Рішення
від 22.05.2009 по справі 29/215-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29/215-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" травня 2009 р.                                                            Справа № 29/215-09

вх. № 3755/5-29

Суддя господарського суду  

при секретарі судового засідання

за участю представників сторін:

позивача - Лизогуб Р.Ю.  відповідача - не з"явився

розглянувши справу за позовом

ТОВ "АФ "Піднята цілина", с. Стариця  

до  ТДВ "ПроККом", м. Харків  

про визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Піднята цілина» звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до товариства з додатковою відповідальністю «ПроККом» про визнання права власності на майно, яке належало громадянам-співласникам майна колишнього КСП ім. Мічуріна. Свій позов позивач обґрунтовує тим, що відповідач при здійсненні своєї господарської діяльності створює перешкоди позивачу в користуванні та в здійсненні права власності на майно.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову не надав.

За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у порядку передбаченому ст. 75 ГПК України.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Розглянувши матеріали, вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши надані сторонами письмові докази по справі суд встановив наступне. В користуванні позивача знаходилося майно, яке належало на праві спільної часткової власності громадянам-співласникам майна колишнього КСП імені Мічуріна. Вказане майно було у власності вказаних громадян на підставі майнових сертіфікатов – свідоцтв на право власності на частку (пай) майна колишнього КСП ім. Мічуріна. Кожному з них належала частка такого майна, у грошовому та процентному виразі. Станом на день розгляду справи позивач заключив договори купівлі-продажу частки у майні колишнього КСП ім. Мічуріна з громадянами – співвласниками такого майна у кількості 185 чоловік. Згідно з положеннями таких договорів позивач взяв на себе зобов'язання сплатити узгоджену грошову суму, а громадянин-співвласник майна передав позивачу право власності на частку у майні колишнього КСП ім. Мічуріна. Відповідно до вказаних договорів позивач набуває права власності на частку продавця у майні колишнього КСП ім. Мічуріна  з моменту підписання такого договору.

Дослідивши матеріали справи, вивчивши договора купівлі-продажу частки у праві спільної часткової власності на майно колишнього КСП ім. Мічуріна, суд дійшов висновку що вказані договори, яки були заключені позивачем з громадянами – співвласниками майна колишнього КСП ім. Мічуріна, повністю відповідають вимогам чинного законодавства України, укладені з дотриманням вимог чинного законодавства, жодним чином не порушують прав громадян-співвласників. Як вбачається з наданих суду документів, позивач здійснив грошові розрахунки з громадянами, що підтверджено расходними ордерами. Таким чином позивач став співвласником майна колишнього КСП «Довжанський», яке знаходилось у спільній часткової власності.

Згідно ст. 361 Цивільного кодексу України співвласник майна має право розпорядитися своєю часткою в майні самостійно. Відповідно до ст. 363 ЦК України частка у спільній часткової власності переходить до покупця з моменту заключення відповідного договору. Згідно положень ст. 364 Цивільного кодексу України співвласник має право на виділ в натурі частки з майна, що знаходиться в спільній часткової власності. Згідно умов договору купівлі-продажу частки покупець (позивач) має право на самостійний виділ в натурі майна відповідно до належної йому долі у такому майні.  

Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи та вислухавши поясненняпозивача, дійшов висновку про те, що позивач дійсно є законним власником майна, яке раніше належало на праві спільної часткової власності громадянам-співвласникам майна колишнього КСП ім. Мічуріна. Відповідно до Конституції України право приватної власності є непорушним; згідно вимог Цивільного кодексу України право власності є таким, що набуто правомірно, доки судом не буде встановлено інше. Одним з способів захисту порушеного прав є визнання права власності. Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України будь-яка особа має право на звернення до суду за захистом свого права та інтересу.  

Виходячи з викладених обставин, вислухавши думку представників сторін суд дійшов висновку про те, що невизнання права власності позивача   є протиправним та призводить до порушення прав та інтересів позивача. Відповідно вчинення відповідачем дій, які б обмежували чи припиняли право позивача, є незаконним.

Виходячи з вищевикладеного суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 1, 4, 12, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82 – 85 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 16, 361, 363, 364 Цивільного кодексу України,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати право власності ТОВ «Агрофірми «Піднята цілина», Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця, код ЄДРПОУ 35226796 на таке майно:

- Телятник бр. №2, Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Житловий будинок (двохквартірний) бр. №2, Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Водонапорна башта бр. №1, Харковська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Водонапорна башта бр. №2, Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Силосохранилище бр. №2 (А), Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Силосохранилище бр. №2 (Б), Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця.

- Склад запчастин, Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця, вул. Садова, 147-Г.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю «ПроККом», 61080, м. Харків, пр. Гагаріна, 201, код ЄДРПОУ 14061471 на користь ТОВ «Агрофірма «Піднята цілина», Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця, код ЄДРПОУ 35226796 держмито в сумі 85 гривень та витрати на інформаційно-техничне забезпечення судового процесу в сумі 118 гривень

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                                                            

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.05.2009
Оприлюднено01.06.2009
Номер документу3715506
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —29/215-09

Рішення від 22.05.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні