ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 лютого 2014 року 13:00 № 826/19543/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» простягнення штрафу у розмірі 17 000,00 грн., В С Т А Н О В И В:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» про стягнення штрафу у розмірі 17 000,00 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачено штрафні (фінансові) санкції у розмірі 17 000,00 грн., застосовані до нього Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 24.07.2013 №91/16/03/01-ЛК.
Відповідач про розгляд справи у судовому засіданні належним чином повідомлявся за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру, у судові засідання не прибув.
Суд, керуючись ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Актом про правопорушення законодавства про фінансові послуги від 01.07.2013 №91/16/03-ЛК встановлено факт порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» вимог статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»; пункту 2.3, 2.5 розділу 2, пункту 4.1 розділу 4 та пункту 5.2 розділу 5 Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, Держфінпослуг від 27.01.2004 № 27, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.04.2004 за № 431/9030.
За наслідками розгляду справи про правопорушення законодавства про фінансові послуги, уповноваженою особою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг прийнято постанову про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг від 24.07.2013 №91/16/03/01-ЛК, якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 17 000,00 грн, а саме: неподання товариством до Нацкомфінпослуг звітних даних в електронній та паперовій формах за 1 квартал 2013 року. Вказана постанова була отримана директором ОСОБА_1 особисто 24.07.2013, що підтверджується матеріалами справи.
У зв'язку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» суми штрафу у добровільному порядку, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг подано адміністративний позов про стягнення штрафу у примусовому порядку.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Положенням Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, від 27.01.2004, № 27, передбачено, що лізингодавці подають до Нацкомфінпослуг квартальну звітність(п.2.3.). Лізингодавці подають квартальну звітність до Нацкомфінпослуг до 20 числа місяця включно, наступного за звітним кварталом (п.2.5.).
Відповідно до п. 4.1.Порядку звітність лізингодавця подається на останній день звітного кварталу та містить:
а) титульний аркуш (додаток 14);
б) довідку про обсяг та кількість укладених та виконаних договорів з надання фінансових послуг (додаток 5);
в) довідку про обсяги та кількість наданих фінансових послуг за договорами фінансового лізингу (додаток 6);
г) електронні файли, структура, формат та опис полів яких встановлені Нацкомфінпослуг.
Фінансові компанії та лізингодавці подають звітність, передбачену цим Порядком, в електронній та паперовій формах (п.5.2.).
Згідно пункту 3 частини першої статті 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати такі заходи впливу як накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Відповідно до статті 42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються Головою Уповноваженого органу, його заступниками, директорами департаментів чи головою відповідного територіального управління після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 41 цього Закону, уповноваженою особою, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи чи фізичної особи - підприємця та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів надсилається посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою вилучалися документи, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії таких документів та протоколу про їх вилучення.
Вилучення документів, які підтверджують факт правопорушення, проводиться не більш як на три робочих дні з обов'язковим складенням протоколу, в якому зазначаються дата його складення, прізвище, ініціали та посада уповноваженої особи, яка вилучила документи, повний перелік таких документів та день, в який документи відповідно до цього Закону будуть повернені.
Протокол підписує уповноважена особа, яка вилучила документи. Представнику учасника ринків фінансових послуг, документи якого вилучені, після проведення перевірки і вилучення документів надається копія протоколу про їх вилучення.
Посадові особи Уповноваженого органу, визначені у частині першій цієї статті, приймають рішення про накладення штрафу протягом 30 днів після надходження документів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається учаснику ринків фінансових послуг.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 2.4 Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 20.11.2012 №2319 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 №2112/22424, у разі несплати штрафу особою в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Національною комісією фінансових послуг у судовому порядку.
Про виконання або про відмову від добровільного виконання постанови особа зобов'язана письмово повідомити Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України у визначений постанові термін з одночасним наданням у разі сплати штрафу документів, що підтверджують його сплату.
Доказів сплати у добровільному порядку суми штрафних санкцій, визначених постановою від 24.07.2013 №91/16/03/01-ЛК, або ж доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку вказаної постанови, відповідачем не надано.
Відповідно до частини третьої статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» штрафи, накладені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Будь-яких фактичних даних в спростування наявності або ж відсутності обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відповідачем суду не надано.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» штрафу у розмірі 17000,00 грн. за правопорушення вчиненні на фінансових ринках є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна - Лізинг» (01042, місто Київ, бул. Дружби Народів, будинок 17/5, кімната 39 код ЄДПОУ 37813727) на користь Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі відкладення складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.С. Мазур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 17.02.2014 |
Номер документу | 37152835 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Мазур А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні