Ухвала
від 04.02.2014 по справі 913/3452/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

04 лютого 2014 року Справа № 913/3452/13 Провадження №28пд/913/3452/13

Суддя Семендяєва І.В., при секретарі судового засідання Мартинцевій Н.М., розглянувши матеріали за позовом Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода", м.Луганськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганського лікеро-горілчаного заводу Луга-Нова", м.Луганськ

про врегулювання розбіжностей

У засіданні брали участь:

від позивача: Дунаєв Р.В., довіреність № 74 від 03.09.2013, юрисконсульт юридичного відділу ВП "Луганське управління ОКП "Компанія "Луганськвода";

від відповідача: Майба Л.А., представник за довіреністю № 11/07 від 08.01.2014.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 23.12.2013 порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні 14.01.2014.

Ухвалою суду від 14.01.2014 розгляд справи було відкладено на 28.01.2014.

У судовому засіданні 28.01.2013 на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України було оголошено перерву до 04.02.2013.

Ухвала виноситься 04.02.2014.

суть спору: позивачем заявлено вимоги про врегулювання розбіжностей, які виникли між ним та відповідачем при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №385 від 02.09.2013, а саме прийняти в редакції позивача наступні пункти договору:

4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі запланованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" заяву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір. Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод,

вказаний в п.5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника".

4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.

7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.

7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного магнітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10.-4.13. Правил користування;

• якщо "Споживач" має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику" даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

• При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію.

У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.

7.13 . У разі, коли питна вода входить до складу продукції "Споживача" і згодом не потрапляє до централізованих мереж водовідведення, обсяг стічних вод визначається за різницею обсягу води, одержаної "Споживачем" з усіх видів джерел (у т.ч. гарячого водопостачання) і обсягу води, що увійшла до складу продукції, "Споживач" надає "Виробнику" відповідні розрахунки, а також необхідні підтверджуючі документи (проектно-технічну документацію, довідку про обсяги виробництва за розрахунковий [період та інше).

7.17 . Факт надання послуг оформлюється щомісячним складанням двостороннього акту або груп - рахунку, підписаного представником відповідного відокремленого підрозділу "Виробника" та повноважним представником "Споживача". У випадку виявлення "Виробником" порушень зобов'язань, передбачених Договором та діючим законодавством України з боку "Споживача", неорганізованого потрапляння випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", складається двосторонній акт.

8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом: "Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку


(вказати електронну адресу)

Факсом на номер


(вказати № факсу

В іншій спосіб

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ _ (вказати)_



У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок "Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.

Форма розрахунків - безготівкова.

8.6. За наявності заборгованості "Споживача" за спожиті за договором послуги, черговість погашення вимог за грошовими зобов'язаннями "Споживача" визначається у відповідності зі ст. 534 Цивільного Кодексу України у наступному порядку:

1) у першу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з одержанням

виконання;

2) у другу чергу сплачуються проценти і неустойка;

3) у третю чергу сплачується основна сума боргу.

Зарахування оплати за поточне споживання здійснюється після погашення "Споживачем" вищевказаних зобов'язань.

10.4. При зіпсуванні "Споживачем" цілісності засобів обліку, пломб і деталей пломбування (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування, або при самовільному зніманні "Споживачем" засобів обліку, здійсненні будь-якої заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, а також при самовільному зніманні "Споживачем" пломб, накладених "Виробником" або органами Держспоживстандарту (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), розрахунок по кількості води "Споживачу" здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

10.6. При скиданні стічних вод, що завдали шкоди "Виробнику", "Споживач" відшкодовує "Виробнику" суму нанесених збитків.

П.п. 10.12, 10.13. не включати до умов договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №385 від 02.09.2013.

11.1 . Цей Договір набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк до 31.12.2014 р.. Відповідно до статті 631 Цивільного Кодексу України, умови цього договору розповсюджуються на відносини між сторонами, які виникли з 01.09.2013 р.

Договір вважається продовженим на наступний календарний рік (від вказаної дати закінчення дії договору), якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

11.3. У Договір вносяться зміни в односторонньому порядку у випадку зміни діючого законодавства України, які регулюють відповідні відносини, а також в передбачених Договором випадках, про що зацікавлена Сторона повідомляє письмово іншу Сторону. Інші зміни та доповнення до Договору вносяться за згодою Сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.

Клопотанням від 27.01.2014 №112/07 представник відповідача просив суд замінити Приватне акціонерне товариство «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова», у зв'язку з проведенням реорганізації шляхом перетворення зі зміною організаційно-правової форми з приватного акціонерного товариства на товариство з обмеженою відповідальністю з переходом на нову юридичну особу-ТОВ ЛЛГЗ ЛУГА-НОВА» відповідно до ст.ст. 104, 108 Цивільного кодексу України.

Дане клопотання суд задовольняє та здійснює заміну Приватного акціонерного товариства «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова» на підставі ст. 25 Господарського процесуального кодексу України, яка передбачає, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, що яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадї судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області

в с т а н о в и в :

29.11.2013 на адресу ОКП «Луганськвода» (далі за текстом - Позивач) від ПАТ «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова» (далі за текстом - Відповідача) надійшов договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №385 від 02.09.2013 з протоколом розбіжностей.

У протоколі розбіжностей до договору №385 від 02.09.2013 відповідач пропонував зміни до п.п. 4.2, 4.4, 7.3, 7.5, 7.11, 7.13, 7.17, 8.3, 8.6, 10.4, 10.6, 10.12, 10.13, 11.1, 11.3, а саме:

п. 4.2 абзац 2 - виключити;

п. 4.4 - виключити;

п.7.2. у першому реченні другого абзацу та у першому та другому абзаці п. 7.5 договору слова «... у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля)..» - виключити;

п. 7.11 - виключити;

п. 7.13 відповідач пропонує «сторони досягли згоди, обраховувати кількість стічних вод, які надходять від об'єктів Споживач, що розташовані за адресою: м. Луганськ, пров. Красногорівський, 1 як 75 відсотків від кількості питної води, що потрапила від Постачальника до мереж Споживача та обліковується, відповідно до наданих приладів обліку;

п.7.17 друге речення першого абзацу виключити;

п. 8.3 абзац 6 - виключити;

п. 8.6 - виключити;

п. 10.4 слова «... у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля)...» - виключити;

п. 10.6 доповнити «...за умовами їх документального підтвердження Виробником»;

п. 10.12 доповнити «За порушення п. 21 договору Виробник сплачує Споживачу штраф у розмірі 5% від суми нарахувань вартості послуг за попередній місяць»;

п. 10.13 доповнити «У випадку ненадання послуг з водопостачання та водовідведення або несвоєчасного їх надання, крім випадків передбачених п. 3.3 Виробник зобов'язаний відшкодувати Споживачу заподіяні цим збитки»;

п. 11.1 друге речення першого абзацу - виключити;

п. 11.3 перше речення - виключити.

Для приведення у відповідність умов договору до чинного законодавства України позивач пропонував внести такі зміни:

4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі запланованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" заяву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.

Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод,

вказаний в п.5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника".

4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.

7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.

7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного магнітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10.-4.13. Правил користування;

• якщо "Споживач" має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику" даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

• При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію.

У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.

7.13 . У разі, коли питна вода входить до складу продукції "Споживача" і згодом не потрапляє до централізованих мереж водовідведення, обсяг стічних вод визначається за різницею обсягу води, одержаної "Споживачем" з усіх видів джерел (у т.ч. гарячого водопостачання) і обсягу води, що увійшла до складу продукції, "Споживач" надає "Виробнику" відповідні розрахунки, а також необхідні підтверджуючі документи (проектно-технічну документацію, довідку про обсяги виробництва за розрахунковий [період та інше).

7.17 . Факт надання послуг оформлюється щомісячним складанням двостороннього акту або груп - рахунку, підписаного представником відповідного відокремленого підрозділу "Виробника" та повноважним представником "Споживача". У випадку виявлення "Виробником" порушень зобов'язань, передбачених Договором та діючим законодавством України з боку "Споживача", неорганізованого потрапляння випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", складається двосторонній акт.

8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом: "Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті

надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку


(вказати електронну адресу)

Факсом на номер


(вказати № факсу

В іншій спосіб

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ _ (вказати)_



У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок "Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.

Форма розрахунків - безготівкова.

8.6. За наявності заборгованості "Споживача" за спожиті за договором послуги, черговість погашення вимог за грошовими зобов'язаннями "Споживача" визначається у відповідності зі ст. 534 Цивільного Кодексу України у наступному порядку:

1) у першу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з одержанням

виконання;

2) у другу чергу сплачуються проценти і неустойка;

3) у третю чергу сплачується основна сума боргу.

Зарахування оплати за поточне споживання здійснюється після погашення "Споживачем" вищевказаних зобов'язань.

10.4. При зіпсуванні "Споживачем" цілісності засобів обліку, пломб і деталей пломбування (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування, або при самовільному зніманні "Споживачем" засобів обліку, здійсненні будь-якої заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, а також при самовільному зніманні "Споживачем" пломб, накладених "Виробником" або органами Держспоживстандарту (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), розрахунок по кількості води "Споживачу" здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

10.6. При скиданні стічних вод, що завдали шкоди "Виробнику", "Споживач" відшкодовує "Виробнику" суму нанесених збитків.

П.п. 10.12, 10.13. не включати до умов договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №385 від 02.09.2013.

11.1 . Цей Договір набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк до 31.12.2014 р.. Відповідно до статті 631 Цивільного Кодексу України, умови цього договору розповсюджуються на відносини між сторонами, які виникли з 01.09.2013 р.

Договір вважається продовженим на наступний календарний рік (від вказаної дати закінчення дії договору), якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

11.3. У Договір вносяться зміни в односторонньому порядку у випадку зміни діючого законодавства України, які регулюють відповідні відносини, а також в передбачених Договором випадках, про що зацікавлена Сторона повідомляє письмово іншу Сторону. Інші зміни та доповнення до Договору вносяться за згодою Сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.

На вимогу суду сторони провели узгодження редакції спірних пунктів договору, за результатами якого склали та підписали протокол узгодження розбіжностей, котрий в належно оформленому вигляді (підписаний та скреплений печатками) 04.02.2014 подали господарському суду.

Згідно протоколу узгодження розбіжностей сторонами спірні пункти договору прийняті в узгодженій редакції:

4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі запланованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" заяву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.

Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в п.5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника". Порядок обрахування здійснюється з урахуванням п. 7.11. договору.

4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.

7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.

7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного магнітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

• у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається відповідно площі, визначеної складеним сторонами двостороннім актом обстеження території "Споживача" за формулою, встановленою пунктами 4.10.-4.13. Правил користування;

• якщо "Споживач" має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику" даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

• При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію.

У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.

7.13. Кількість стічних вод, які надходять від об'єктів Споживач, що розташовані за адресою: м. Луганськ, пров. Красногорський, 1 як 75 відсотків від кількості питної води, що потрапила від Постачальника до мереж Споживача та обліковується, відповідно до наданих приладів обліку.

7.17. Факт надання послуг оформлюється щомісячним складанням двостороннього акту або груп - рахунку, підписаного представником відповідного відокремленого підрозділу "Виробника" та повноважним представником "Споживача". У випадку виявлення "Виробником" порушень зобов'язань, передбачених Договором та діючим законодавством України з боку "Споживача", неорганізованого потрапляння випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", складається двосторонній акт, з урахуванням п.7.11. договору.

8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом: "Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті

надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку


(вказати електронну адресу)

Факсом на номер


(вказати № факсу

В іншій спосіб

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ _ (вказати)_



У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок "Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.

Форма розрахунків - безготівкова.

8.6. За наявності заборгованості "Споживача" за спожиті за договором послуги, черговість погашення вимог за грошовими зобов'язаннями "Споживача" визначається у відповідності зі ст. 534 Цивільного Кодексу України у наступному порядку:

1) у першу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з одержанням

виконання;

2) у другу чергу сплачуються проценти і неустойка;

3) у третю чергу сплачується основна сума боргу.

Зарахування оплати за поточне споживання здійснюється після погашення "Споживачем" вищевказаних зобов'язань.

10.4. При зіпсуванні "Споживачем" цілісності засобів обліку, пломб і деталей пломбування (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування, або при самовільному зніманні "Споживачем" засобів обліку, здійсненні будь-якої заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, а також при самовільному зніманні "Споживачем" пломб, накладених "Виробником" або органами Держспоживстандарту (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), розрахунок по кількості води "Споживачу" здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

10.6. При скиданні стічних вод, що завдали шкоди "Виробнику", "Споживач" відшкодовує "Виробнику" суму нанесених збитків, за умови їх документального підтвердження Виробником.

Пункти 10.12 та 10.13 сторони домовились не доповнювати.

11.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк до 31.12.2014 р.. Відповідно до статті 631 Цивільного Кодексу України, умови цього договору розповсюджуються на відносини між сторонами, які виникли з 01.09.2013 р.

Договір вважається продовженим на наступний календарний рік (від вказаної дати закінчення дії договору), якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

11.3. У Договір вносяться зміни в односторонньому порядку у випадку зміни діючого законодавства України, які регулюють відповідні відносини, а також в передбачених Договором випадках, про що зацікавлена Сторона повідомляє письмово іншу Сторону. Інші зміни та доповнення до Договору вносяться за згодою Сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.

Отже на даний час спір між сторонами відсутній, однак вирішений після подання позову у даній справі, звернення з яким відбулося 24.12.2014.

За таких обставин, провадження у справі слід припинити у зв'язку з відсутністю предмета спору на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін

При розподілі судового збору суд враховує, що на розгляд суду передано 15 спірних пунктів договору, 1 з яких згідно протоколу узгодження розбіжностей прийнятий в редакції відповідача, 6 - в редакції позивача, а 8 - в узгодженій редакції (по цим пунктам судовий збір відноситься на сторін порівну ). По 6 пунктам договору судовий збір покладається на відповідача, по 1 пункту - на відповідача. Таким чином з відповідача на користь позивача стягується судовий збір в сумі 764 грн 65 коп.

На підставі викладеного, керуючись статтею 25, 49, п. 1-1 ч.1 статті 80, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1. Замінити відповідача у справі - Приватне акціонерне товариство «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова».

2. Провадження у справі за позовом Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганського лікеро-горілчаного заводу Луга-Нова» про врегулювання розбіжностей припинити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський лікеро-горілчаний завод Луга-Нова», 91002, м. Луганськ, провул. Красногорський, буд.1, ідентифікаційний код 30996128 на користь Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» , м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166, ідентифікаційний код 32538783, судовий збір в сумі 764 грн 65 коп., видати наказ.

Суддя І.В. Семендяєва

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення04.02.2014
Оприлюднено08.02.2014
Номер документу37024650
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/3452/13

Ухвала від 04.02.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Семендяєва І.В.

Ухвала від 14.01.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Семендяєва І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні