cpg1251 номер провадження справи 13/123/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.02.2014 Справа № 908/4095/13
За позовом: Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго», м. Запоріжжя
до Фермерського господарства «Діброве», смт. Куйбишеве, Куйбишевського району, Запорізької області
про визнання договору укладеним
Суддя Серкіз В.Г.
Представники:
Від позивача: Ремига О.В., довіреність № 32 від 31.12.2013р.;
Від відповідача: Рижик В.Г., статут від 15.02.2008р.
Розглядається позовна заява Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» до Фермерського господарства «Діброве» про визнання договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р.
Ухвалою суду від 16.12.2013р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 908/4095/13, присвоєно справі номер провадження 13/123/13 та призначено судове засідання на 22.01.2014р.
В судовому засіданні 22.01.2014р. оголошено перерву до 06.02.2014р.
До початку розгляду справи представники сторін заявили клопотання щодо відмови від здійснення технічної фіксації судового процесу.
06.02.2014р. справу розглянуто, спір вирішено, прийнято рішення у справі, вступну та резолютивну частини якого оголошено в судовому засіданні згідно із приписами ст. 85 ГПК України.
В судових засіданнях представник позивача підтримав позовні вимоги, викладені в позовній заяві № 007-83/9351 від 05.12.2013р. та просить суд визнати між Відкритим акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» та Фермерським господарством «Діброве» договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р. укладеним.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив в повному обсязі та просить суд відмовити позивачу в задоволені позову. Також, повідомив, що на балансі Фермерського господарства «Діброве» відсутні повітряна лінія 10 кВ Ф-у ПС та КТП-106, РТПВ-106, трансформатор 160 кВА, РБ-Т-1.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Між Відкритим акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» (Постачальник електричної енергії) та Фермерським господарством «Діброве» (Споживач) укладено договір про постачання електричної енергії № 215 від 02.04.2007 року (далі Договір).
Постачальник електричної енергії продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю, зазначеною у Додатку № 1 «Обсяги постачання електричної енергії Споживачу», а Споживач оплачує Постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно умовами цього Договору.
Точки продажу електричної енергії визначаються Додатком № 2 «Точки продажу електричної енергії споживачу» (розділ 1 Договору).
Відповідно до розділу 2 Договору, зобов'язання Сторін під час виконання умов цього договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ).
Згідно п. 2.3.12 Договору, Споживач зобов'язується, у випадках зміни діючого законодавства України привести умови даного Договору у відповідність до вимог законодавства.
Постановою НКРЕ № 910 від 17.10.2005р були внесені зміни до ПКЕЕ шляхом викладення правил у новій редакції.
Положенням п.2 Постанови НКРЕ «Про внесення змін до ПКЕЕ" № 910 встановлено, що до 28.11.2009р. електропередавальні організації зобов'язані врегулювати відносини згідно з вимогами абзацу другого підпункту 1.10 ПКЕЕ із власниками технологічних електричних мереж, які передають електричну енергію іншим суб'єктам господарювання.
Відповідно до абзацу 2 п. 1.10 ПКЕЕ зазначено, електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.
Пунктом 1.7 ПКЕЕ визначено, що у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору.
Згідно абзацу 2 зазначеного пункту основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог ПКЕЕ в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених ПКЕЕ випадках.
З метою приведення взаємовідносин із споживачем у відповідність до вимог ПКЕЕ ВАТ "Запоріжжяобленерго" листом № 007-44/8818 від 20.11.2013 року на адресу відповідача направлено два примірника проекту договору про спільне використання технологічних електричних мереж, однак відповіді про результати розгляду проекту договору про спільне використання відповідачем не надано.
Посилаючись на те, що саме відповідач є власником електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними мережами субспоживачам, то на підставі вищезазначених норм ПКЕЕ та закону України «Про електроенергетику» він зобов'язаний укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж з ВАТ «Запоріжжяобленерго».
У відповідності до п. 3 ст. 179 Господарського Кодексу України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Правила користування електричною енергією затверджені Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики (далі НКРЕ) № 28 від 31.07.1996р. регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами. Дія ПКЕЕ поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).
Постановою НКРЕ від 17.10.2005р № 910 були внесені зміни до ПКЕЕ шляхом викладення правил у новій редакції.
Положенням п.2 Постанови НКРЕ «Про внесення змін до ПКЕЕ" № 910 встановлено, що до 28.11.2009 року електропередавальні організації зобов'язані врегулювати відносини згідно з вимогами абзацу другого підпункту 1.10 ПКЕЕ із власниками технологічних електричних мереж, які передають електричну енергію іншим суб'єктам господарювання.
Так, в абзаці 2 п. 1.10 ПКЕЕ зазначено, електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.
Згідно абзацу 3 п. 1.10 ПКЕЕ для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.
Відповідно до п. 1.7 ПКЕЕ у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору.
Згідно абзацу 2 зазначеного пункту основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог ПКЕЕ в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених ПКЕЕ випадках.
В пункті 1.2 ПКЕЕ зазначено, що договір про спільне використання технологічних електричних мереж це домовленість двох сторін, що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між електропередавальною організацією та основним споживачем під час передачі електричної енергії технологічними електричними мережами.
З вищевикладеного вбачається, що відповідно до приписів п. 1.7 ПКЕЕ відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладаються між сторонами на основі типового договору.
Також, у разі не укладення між позивачем та відповідачем (власником мереж) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, у електропередавальної організації відсутні технічні можливості забезпечення електроенергією субспоживачів.
Відповідно до роз'яснень НКРЕ від 09.12.2010 р. № 7888/11/17-10 у разі не укладання між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж договору про спільне використання технологічних електричних мереж (у зв'язку з бездіяльністю власника мереж), після 29.11.2010 електропередавальна організація має вжити вичерпних заходів щодо розірвання договору (договорів) про постачання електричної енергії із субспоживачем та припинення електропостачання субспоживачу у встановленому пунктом 7.5 ПКЕЕ порядку у зв'язку з відсутністю технічної можливості електропостачання (відсутність укладеного договору про спільне використання технологічних електричних мереж).
Крім того, відповідно до частини 11 ст.26 Закону України "Про електроенергетику" споживач (власник мереж, які використовуються для передачі електричної енергії іншим суб'єктам господарювання, населенню) зобов'язаний укласти з електропередавальною організацією, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, договір про спільне використання технологічних електричних мереж".
Отже, з наведених норм та обставин випливає, що укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж є обов'язковим через пряму вказівку закону.
Аналіз представленого суду проекту договору купівлі про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р. в редакції позивача дозволяє суду зробити висновок щодо наявності у ньому всіх передбачених законом суттєвих умов.
Статтею 181 Господарського кодексу України передбачено загальний порядок укладання господарських договорів.
Зокрема, згідно із ч. 3 ст. 181 ГК України, сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформлює договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограмму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень по окремим умовам договору сторона, яка отримала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться відмітка в договорі, та у двадцятиденний строк направляє другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом із підписаним договором (ч.4 ст. 181 ГК України).
Як свідчать матеріали справи, на момент подання позову відповідач не здійснив передбачених законом дій, які б свідчили про його згоду на укладення з позивачем договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р., направлений на його адресу проект договору не підписав та не повернув позивачу один підписаний примірник договору у встановлений законодавством двадцятиденний строк, протоколу розбіжностей на адресу позивача не направив.
Відмовляючись від укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р., відповідач тим самим порушує наведені вище норми діючого законодавства України.
Заперечення відповідача заявлені в судовому засіданні не взяті судом до уваги так як вони спростовуються матеріалами справи, в тому числі наявності в нього КТП-106, РТПВ-106, трансформатор 160 кВА, РБ-Т-1.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача про визнання укладеним договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р. між Відкритим акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» та Фермерським господарством «Діброве» обґрунтованими, доведеними, заснованими на законі, та задовольняє їх.
Витрати по сплаті судового збору в сумі 1 147,00 грн., відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача, з вини якого спір доведений до суду.
Керуючись ст. 44, 49, 82 - 85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 13-18 від 01.12.2013р. з додатками укладеним між Відкритим акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» та Фермерським господарством «Діброве» в наступній редакції:
ДОГОВІР
про спільне використання технологічних електричних мереж
№13-18
м. Запоріжжя 01.12.2013 р.
Фермерське господарство «Діброве» далі Власник мереж, в особі голови господарства Рижика В.Г., що діє на підставі статуту,
та ВАТ «Запоріжжяобленерго» що діє на підставі ліцензії на постачання електричної енергії АБ № 177342 від 23.08.05р. та ліцензії на передачу електричної енергії АБ № 177341 від 23.08.05р., далі - Користувач, в особі директора з енергозбуту Кугатова С.В., діючого на підставі довіреності ВАТ «Запоріжжяобленерго» № 126 від 22.05.2013р., далі - Сторони, уклали цей договір про спільне використання технологічних мереж (далі - Договір). Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).
1. Предмет Договору
1.1 Власник мереж зобов'язується забезпечити технічну можливість передачі (транзиту) електричної енергії власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок Користувача та (або) інших суб'єктів господарювання (далі - Субспоживачі), передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, а Користувач - своєчасно сплачувати вартість послуг Власника мереж з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов цього Договору.
1.2 Передача електричної енергії забезпечується відповідно до Додатка № 1 «Однолінійна схема», наданого Власником мереж, з обов'язковим зазначенням місць встановлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії.
Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж, визначених «Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін», яка наведена у Додатку № 2 «Перелік точок приєднання електроустановок Користувача та Субспоживачів до технологічних електричних мереж Власника мереж».
1.3 Елементи технологічних електричних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії Користувачу та (або) Субспоживачам, визначаються відповідно до «Однолінійної схеми» (Додаток №1) та оцінюються в кількості умовних одиниць Додаток № 3 «Розрахунок кількості умовних одиниць технологічних електричних мереж спільного використання» для визначення граничної величини витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання.
2. Обов'язки Власника мереж
Власник мереж зобов'язаний:
2.1 Утримувати технологічні електричні мережі спільного використання у належному технічному стані, формувати електричну схему цих мереж відповідної пропускної здатності та забезпечувати технічну можливість для передачі електричної енергії до межі балансової належності електроустановок Користувача та (або) Субспоживачів.
Перелік об'єктів технологічних електричних мереж, якими забезпечується передача електричної енергії Користувачу та (або) Субспоживачам визначається відповідно до Додатку №1 «Однолінійна схема».
2.2 Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Користувача та (або) Субспоживачів згідно з ПУЕ.
У разі, якщо Власник мереж є основним споживачем, рівень надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, не може бути вищим, ніж існуюча категорія надійності електропостачання Власника мереж. 2.3 Забезпечувати виконання графіка попереджувальних ремонтів та обсягів робіт, визначених технологічними картами ремонту елементів обладнання, збереження встановлених на території Власника мереж електроустановок.
2.4 Упродовж трьох робочих днів з дня переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи письмово повідомити про це Користувача.
2.5 Забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Користувача до власних електричних установок для проведення технічної перевірки, контролю за рівнем споживання електричної енергії.
2.6 Забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Користувача для виконання Користувачем відключення або обмеження споживання електричної енергії субспоживачам відповідно до встановленого цими Правилами порядку або за обґрунтованою письмовою вимогою Користувача припиняти чи обмежувати обсяг передачі електричної енергії.
2.7. Своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень. 2.8 У разі передачі електричної енергії в електричні мережі інших суб'єктів господарювання забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків.
2.9 Оперативно повідомляти Користувача та інших суб'єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Власника мереж, про порушення, що пов'язані з перериванням електропостачання, їх причини і терміни відновлення режиму електропостачання, про виведення в ремонт, а також введення в дію після ремонту технологічних електричних мереж, якими передається електроенергія.
2.10 За необхідністю, укласти договори про технічне забезпечення електропостачання споживача із Субспоживачами.
2.11 Забезпечувати відповідно до акта про пломбування збереження і цілісність встановлених на території (у приміщенні) Власника мереж розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр).
3. Права Власника мереж
Власник мереж має право:
3.1 На отримання від Користувача плати за спільне використання технологічних електричних мереж, визначеної відповідно до «Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж», затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423, величина якої зазначена у Додатку № 4 «Порядок обрахування плати за спільне
використання технологічних електричних мереж».
3.2 На доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Користувача та (або) Субспоживачів, для зняття показів.
3.3 Вимагати від Користувача та (або) Субспоживачів, дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору.
3.4 На припинення спільного використання технологічних електричних мереж Власника мереж у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору.
3.5 На зміну на протязі року вартості послуг Власника мереж з утримання технологічних електричних мереж спільного використання у разі надання нового «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж», згодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області.
4. Обов'язки Користувача
Користувач зобов'язаний:
4.1 Здійснювати оплату за використання електричних мереж Власника мереж за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання електричних мереж Власника мереж здійснюється згідно з Додатком № 4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».
4.2 Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Власника мереж до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії.
4.3 У разі необхідності припинення передачі електричної енергії технологічними електричними мережами Власника мереж Користувач зобов'язаний за 20 днів письмово повідомити Власника мереж про дату коли передача електричної енергії повинна бути припинена та здійснити повний розрахунок за надані послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання. Власник мереж припиняє передачу електричної енергії з дати зазначеної Користувачем.
5. Права Користувача
Користувач має право:
5.1 Не сплачувати за використання електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Користувача.
5.2 На отримання від Власника мереж інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання електричних мереж Власника мереж, умов та режимів передачі електричної енергії.
5.3 На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав.
5.4 На доступ до електроустановок, розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Власника мереж і враховують обсяг електричної енергії, для зняття показів. Перевіряти схеми приєднання струмоприймачів Власника мереж, які беруть участь у регулюванні навантаження в електромережі, а також перевіряти працездатність установлених у Власника мереж пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі.
6. Порядок обмеження та припинення спільного використання технологічних електричних мереж
Спільне використання технологічних електричних мереж може бути припинено або обмежено Власником мереж:
6.1 Без попередження у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Власника мереж на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії Користувача.
6.2 3 повідомленням Користувача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Субспоживачами договірної граничної величини електричної потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.
6.3 3 повідомленням Користувача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:
- несплати Користувачем за використання електричних мереж Власника мереж у встановлений термін з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ;
- використання технологічних електричних мереж Власника мереж Користувачем^ після закінчення строку дії цього Договору.
6.4 На виконання припису державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з законодавством, у зазначені в приписі терміни.
6.5 У разі відсутності резервного живлення з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Власника мереж або для приєднання нових споживачів.
6.6 На вимогу постачальника електричної енергії у зазначені в цій вимозі терміни.
7. Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних
електричних мереж
7.1 Вартість послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного икористання визначається у відповідності до «Методики обрахування плати за спільне икористання технологічних електричних мереж», затвердженої постановою НКРЕ від 2.06.2008 № 691, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423 а підставі:
- узгодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області на поточний календарний рік «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж»;
- підписаної обома сторонами та оформленої по формі Додатку №6 «Довідки про обсяги переданої електричної енергії».
7.2 У зв'язку з ненаданням Власником мереж на момент укладання цього договору «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж»,
узгодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області, ціна договору визначається сторонами у сумі 1 грн.
Визначена сторонами ціна договору може бути змінена як в сторону зменшення так і в сторону збільшення, відповідно до наданого Власником мереж «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж», узгодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області.
Сторони домовились, що підписання Додатку №4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж» на відповідний рік є узгодженням нової ціни договору та не потребує внесення змін у цей пункт Договору.
Сторони визначили, що підставою для оплати за надані послуги за цим договором у поточному році є наявність:
узгодженого на поточний календарний рік Відділом НКРЕ у Запорізькій області «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж»; підписаного сторонами редакції Додатку №4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж» на поточний календарний рік.
7.3 Для визначення суми, що підлягає до сплати за надані послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання у 2014 році.
7.3.1 Власник мереж зобов'язаний у двомісячний термін з дати підписання цього Договору:
- узгодити у Відділі НКРЕ у Запорізькій області «Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж»;
- надати Користувачу узгоджений Відділом НКРЕ у Запорізькій області «Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж».
7.3.2 Сторони обов'язуються на підставі наданого Власником мереж узгодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж» у термін, що не перевищує календарний місяць після надання Власником мереж узгодженого кошторису, оформити та підписати нову редакцію Додатку № 4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».
7.4 Для визначення суми, що підлягає до сплати за надані послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання у 2015 році та подальшому:
Власник мереж зобов'язаний щорічно не пізніше 1 листопада надавати Користувачу узгоджений Відділом НКРЕ у Запорізькій області «Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж» на наступний" календарний рік.
Сторони обов'-язуються на підставі наданого Власником мереж узгодженого Відділом НКРЕ у Запорізькій області «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж» щорічно оформлювати та підписувати нову редакцію Додатку № 4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».
7.5 Щорічно до 25 січня Користувач направляє Власнику мереж підписані уповноваженою особою Користувача та скріплені його печаткою 3 примірники, оформленої по формі Додатку №6 «Довідки про обсяги переданої електричної енергії» додаток № 6) за попередній календарний рік.
Власник мереж у термін, що не перевищує 20 днів з дня отримання повертає Користувачу Власнику мереж один примірник підписаної та скріпленої своєю печаткою «Довідки про обсяги переданої електричної енергії».
8. Порядок розрахунків за спільне використання технологічних електричних
Мереж
8.1 Розрахунковим вважається період з 00 годин першого числа до 24 годин останнього числа поточного місяця.
8.2 За підсумками розрахункового періоду Власник мереж у термін до 5 числа місяця наступного за розрахунковим направляє Користувачу:
- рахунок;
- підписані уповноваженою особою Власника мереж та скріплені його печаткою два примірники «Акту прийому-здачі наданих послуг» (додаток № 5).
- податкову накладну виписану по факту надання послуг (у разі, якщо Власник мереж є платником ПДВ);
Сума, що підлягає до сплати за надані у розрахунковому періоді послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання, зазначена у Додатку № 4 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».
8.3 Оплата Користувачем послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється платіжним дорученням на підставі виставленого Власником мереж рахунка та оформленого «Акта прийому-здачі наданих послуг» у термін, що не перевищує 10 днів з дня отримання документів, зазначених у п.8.2 договору.
Якщо рахунок, податкова накладна та (або) «Акт прийому-здачі наданих послуг» не надані та (або) неналежно оформлені, то оплата за надані послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється Користувачем у термін, що не перевищує 10 днів з дня отримання належно оформлених документів.
8.5 Користувач у термін, що не перевищує 20 днів з дня отримання зобов'язаний повернути Власнику мереж один екземпляр підписаного та скріпленого своєю печаткою «Акту прийому-здачі виконаних робіт» (додаток № 5).
8.6 Рахунки направлені Власником мереж для оплати за надані у поточному році послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання, в яких сума оплати визначена виходячи із «Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж Власника мереж», узгодженого Запорізьким територіальним представництвом НКРЕ на попередній рік до сплати не підлягають.
9. Відповідальність Сторін
9.1 Відповідальність Власника мереж:
9.1.1 Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії технологічними електричними мережами спільного використання з дотриманням показників якості електричної енергії та категорії з надійності електропостачання.
У разі погіршення передбачених умовами договору про постачання електричної енергії показників якості електричної енергії з вини Власника мереж останній відшкодовує користувачу завдані збитки відповідно до законодавства України.
9.1.2 Власник мереж не несе відповідальності за порушення вимог пункту 9.1 цього Договору у разі порушення Користувачем вимог розділу 4 цього Договору.
9.1.3 Власник мереж не несе матеріальної відповідальності перед Користувачем за обмеження (припинення) передачі електричної енергії, яке викликане:
1) некваліфікованими діями персоналу Користувача або Субспоживачів;
2) умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках,
передбачених ПКЕЕ;
3) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Користувача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;
4) діями постачальника електричної енергії.
9.1.4 У разі невиконання обґрунтованих вимог Користувача щодо відключення субспоживачів Власник мереж відшкодовує завдані ним збитки іншим суб'єктам відповідно до законодавства України.
9.1.5 На підставі складеного акта про пломбування Власник мереж відповідає за збереження розташованих на його об'єктах засобів обліку, які належать Користувачу або Субспоживачам, а також за збереження відповідних пломб (відбитків їх тавр), установлених на розрахункових приладах обліку.
9.1.6. У разі невиконання п. 2.4 цього Договору та отримання оплати за використання технологічних електричних мереж спільного використання після переходу права власності (права господарського відання) до іншої особи, Власник мереж зобов'язаний негайно повернути отримані кошти Користувачу.
9.2 Відповідальність Користувача:
9.2.1 За внесення платежів, передбачених п.4.1 з порушенням терміну визначеного п.8.3. цього договору, Користувач сплачує Власнику мереж пеню у розмірі 0,05 % за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати (але не більш подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період нарахування пені). Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
9.2.2 Користувач не несе відповідальність, передбачену п.9.2.1 Договору, за порушення терміну внесення платежів обумовленого у п.8.3., у разі порушення Власником мереж терміну надання документів, зазначених у п.8.2 цього Договору.
9.3 Форс-мажорні обставини
9.3.1 Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать:
- виняткові погодні умови і стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);
- непередбачені ситуації, викликані діями сторони, що не є стороною відповідного договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух);
- умови, регламентовані відповідними органами виконавчої влади, а також пов'язані з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями;
Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
9.3.2 Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.
10. Втрати електричної енергії в технологічних електричних мережах Власника мереж
10.1 Розрахунок обсягу технологічних втрат електричної енергії в електричних мережах спільного використання виконується на підставі методичних рекомендацій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в енергетиці, та зазначається у Додатку № 7 «Розрахунок втрат електричної енергії в технологічних електричних мережах Власника мереж».
10.2 Величини втрат електричної енергії в елементах технологічних електричних мереж спільного використання визначені у Додатку № 7 «Розрахунок втрат електричної енергії в технологічних електричних мережах Власника мереж» використовуються для визначення обсягу електричної енергії, що підлягає до сплати за договором про постачання електричної енергії, який укладено між Постачальником електричної енергії та Власником мереж.
11. Відносини з постачальником електричної енергії
11.1 Власник мереж зобов'язаний припинити надання послуг із спільного використання технологічних електричних мереж на вимогу постачальника електричної енергії.
11.2 Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Користувача у термін, встановлений договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником та Користувачем.
11.3 Власник мереж зобов'язаний не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Власника мереж, а також відшкодовувати збитки, завдані постачальнику електричної енергії, у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Власника мереж.
12. Інші умови
12.1 Додатки до Договору № 1,2,3,4,5,6,7,8.
- довідка про обсяги переданої електричної енергії за базовий період;
- акт прийому-здачі наданих послуг;
є невід'ємними частинами цього договору.
Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.
12.2 За наявності в Сторін суміжних електроустановок межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, визначеним у Додатку № 8 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін".
12.3 Строки проведення ремонтів в електромережах Власника мереж, під час яких електроустановки Користувача будуть відключені або буде знижена надійність електропостачання Субспоживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Власника мереж.
12.4 Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України.
12.5 Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на термін до 31 грудня 2013 р. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього терміну не буде заявлено однією із Сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством. У разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи цей Договір втрачає чинність (при цьому підписання додаткової угоди з цього приводу не потрібне).
12.6 Власник мереж є
12.7 Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.
12.8 Сторони зобов'язуються у разу зміни чинного законодавства, яке регулює дані правовідношення, вносити відповідні зміни у Договір.
12.9 Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Власника мереж, другий - у Користувача.
13. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Власник мереж:
Юридична адреса: 71001, Запорізька обл, Куйбишевський район смт. Куйбишеве вул. Запорізька 1А
Поштова адреса: 71001, Запорізька обл, Куйбишевський район смт. Куйбишеве вул. Запорізька 1А
Розрахунковий рахунок № в
, МФО , ЄДРПОУ
20479298.
,ІПН
Свідоцтво платника ПДВ №
Користувач:
Юридична адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14.
Поштова адреса: 69096, м. Запоріжжя, вул. Каховська, 26.
Розрахунковий рахунок №260081031709 в АТ «Сбербанк Росії», МФО 320627, ЄДРПОУ
00130926, Свідоцтво платника ПДВ № 11046023, ІПН 001309208249.
Додатки до договору на
Користувач: Власник мереж:
(підпис, П.І.Б.) (підпис, П.І.Б.)
01.12.2013р. «
М.П. М.П.
Додаток №1
до договору № 13-18
від 01.12.2013 р.
Додаток №2
до договору № 13-18
від 01.12.2013 р.
Перелік точок приєднання електроустановок Користувача та Субспоживачів до технологічних електричних мереж Власника мереж
№ п/пНайменування приєднання Користувача, СубспоживачаМежа балансової належності 1Транзит в мережі ВАТ «Запоріжжяобленерго» Куйбишевський РЕМНа контактах підключення н/в виводів з АВ Ф-1,Ф-2,Ф-3 до нижніх клем РБ Т-1 в КТП-46
Користувач Власник мереж
(підпис) (підпис)
М.П. М.П.
Додаток № 3
до договору № 13-18
від 01.12.2013 р.
Розрахунок кількості умовних одиниць технологічних електричних мереж спільного використання
1 Повітряна лінія
№ п/п Напруга, кВОдиниці виміруКількість ланцюгів на опорі Матеріал опорКількість умовних одиниць на одиницю виміру, у.е Довжина, кмКількість умовних одиниць ПЛ-10кВ від Ф-4 ПС "Куйбишево"оп № 9 до КТП-106 Власника мереж 1. 10 100 км -Залізобетон, метал 110 0,04 0,04 Всього У.О. 0,04 2. Підстанції
№ п/п НайменуванняОдиниці виміруКількість умовних одиниць на одиницю виміру КількістьКількість умовних одиниць КТП-106 Однотрансформаторна ТПТП, КТП 2,3 1 2,3 Всього У.О. 2,30 3. Всього умовних одиниць 2,34 у.о.
Користувач Власник мереж
М.П. М.П.
Додаток №7
до договору № 13-18
від 01.12.2013 р.
Розрахунок втрат електричної енергії в технологічних електричних мережах Власника мереж.
1. Розрахунок втрат у трансформаторі КТП - 106
1. Паспортні дані трансформатора: Тип трансформатораТМ-160 Номінальна потужність, Sном, кВт 160 Втрати холостого ходу, Рхх, кВт 0,565 Втрати короткого замикання, Окз, кВт 2,65 2. Вихідні дані для розрахунку: Кількість годин роботи трансформатора за рік, Тп, год. 8 760 Кількість годин роботи трансформатора за рік під номінальним навантаженням, Траб, год 8400 Споживання активної енергії за рік, кВт.год, Еа 316 925 tg j (за методикою.) 0,6 3. Розрахункові дані Розрахункове споживання реактивної енергії за рік, кВар.год, Ер Ер = Еа * tg j 190 155 Розрахункова активна потужність, Р, кВт Р=Еа/Тр 37,7 Розрахункова реактивна потужність, Q, кВар Q=Ер/Тр 22,6 Фактична спожвана потужність, Sф, кВА Sф=V Р 2 + Q 2 44 Коефіціент завантаження Кз=Sф/Sном 0,28 Втрати холостого ходу за розрахунковий період, кВт.год ДЕахх = Рхх*Тп/12 412 Втрати короткого замикання, кВт.год ДЕакз = Рк.з.*Кз 2 *Траб 1 745,18 Втрати короткого замикання, % Дкз =ДЕа кз / Еа * 100 0,55 2. Зведені дані про величини втрат в технологічних електричних мережах Власника мереж пов'язаних із спільним використанням мереж
Найменування площадки транзиту, субспоживачаВтрати в трансформаторі холостого ходу, кВт годКороткого замикання, % 1. Транзит в мережі ВАТ "Запоріжжяобленерго" Куйбишевський РЕМ Ф-1, Ф-2, Ф-3 412 0,55
Користувач: Власник мереж:
М.П. М.П.
Додаток № 8
до договору № 13-18
від 01.12.2013 р.
Акт
розмежування балансової належності електромереж
та експлуатаційної відповідальності сторін
1. Балансова належність електромереж та установок:
Власника мереж:
- повітряна лінія 10 кВ Ф-4 ПС «Куйбишево» від оп. № 9 до КТП-106;
- КТП-106, РТПВ-106, трансформатор 160 кВА, РБ Т-1
Користувача:
- повітряні лінії 0,4 кВ від Ф-1, Ф-2, Ф-3 від КТП-106.
2. Межа відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок встановлюється на контактах підключення низьковольтних виводів з АВ Ф-1, Ф-2, Ф-3 до нижніх клем РБ Т-1 в КТП-106.
3. Власник мереж несе відповідальність за належний технічний стан:
- повітряної лінії 10 кВ Ф-4 ПС «Куйбишево» від оп. № 9 до КТП-106;
- КТП-106, РТПВ-106, трансформатора 160 кВА, РБ Т-1
4. Користувач несе відповідальність за належний стан технічний стан:
- АВ Ф-1, Ф-2, Ф-3;
- повітряні лінії 0,4 кВ від Ф-1, Ф-2, Ф-3 від КТП-106.
5. Власник мереж та Користувач зобов'язуються утримувати установки, які зазначені в цьому акті, у справному стані та експлуатувати їх відповідно до Правил користування електричною енергією, ПТЕ, ПБЕЕ.
6. Власник мереж зобов'язується забезпечити на своїй території охорону електроустановок, в тому числі електричних мереж, які належать Користувача, а також доступ до цих електроустановок працівників Користувача для ремонту обладнання, кабельних мереж, повітряних мереж, та проведення інших необхідних робіт у строки, обумовлені обома Сторонами.
7. Користувач зобов'язується забезпечити на своїй території охорону електроустановок, в тому числі електричних мереж, які належать Власнику мереж, а також допуск до цих електроустановок працівників Власника мереж для ремонту обладнання, кабельних мереж, повітряних мереж, та проведення інших необхідних робіт у строки, обумовлені обома Сторонами.
Користувач
(посада, П.І.Б., підпис ) (посада, П.І.Б., підпис )
М.П. М.П.
3. Стягнути з Фермерського господарства «Діброве» (71001, Запорізька область, Куйбишевський район, смт. Куйбишеве, вул. Запорізька, 51-А, код ЄДРПОУ 20479298) на користь Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» (69096, м. Запоріжжя, вул. Каховська, 26, код ЄДРПОУ 00130926) 1 147 (одна тисяча сто сорок сім) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.Г. Серкіз
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Рішення оформлено і підписано згідно з вимогами ст. 84 ГПК України 11.02.2014р.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 17.02.2014 |
Номер документу | 37159108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Серкіз В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні