ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/59/14-a
06 лютого 2014 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чепенюк О.В.,
при секретарі судового засідання Мельник Ю.С.,
за участю прокурора Гусак Л.О.,
представника позивача Гетьман А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Тернопільського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області до приватного підприємства «Хлібодар» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Тернопільського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області (далі - Тернопільська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Хлібодар» (далі - ПП «Хлібодар», відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 11961 грн. 32 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. В порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач не проводив сплату єдиного внеску, у зв'язку з чим станом на 01.01.2014 року виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з червня 2013 року по листопад 2013 року в розмірі 11961 грн. 32 коп. (у тому числі 8637 грн. 18 коп. - єдиний внесок, 2065 грн. 09 коп. - штрафні санкції, 1259 грн. 05 коп. - пеня), яку прокурор просить стягнути з ПП «Хлібодар».
У судовому засіданні прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві. Просили позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча в розумінні статей 33, 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, причини неприбуття представника до суду не повідомив, заперечень проти позову не подав.
Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, адміністративну справу розглянуто та вирішено за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП «Хлібодар» зареєстроване 09.03.2004 року як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 11.01.2014 року (а. с. 43-45). Відповідач є страхувальником та зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Станом на 16.01.2013 року за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 11961 грн. 32 коп. (у тому числі 8637 грн. 18 коп. - заборгованість зі сплати єдиного внеску, 2065 грн. 09 коп. - штрафні санкції, 1259 грн. 05 коп. - пеня). Заборгованість виникла у зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску, нарахованого за період з червня 2013 року по листопад 2013 року, несплатою штрафних санкцій, пені та підтверджується копіями звітів ПП «Хлібодар» про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування поданими до органів Пенсійного фонду України за червень-листопад 2013 року (а. с. 9-39), карткою особового рахунку платника єдиного внеску за 2013 рік (а. с. 8), копією рішення управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі Тернопільської області № 1426 від 30.07.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а. с. 42). Дане рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені отримане відповідачем 08.08.2013 року, у встановленому законом порядку не оскаржене.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, чинного з 01.01.2011 року, з змінами і доповненнями (далі - Закон № 2464-VI), платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 цього Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до частини восьмої статті 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Стаття 25 Закону № 2464-VI передбачає заходи впливу до платників єдиного внеску та стягнення заборгованості шляхом надсилання платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимоги про її сплату, або, реалізуючи право звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, яким внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зокрема, з 01.10.2013 року адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється органами доходів і зборів України.
Частиною четвертою статті 25 Закону № 2464-VI органам доходів і зборів надане право звертатися до суду з позовом про стягнення недоїмки. Право органів доходів і зборів стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску передбачене також пунктом 7 частини першої статті 13 Закону № 2464-VI та підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.
У спірному випадку відповідач не виконав зобов'язання зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, допустив заборгованість в розмірі 11961 грн. 32 коп.
Відповідно до частини другої статті 60 КАС України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду.
Статтею 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості з єдиного внеску, а тому, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Керуючись статтями 11, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Хлібодар» (Тернопільська область, Тернопільський район, селище міського типу Великі Бірки, вулиця Дичківська, будинок 1А, ідентифікаційний код 32750338) на користь Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області (Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Білецька, будинок 1, ідентифікаційний код 38739812) на розрахунковий рахунок № 37193201001915 в ГУДКС України в Тернопільській області, МФО 838012 заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 11961 (одинадцять тисяч дев'ятсот шістдесят одна) гривня 32 (тридцять дві) копійки, у тому числі 8637 (вісім тисяч шістсот тридцять сім) гривень 18 (вісімнадцять) копійок - заборгованість зі сплати єдиного внеску, 2065 (дві тисячі шістдесят п'ять) гривень 09 (дев'ять) копійок - штрафні санкції, 1259 (одна тисяча двісті п'ятдесят дев'ять) гривень 05 (п'ять) копійок - пеня.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений 10 лютого 2014 року.
Головуючий суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 10.02.2014 |
Номер документу | 37046553 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні