Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 лютого 2014 р. № 820/13209/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквітенс" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з розрахункового рахунку 26006101328632, відкритого у АТ «ОТП Банк», МФО 300528, адреса банку: м. Київ, вул. Жилянська, 43, відкритого ТОВ "Аквітенс" ( код ЄДРПОУ 36226776) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 60852,37 грн. на користь Державного Бюджету України (на розрахунковий рахунок 31118029700003, Одержувач УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова, Банк одержувача ГУДКАСУ у Харківській області ,МФО 851011) .
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ "Аквітенс" має податковий борг перед бюджетом у сумі 60852,37 грн. Позивачем на адресу відповідача направлено податкову вимогу №94-11 від 16.08.2013 р. На момент подачі позовної заяви борг відповідачем не погашено. Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених законодавством України .
Відповідно до ч.4 ст.183- 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 23.12.2013 року але не отримана ним, що підтверджується повернутим до суду повідомленням про вручення поштового відправлення з довідкою пошти, в якій зазначено, що за закінченням терміну зберігання.
Згідно ч. 11 ст.35 КАС України відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до п.п. 20.1.4. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно п.п. 20.1.28. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб № 575342 вбачається, що ТОВ "Аквітенс" зареєстроване в якості юридичної особи з 04.02.09р. та перебуває на обліку в ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова .
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Аквітенс" має податковий борг у розмірі - 60852,37 грн., що підтверджується наступними документами.
- податковим повідомленням-рішенням №0000711530 від 02.04.2013 р.(а.с.17) , яке прийнято за результатами перевірки № 376/15.3-10/36226776 від 04.02.2013 р. та яким нараховано відповідачу грошове зобов"язання з ПДВ за основним платежем у розмірі 49021 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 12255,25 грн. Дане повідомлення - рішення надіслано відповідачу та отримано ним, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення (а.с.17) .
- самостійно поданою податковою декларацією з податку на додану вартість від 22.04.13 року , згідно якої відповідачем самостійно нараховано суму податку на додану вартість у розмірі 1012 грн.
Відповідно до п.54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до положень п.57.1 ст.57 зазначеного Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.56.11 статті 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Доказів оскарження зазначених податкових повідомлень - рішень до суду не надано.
Згідно п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідачу надіслано податкову вимогу №94-11 від 16.08.2013 р., але поштове відправлення з вимогою повернуто до позивача у зв"язку з закінченням терміну зберігання.
Згідно вимогам п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З облікової картки по відповідачу вбачається , що з урахуванням часткової переплати відповідач має недоїмку у розмірі 60852,37 грн. (а.с.22).
У встановлений Кодексом строк для погашення податкового зобов'язання, підприємство не сплатило узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірах, визначених в податковій декларації та податковому повідомленні - рішенні.
Суд зазначає, що правовідносини з приводу стягнення коштів платника податків в рахунок погашення податкового боргу унормовані ст.95 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Визначені п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України повноваження органу державної податкової служби на вжиття заходів щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, кореспондуються з правами, передбаченими п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. Таке стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Разом з цим згідно з п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідач має відкриті розрахункові рахунки, відкриті у банку АТ "ОТП Банк" відповідно до довідки від 25.10.13 року.
Таким чином, вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що доказів спростування інформації , викладеної у позовній заяві та письмових доказів або доказів погашення зазначеної суми заборгованості станом на день розгляду спору відповідач не надав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Згідно з ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених п. 1,3, 4 ч. 1 ст. 183 2 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись 86, 94, 98, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквітенс" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з розрахункового рахунку 26006101328632, відкритого у АТ «ОТП Банк», МФО 300528, адреса банку: м. Київ, вул. Жилянська, 43, відкритого Товариством з обмеженою відповідальністю "Аквітенс" ( код ЄДРПОУ 36226776, адреса: м.Харків, пр.Леніна, б.78, кв.37) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 60852.37 грн. (шістдесят тисяч вісімсот п"ятдесят дві гривні тридцять сім копійок) на користь Державного Бюджету України (на розрахунковий рахунок 31118029700003, Одержувач УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова, Банк одержувача ГУДКАСУ у Харківській області ,МФО 851011).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 КАС України , розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Шляхова О.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2014 |
Оприлюднено | 10.02.2014 |
Номер документу | 37054147 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Шляхова О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні