Справа № 115/39/14-ц
Провадження № 2/115/281/2014
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
"28" січня 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд АР Крим у складі головуючого - судді Власенка А.П. при секретарі Новогребелець К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
Позов мотивований тим, що позивач є власником житла за адресою: АДРЕСА_1. Відповідач, яка є племінницею позивача, не проживає у зазначеному будинку з 2011 року, що є підставою для визнання її такою, що втратила право користування жилим приміщенням, відповідно до положень частини 2 статті 405 ЦК України.
В судове засідання представник позивача не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд їх задовольнити; не заперечував проти проведення заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце судового засідання була повідомлена належним чином; про причини неявки не повідомила; заяви про розгляд справи за її відсутності не подала.
Відповідно до вимог статей 224, 225 ЦПК України суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Згідно з положеннями частини 2 статті 197 цього Кодексу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 є власником будинку за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 3 - 7). Відповідач зареєстрована в зазначеному будинку з 29 травня 1998 року (а.с. 7). Як вбачається з акту від 12 грудня 2013 року, відповідач не проживає у зазначеному будинку з 2011 року, у зв'язку із переїздом до іншого місця проживання (а.с. 8).
Відповідно до статті 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку; частиною 1 статті 71 цього Кодексу передбачено, що за наймачем або членами його сім'ї при їх тимчасовій відсутності жиле приміщення зберігається протягом шести місяців.
Згідно зі статтею 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Положенням частини 2 статті 405 цього Кодексу визначено, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Враховуючи, що наявності домовленості між сторонами про користування відповідачем спірним житлом встановлено не було, а законом передбачене зберігання права користування житлом лише протягом шести місяців - за нормами житлового законодавства та протягом одного року - за нормами цивільного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та наявність за законних підстав для його задоволення внаслідок спливу зазначених строків.
Відповідно до частини 3 статті 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Відтак з відповідача підлягають стягненню судові витрати, від яких позивач була звільнена при зверненні до суду із позовом, - 243,60 грн. судового збору.
Враховуючи наведене, на підставі статті 391, частини 2 статті 405 Цивільного кодексу України, частини 1 статті 71, статті 72 Житлового кодексу України, статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», керуючись статтями 60, 61, 88, 212, 215, 224 - 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити до Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сакського МВ ГУ МВС України в АР Крим - для виконання.
Рішення суду про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, є підставою для зняття ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене іншими особами в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання через Сакський міськрайонний суд АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Власенко А. П.
Суд | Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 08.02.2014 |
Номер документу | 37022739 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Власенко А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні