17/176/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" травня 2008 р. Справа № 17/176/08
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
при секретарі Колесниковій В.В.,
з участю представників сторін:
від позивача –Крижановська І.М., довіреність № 023/07-996 від 28.12.2007 року;
від відповідача –не з»явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/176/08
За позовом відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” в особі філії м. Миколаєва, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 40 (поштова адреса: м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94),
До товариства з обмеженою відповідальністю “КОНЕКС”, м. Миколаїв, Заводська площа, 1-В,
про: стягнення заборгованості у розмірі 21 526 грн. 66 коп.,-
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, у судове засідання не з?явився, відзив по суті позовних вимог не надав.
Таким чином, справа розглядається у порядку ст. 75 ГПК України, за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд,-
В С Т А Н О В И В:
Відкрите акціонерне товариство Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго” в особі філії м. Миколаєва (надалі-позивач) звернувся до господарського суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “КОНЕКС” (надалі-відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 21 526 грн. 66 коп.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним:
Між ВАТ ЕК «Миколаївобленерго»та ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан»було укладено Договір № 45/19 від 17.09.2003 року про постачання електричної енергії і про технічне забезпечення електропостачання споживача, який діє до теперішнього часу.
В преамбулі до Договору зазначено, що при виконанні умов Договору, а також вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язалися керуватися Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ ) та іншими чинними законодавчими актами України.
Відповідно до умов даного договору, а саме п. 8.1, передбачено, що до електромереж Споживача (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан») приєднанні в установленому порядку електроустановки інших Споживачів (далі - Субспоживачів), стосунки між ними регулюються Договором про спільне використання технологічних мереж основного Споживача.
Згідно п. 8.2 договору, споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у Додатку № 3.
Вимогами п. 8.3 договору, передбачено, що розрахунки за електроенергію між Енергопостачальною організацією і субспоживачем здійснюється при укладанні між ними Договору про постачання електричної енергії.
При цьому, відповідно до п. 3.3 договору, передбачено, що споживач (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан») зобов'язався знімати та надавати за установленою формою до Енергопостачальної організації показання розрахункових електролічильників (згідно Додатків № 2, 2а, 26, 3, 5) згідно з календарним графіком (тобто надавати показання лічильників також і субспоживачів, які переліченні у Додатку № 3).
Згідно з переліком субспоживачів, які зазначенні у Додатку № 3 до договору № 44/19 від 17.09.2003 року (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан»), субспоживачем визначено ТОВ «Екон».
Але, 01 листопада 2004 року між основним споживачем (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан») та субспоживачем ТОВ «Конекс»було укладено договір про спільне використання технологічних мереж «Основного споживача»№ 143/06-2-140, відповідно до якого, а саме п. 1.2, Основний споживач забезпечує передачу електричної енергії після укладання цього договору, та договору про постачання електричної енергії, який укладається між субспоживачем та постачальником електричної енергії.
На підставі чого, (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан») направлено до Енергопостачальної організації лист № 143/06-11-12 від 24.02.2005 року з додатком № 1 до листа, у якому визначено новий перелік субспоживачів, яким основний споживач забезпечує передачу електричної енергії. Відповідно до вказаного додатку № 1 з переліком субспоживачів, зазначено, що ТОВ «Конекс»є субспоживачем замість ТОВ «Екон». При цьому, зазначивши, що цей лист є невід'ємною частиною договору № 44/19 від 17.09.2003 року.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Конекс»(надалі - відповідач) укладено Договір про постачання електричної енергії (надалі - договір) з ВАТ ЕК «Миколаївобленерго»в особі філії м. Миколаєва (далі Позивач) 30.07.2004 року, який діє до теперішнього часу та зареєстрований по особовому рахунку № 44/6918.
В преамбулі до Договору зазначено, що при виконанні умов Договору, а також вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язалися керуватися Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ ) та іншими чинними законодавчими актами України.
Згідно п. 2.2 Договору Позивач зобов'язався відпускати Відповідачу (Споживачу) електроенергію як різновид товарної продукції у межах дозволеної до використання потужності.
На підставі вищевказаного позивач відпустив відповідачу активної електричної енергії за період з листопада 2007 року по лютий 2008 року у кількості 71 280 кВт.г. на суму 24 920 грн. 60 коп., (враховуючи податок на додану вартість (ПДВ).
Відповідно до п. 3.3 Договору, відповідач зобов'язався своєчасно знімати та надавати за встановленою формою до «Енергопостачальної організації»показання розрахункових електролічильників згідно з календарним графіком 01 числа щомісячно.
Відповідач у листопаді та грудні 2007 року надав звіти за використану електричну енергію, однак умови п. 3.3 договору Відповідачем були порушені у січні та лютому 2008 року, звіт за використану електроенергію Відповідач не надав, тому розрахунок за використану електроенергію у січні та лютому 2008 року проводився на підставі зняття показів приладу обліку основним Споживачем (ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан»), як передбачено п. 3.3 договору № 45/19 від 17.09.2003 року укладеного між ВАТ ЕК «Миколаївобленерго»та ВАТ «Дамен Шіпярдс Океан»про постачання електричної енергії і про технічне забезпечення електропостачання споживача.
Відповідно до п.3.2 Договору та п. 1 Додатку № 10 до договору, Відповідач зобов'язався здійснювати щомісячні авансові платежі за спожиту електроенергію шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання «Енергопостачальної організації»до 01 числа кожного місяця в цьому розрахунковому періоді по роздрібним тарифам, діючим на день розрахунку з урахуванням податку на додану вартість, та у п'ятиденний строк після закінчення розрахункового періоду, тобто 01 числа кожного місяця, здійснювати оплату самостійно при остаточному розрахунку, шляхом перерахування коштів на розподільний рахунок «Енергопостачальної організації»після дати виписки рахунків.
Вказане зобов'язання Відповідачем виконувалося неналежним чином та не в повному обсязі.
Відповідач провів оплату лише за частину спожитої активної електроенергії на суму 4 299 грн. 26 коп., остаточного розрахунку не здійснив.
У зв'язку з цим, у Відповідача станом на 01.03.2008 року виник борг за спожиту активну електроенергію, розмір якого складає 20 621 грн. 34 коп. враховуючи податок на додану вартість (ПДВ) (розрахунок суми заборгованості знаходиться в матеріалах справи).
Згідно п.5.1 договору зазначено, що за внесення платежів з порушенням термінів, визначених Додатком № 10 «Порядок розрахунків», споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
В зв'язку з вище викладеним, відповідачу за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань була нарахована пеня по активній електроенергії у сумі 315 грн. 26 коп. за період з 07.12.2008 року по 01.02.2008 року (розрахунок суми пені знаходиться в матеріалах справи).
Крім того, частиною 2 ст. 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час простроченої суми, а також три відсотки річних з простроченої суми.
Відповідач зобов'язаний сплатити заборгованість за спожиту електроенергію з урахуванням індексу інфляції за період з 07.12.2008 року по 01.02.2008 року, розмір якої складає 532 грн. 69 коп., а також 3 % річних сума яких складає 57 грн. 37 коп. (відповідно до наданого позивачем розрахунку).
Вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав:
Відповідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та у встановлені строки.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору; одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Ч. 1 ст. 216 Господарського кодексу України визначено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання, а згідно ч. 2 ст. 218 учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, у судове засідання не з?явився, відзив по суті позовних вимог не надав.
Про день, час і місце розгляду справи всі учасники процесу були належним чином повідомлені, але відповідач в судове засідання не з'явився та не скористалися своїм правом на участь в розгляді справи.
Враховуючи наведене, позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 75, 82, 84-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” в особі філії м. Миколаєва задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “КОНЕКС”, м. Миколаїв, Заводська площа, 1-В (код 32390965) заборгованість за активну електричну енергію у розмірі 20 621 грн. 34 коп. на користь відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” в особі філії м. Миколаєва, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 40 (поштова адреса: м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94) на поточний рахунок із спеціальним режимом використання № 260383011001 в Державному Ощадному банку України, МФО 326461, код 23399393.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “КОНЕКС”, м. Миколаїв, Заводська площа, 1-В (код 32390965) пеню у розмірі 315 грн. 26 коп., збитки від інфляції у розмірі 532 грн. 69 коп., 3% річних у розмірі 57 грн. 37 коп., державне мито у розмірі 216 грн. та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” в особі філії м. Миколаєва, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 40 (поштова адреса: м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94) на поточний рахунок № 26002392418001 у МФ КБ «Приватбанк», МФО 326610, код 24789699.
Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.М.Коваль
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2008 |
Оприлюднено | 01.06.2009 |
Номер документу | 3710062 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні