Постанова
від 30.04.2009 по справі 11/49
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/49

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.04.2009                                                                                Справа №11/49

м. Полтава

за позовом   Управління Пенсійного фонду України  Київського району в м. Полтаві, 36000, м. Полтава, вул. Червоноармійська, 3, кімн. 705

до  Дочірнього підприємства "Укрлакофарба", 36003, м. Полтава, проїзд Червоний хімік, буд. 2

про стягнення 1 742,75 грн. відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2 та № 1

Суддя  Ківшик О.В.

Секретар судового засідання Марчевська М.О.

Представники:

від позивача: Дяченко С.С., довіреність № 44  від 03.01.08 р.;

від відповідача: не з'явилися.

Справа прийнята до провадження суддею Ківшик О.В. на підставі  ухвали від 08.10.2008 р.  заступника голови господарського суду Полтавської області Білоусова С.М..

У судовому засіданні 30.04.2009 р. відповідно до п. 3 ст. 160 КАС України оголошено вступну та резолютивну частину постанови, залучено її до матеріалів справи та повідомлено про термін виготовлення її повного тексту.

Суть  спору: Стягується 1 742,75 грн. відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2 та № 1, заборгованість з оплати яких виникла з 25.07.2007 р. по 25.12.2007 р..

          Суд в порядку приписів ст. 55 КАС України ухвалою від 23.12.2008 р. допустив заміну відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю  "ВіО-Ле" - його правонаступником -  дочірнім підприємством "Укрлакофарба",  якого попередив про те, що усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Відповідач представництво у судове засідання не забезпечив, вимог суду не виконав, причин щодо цього суду не повідомив. Останній був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання (повістки про виклик у судові засідання, які були направлені за поштовими реквізитами  відповідача, наявними в матеріалах справи, повернулись до суду з огляду на відсутність адресата), проте правом судового захисту не скористався.

З огляду на вищевикладене, а також враховуючи те, що реєстрація зміни місцезнаходження Дочірнього підприємства "Укрлакофарба",  м. Полтава не здійснювалася (див. довідку державного реєстратора),  до компетенції господарських судів не входить установлення фактичного місцезнаходження учасників процесу та  в матеріалах справи достатньо документальних доказів для вирішення її по суті, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача,

встановив :

Згідно преамбули Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" даний Закон розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до частини першої ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить йому. Статтями 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються платники страхових внесків, якими зокрема є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.

Оскільки вказаний Закон не містить винятків щодо звільнення суб'єктів (до яких відноситься відповідач) від внесення до Пенсійного фонду України плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за Списком № 1 та № 2, відповідач є суб'єктом даних правовідносин із встановленими правами та обов'язками.

 Статтею 13  Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-ХІ зі змінами та доповненнями визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До прийняття Закону України від 17.02.2000 року № 1461-ІІІ "Про внесення змін до деяких законів України" вказана стаття крім визначення категорій працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пп. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Законом України від 17.02.2000 року № 1461-ІІІ  "Про внесення змін до деяких законів України" порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме : норму, що регулювала дане питання у ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Законом України Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції Закону України від 17.02.2000 року № 1461-ІІІ  "Про внесення змін до деяких законів України") передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні від об'єкта оподаткування, який передбачений ст. 2 цього Закону.

Зокрема, у відповідності до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 відсотковому розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»- «з»ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Розмір сум до  відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається у повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",   які   формуються   працівниками   Пенсійного   фонду   України,   а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні  місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (п. 6.4, п. 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (із змінами).

Абзацом 5 пункту 2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який з 01.01.2006 року стосується і осіб, пенсії яким призначені відповідно до п.п. "б"-"е" та "ж" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", врегульовано лише порядок виплати пенсій, а не змінено порядку відшкодування та не звільнено підприємства, зазначені у ст. 1 (п.п.1, 2) Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.

У відповідності з вимогами ст. 3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують внески до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.

Пунктом 2 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Тобто, діяв зазначений вище порядок відшкодування.

З огляду на викладені норми законодавчих актів, дочірнє підприємство "Укрлакофарба" (правонаступник Товариства з обмеженою відповідальністю  "ВіО-Ле"), як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний сплачувати Пенсійному фонду збір у 100-відсотковому розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто, відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам відповідача, у повному розмірі.

Позивачем надані до позовної заяви розрахунки про фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"  Авдієнко В.М. (а.с. 7 –на 2007 рік, а.с. 9 –за квітень 2007 року,             а.с. 11 –за липень 2007 року) та Рощепи П.Ф. (а.с. 14 –за травень 2007 року, а.с. 16 –за серпень 2007 року, а.с. 18 –за вересень 2007 року, а.с. 20 -  за жовтень 2007 року).   

Матеріалами справи (див. повідомлення про вручення поштових відправлень                       - копії на а.с. 6, 8, 10, 12, 13, 15, 17, 19) підтверджується факт направлення зазначених розрахунків та повідомлень на адресу платника-відповідача.

Відповідно до п.6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25 числа зобов'язані внести до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до абзацу другого пп.5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України  № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (в редакції Закону України від 20.02.2003 р. № 550-IV) підприємства, установи, організації повинні протягом тридцяти днів від дня отримання повідомлення сплатити вказані суми.

Відповідачем порушений вищевказаний порядок відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, встановлений законодавством. Згідно розрахунку позивача, заборгованість дочірнього підприємства "Укрлакофарба" (правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю  "ВіО-Ле") перед Управлінням Пенсійного фонду України  в Київському районі в м. Полтаві з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,  за період з 25.07.2007 року по 25.12.2007 року склала                  1 742,75 грн., в тому числі 1 692,71 грн. по списку № 1 та 50,04 грн. по списку № 2.

Доказів погашення боргу відповідачем суду не надано.

Відповідно до п. 3 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” орган Пенсійного фонду має право звернутися до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підтверджуються як нормами права, так і поданими доказами, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158-163 та п. 6 р. VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити.

2.  Стягнути з  Дочірнього підприємства "Укрлакофарба" (36003, м. Полтава, проїзд Червоний хімік, буд. 2), ідентифікаційний код 36120641на користь управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві (36000, м. Полтава, вул. Червоноармійська, 3, кімн. 705), р/р 25607302299 в філії Полтавського облуправління ВАТ  "Державний ощадбанк України", МФО 331467, код 22529729 –1 742,75 грн. боргу з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за списком № 1 та № 2.

Видати виконавчий документ з набранням постановою законної сили за заявою стягувача.

3. Постанову надіслати сторонам за адресами, зазначеними у її вступній частині.

          СУДДЯ                                                                                        О.В.КІВШИК

Дата підписання повного тексту постанови :

Примітки:

Сторони та інші особи , які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково до Харківського адміністративного апеляційного суду в порядку та в строки, визначені ст. 186 КАС України.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.  

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.04.2009
Оприлюднено01.06.2009
Номер документу3709774
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/49

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 17.07.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 24.05.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 30.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні