Справа № 219/10666/2013-ц
2/219/668/2014
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.02.2014 м. Артемівськ
Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Тверського С.М.,
при секретарі Зубенко Т.А..
за участю представника позивачів ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Артемівська цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту належності земельної ділянки спадкодавцю, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулася з позовом, в якому просять встановити факт приналежності на праві приватної власності жилого будинку АДРЕСА_1, відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого Артемівським міськкомунгоспу від 29.09.1980 року, ОСОБА_5, померлому ІНФОРМАЦІЯ_3.
Також просять визнати за позивачами право власності в порядку спадкування по ? частини жилого будинку АДРЕСА_1, по ? частини земельної ділянки, розташованої на території Артемівської міської ради по АДРЕСА_1, цільового призначення - для будівництва та обслуговування жилого будинку, по ? частини жилого будинку АДРЕСА_2, по ? частини земельної ділянки, розташованої на території АДРЕСА_2, цільового призначення - ведення особистого підсобного господарства, по ? частини земельної ділянки на території Красненської сільської ради Артемівського району Донецької області, цільового призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 1420985500:01:036:0011, яке залишалося після смерті батька ОСОБА_5.
Позивачі та відповідач є спадкоємцями першої черги. Відповідач по справі - мати позивачів ОСОБА_4 відмовляється приймати спадщину.
Однак позивачі не мають можливості оформити спадщину, оскільки оригінал свідоцтва про право власності на житло, виданого Артемівським міськкомунгоспу від 29.09.1980 року на ім'я померлого батька загублений, а тому у позивачів виникла необхідність звернутися до суду.
Ці обставини і з'явилися підставою позову.
В судовому засіданні представник позивачів наполягає на позовних вимог та просить їх задовольнити у повному об'ємі.
Відповідач у судове засідання не з'явилася надав до суду заяву, в якій просила справу розглядати в її відсутність та вимоги позивачів задовольнити у повному обсязі.
Суд, вислухавши представника позивачів, дослідивши матеріали справи, з урахування думки відповідача, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 актовий запис № 470 виданий відділом державної РАЦС у м. Артемівську від 18.05.2013 року, ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_4.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьками записані ОСОБА_5, ОСОБА_4
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками записані ОСОБА_5, ОСОБА_4
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія ДН №132130, земельна ділянка площею 5.160 на території Красненської сільської ради Артемівського району Донецької області, для ведення сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 1420985500:01:036:0011, належить ОСОБА_5
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія 1-ДН №114456, земельна ділянка площею 889 кв.м на території Артемівської міської ради Донецької області по АДРЕСА_1, для ведення будівництва і обслуговування житлового будинку, належить ОСОБА_5
Згідно довідки КП «Артемівське БТІ» власником житлового будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_5, відповідно до свідоцтва про право власності на житло виданого Артемівським міськкомунгоспу від 29.09.1980 року.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія ІІІ-ДН №102314, земельна ділянка площею 0,3517 га на території АДРЕСА_2, для ведення підсобного господарства, належить ОСОБА_5
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонено законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У відповідності із ст. 1268 п.3 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї..
Відповідно до ст. 174 ч. 4 ЦПК України, суд ухвалює рішення про задоволення позову оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
За наведених обставин позовні вимоги про визнання права власності по праву спадкування підлягають задоволенню в повному обсязі
Керуючись ст.ст.. 10, 11, 60, 174 ч. 4, 208-209, 213-215 ЦПК України, ст.ст.. 328, 392, 1261, 1268 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту належності земельної ділянки спадкодавцю, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, задовольнити.
Встановити факт приналежності на праві приватної власності житлового будинку АДРЕСА_1, відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого Артемівським міськкомунгоспу від 29.09.1980 року, ОСОБА_5, померлому ІНФОРМАЦІЯ_4.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування на :
- ? частину жилого будинку АДРЕСА_1;
- ? частину земельної ділянки, площею 889 кв.м., розташованої на території Артемівської міської ради по АДРЕСА_1, цільового призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку,
- ? частину жилого будинку АДРЕСА_2,
- ? частину земельної ділянки, площею 0,3517 га, розташованої на території АДРЕСА_2, цільового призначення - ведення особистого підсобного господарства,
- ? частину земельної ділянки, площею 5.160 га на території Красненської сільської ради Артемівського району Донецької області, цільового призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 1420985500:01:036:0011,
на день відкриття спадщини, яка залишалася після смерті батька - ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності в порядку спадкування на :
- ? частину жилого будинку АДРЕСА_1;
- ? частину земельної ділянки, площею 889 кв.м., розташованої на території Артемівської міської ради по АДРЕСА_1, цільового призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку,
- ? частину жилого будинку АДРЕСА_2,
- ? частину земельної ділянки, площею 0,3517 га, розташованої на території АДРЕСА_2, цільового призначення - ведення особистого підсобного господарства,
- ? частину земельної ділянки, площею 5.160 га на території Красненської сільської ради Артемівського району Донецької області, цільового призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 1420985500:01:036:0011,
на день відкриття спадщини, яка залишалася після смерті батька - ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4.
Це рішення набирає законної сили, якщо його не буде оскаржено в строк, передбачений для оскарження останнього.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення винесено суддею одноособово в нарад чий кімнаті.
Головуючий суддя С.М.Тверський
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 08.02.2014 |
Номер документу | 37023383 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Тверський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні