Ухвала
від 05.02.2014 по справі 7/118-34
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"05" лютого 2014 р. Справа № 7/118-34 Господарський суд Волинської області у складі судді Кравчука Віктора Оксентійовича, розглянувши скаргу Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач» від 22.01.2014 р. № 8/108 на дії ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області, а саме: про скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 30.12.2013 р.

у справі № 7/118-34

за позовом Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач», м.Сокаль Львівської обл.

до Державного підприємства «Волиньвугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Шахта № 1 Нововолинська», м.Нововолинськ Волинської обл.

про стягнення 12 810, 14 грн. основного боргу за поставлену продукцію згідно з договором № 12 шк від 31.12.1997 р.

За участю представників:

від стягувача - не з'явився;

від боржника - не з'явився;

від ВДВС - не з'явився

В С Т А Н О В И В:

27.01.2014 р. стягувач звернувся до Господарського суду Волинської області зі скаргою на дії ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області, а саме: про скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 30.12.2013 р.

Свої вимоги Державне підприємство «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач» обґрунтовує тим, зокрема, що ВДВС діяв не в межах наданих йому законом повноважень, неправомірною є вчинена органом ДВС виконавча дія, у даному випадку слід було зупиняти виконавче провадження на підставі п.15 ч.1 ст.37 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 р. № 606-ІУ з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 606-ІУ), а не повертати виконавчий документ стягувачеві.

04.02.2014 р. до суду поступило клопотання від ВДВС про розгляд скарги за відсутністю його представника, яку він повністю заперечує з зазначених у відзиві на скаргу підстав (вх.№ 01-29/1151/14).

Цього ж дня поступило клопотання від скаржника про відкладення розгляду скарги у зв'язку з неможливістю забезпечити явку представника через перебування його на лікарняному (вх.№ 01-29/1120/14).

Враховуючи положення ч.2 ст.121 2 ГПК України, якою передбачено, що неявка стягувача в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги, суд вважає за доцільне розглянути її за відсутністю сторін.

Господарським судом встановлено, що рішенням Господарського суду Волинської області від 16.09.2002 р. у справі № 7/118-34 позов задоволено повністю, стягнуто з Державного підприємства «Волиньвугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Шахта № 1 Нововолинська» на користь Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач» 12 810, 14 грн. основного боргу за поставлену продукцію - вибухівку згідно з договором № 12 шк від 31.12.1997 р. (а.с.10).

На виконання рішення суду 27.09.2002 р. видано наказ № 7/118-1 (а.с.8).

Постановою від 30.12.2013 р. ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області повернуто виконавчий документ стягувачеві на підставі п.9 ч.1 ст.47 Закону № 606-ІУ, оскільки майно боржника Державного підприємства «Волиньвугілля» є державною власністю та закріплюється за ним на праві повного господарського відання, дане підприємство відноситься до категорії підприємств, на які поширюється дія Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.2001 р. № 2864-III з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 2864-Ш) (а.с.7).

Як вбачається з прохальної частини скарги (а.с.4), стягувач просить як скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 30.12.2013 р., так і зобов'язати ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області відкрити виконавче провадження.

Розглянувши скаргу, вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, Господарський суд Волинської області вважає, що скаргу Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач» на дії ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області слід задоволити частково, постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 30.12.2013 р. скасувати, в задоволенні решти вимог скарг відмовити.

При цьому суд виходив з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону № 606-ХІУ державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону.

Згідно з п.9 ч.1 ст.47 Закону № 606-ХІУ, якою керувався ВДВС при винесенні оскаржуваної постанови, підставою для повернення виконавчого документа стягувачеві є наявна встановлена законом заборона щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо у нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.

Такою забороною ВДВС вважає мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна, передбачений Законом № 2864-III.

Відповідно до п.1.5 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" від 23.06.2005 р. № 2711-IV з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 2711-ІУ) енергоносії - кам'яне і буре вугілля, торф, інші види первинного твердого палива, кам'яновугільні брикети, інші види вторинного твердого палива, буровугільні і торф'яні брикети, газ нафтопереробки, нафтопродукти, природний газ, природні енергетичні ресурси (ядерна, гідравлічна та геотермальна енергія, інші природні ресурси), електрична і теплова енергія.

Згідно з ст.1 Закону України «Гірничий закон України» від 06.10.1999 р. № 1127-XIV з наступними змінами та доповненнями вибухові матеріали (речовини) - хімічні сполуки або суміші речовин, здатні до вибуху (швидкого самопоширюваного перетворення з виділенням великої кількості тепла та утворенням газів).

Відповідно до додатку до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 р. № 1807, з наступними змінами та доповненнями вибухові речовини ("Explosives") - тверді, рідкі чи газоподібні речовини або суміші речовин, які при їх використанні як первісного, прискорювального або головного заряду в боєголовках, пристроях для руйнування та в інших військових цілях детонують.

Боржник Державне підприємство «Волиньвугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Шахта № 1 Нововолинська» є підприємством паливно-енергетичного комплексу.

Згідно з п.15 ч.1 ст.37 Закону № 606-ХІУ безумовною підставою для зупинення виконавчого провадження є внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону № 2711-ІУ.

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 13.12.2012 р. № 18-рп/2012 "У справі за конституційним зверненням ТзОВ "ДІД Конс" щодо офіційного тлумачення положень пункту 15 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" у взаємозв'язку з положеннями частини 1 статті 41, частини 5 статті 124, пункту 9 частини 3 статті 129 Конституції України, статті 115 ГПК України, пунктів 1.3, 1.4 статті 1, частини 2 статті 2, абзацу 6 пункту 3.7 статті 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (справа про стягнення заборгованості з підприємств паливно-енергетичного комплексу)", яке згідно з ст.69 Закону України «Про Конституційний суд України» від 16.10.1996 р. № 422/96-ВР з наступними змінами та доповненнями рівною мірою є обов'язковим до виконання, обов'язкове зупинення виконавчого провадження та заходів примусового виконання судових рішень здійснюється лише щодо стягнення заборгованості, яка виникла через неповні розрахунки за енергоносії , та щодо учасників розрахунків, визначених Законом № 2711-IV.

Внесення юридичної особи, незалежно від форми власності, до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, не є підставою для зупинення виконавчого провадження та заходів примусового виконання судових рішень щодо стягнення з неї заборгованості, яка не стосується неповних розрахунків за енергоносії і не визначена Законом № 2711-IV.

Як зазначалося вище, предметом спору в даній справі є стягнення з підприємства паливно-енергетичного комплексу заборгованості за поставлену вибухівку як енергоносій.

Таким чином, орган ДВС діяв поза межами наданих законом повноважень, будь-які правові підстави для повернення виконавчого документа стягувачеві згідно з ст.47 Закону № 606-ІУ на відміну від зупинення виконавчого провадження відсутні.

Що стосується другої вимоги скарги, то вона не підлягає задоволенню за обмеженості повноважень суду, будь-яке додаткове судове рішення за таких обставин не виноситься.

Статтею 51 Закону № 606-ІУ встановлений спеціальний порядок відновлення виконавчого провадження в разі визнання судом незаконною постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві.

Так, у разі якщо постанова державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною виконавче провадження підлягає відновленню протягом трьох робочих днів з дня надходження рішення суду.

Про відновлення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, копії якої не пізніше наступного дня надсилаються до суду, який визнав незаконною постанову державного виконавця, сторонам, а також органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

У разі відновлення виконавчого провадження стягувач зобов'язаний у тримісячний строк з дня надходження відповідної постанови пред'явити його до виконання.

Вравуючи наведене, скарга стягувача, подана в порядку ст.121 2 ГПК України, є підставною й обґрунтованою, а тому підлягає частковому задоволенню.

Отже, з огляду на вищевикладене та керуючись ст.ст.86, 121 2 ГПК України, Господарський суд Волинської області

У Х В А Л И В:

Cкаргу Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого структурного підрозділу «Західвуглезбутпостач» на дії ВДВС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області задоволити частково.

Постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 30.12.2013 р. скасувати.

В задоволенні решти вимог скарг відмовити.

Суддя В. О. Кравчук

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.02.2014
Оприлюднено07.02.2014
Номер документу37011267
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/118-34

Ухвала від 25.03.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 05.02.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Віктор Оксентійович

Ухвала від 28.01.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Віктор Оксентійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні