cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" лютого 2014 р.Справа № 916/3298/13
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І.
при секретарі судового засідання Чебан К.В.
за участю представників сторін:
від позивача - Ткач О.С. (довіреність б/н від 27.08.2013р.),
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом публічного акціонерного товариства „Одесагаз"
до відповідача - малого підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Мечта"
про стягнення 8 933,17 грн., -
встановив:
Публічне акціонерне товариство „Одесагаз" (ПАТ „Одесагаз") звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до малого підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Мечта" (МП у вигляді ТОВ „Мечта"), в якій просить суд стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 8 933,17 грн., з яких: 4 354,06грн. - основна заборгованість, 4 082,06 грн. - штраф, 114,17 грн. - 3% річних, 382,88 грн. - пеня, поклавши на відповідача витрати по сплаті судового збору.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на укладений між сторонами договір на постачання, транспортування природного газу та технічне обслуговування газового обладнання госпрозрахункових комунально-побутових об'єктів № 000632 від 01.01.2010р., згідно умов якого позивач свої зобов'язання виконав належним чином, між тим, відповідач за поставлений природний газ у січні - березні 2013р. розрахувався частково, у зв'язку з чим у нього утворилась визначена у позовних вимогах заборгованість.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 28.11.2013р. порушено провадження у справі № 916/3298/13 за даним позовом, розгляд справи призначено на 16.12.2013р.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.12.2013р. розгляд справи відкладено на 15.01.2014р. - згідно ст. 77 ГПК України.
14.01.2014р. до господарського суду Одеської області від ПАТ „Одесагаз" надійшла заява про збільшення позовних вимог (вх. № 2-111/14), відповідно до якої позивач просить суд стягнути 8 945,09 грн., з яких: 4354,06 грн. - основна заборгованість, 4 082,06 грн. - штраф, 121,69 грн. - 3% річних, 387,28 грн. - пеня.
Ухвалами господарського суду Одеської області від 15.01.2014р.:
- продовжено розгляд справи до 10.02.2014р., - згідно ст. 69 ГПК України;
- розгляд справи відкладено на 10.02.2014р. - згідно ст. 77 ГПК України.
05.02.2014р. до господарського суду Одеської області від ПАТ „Одесагаз" надійшла заява про зменшення позовних вимог (вх. № 2-457/14), відповідно до якої позивач просить суд стягнути з МП у вигляді ТОВ „Мечта" 8 895,68 грн., з яких: 4 354,06 грн. - основна заборгованість, 4 082,06 грн. - штраф за перевищення обсягів споживання газу за лютий - березень 2013р., 126,18 грн. - 3% річних, 333,38 грн. - пеня.
В судовому засіданні 10.02.2014р. представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Відповідач у судові засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, письмового відзиву на позов до суду не надав, право на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації, яка не змінювалася, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, наявний в матеріалах справи.
Крім того, суд зазначає, що згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. При цьому, до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, а у разі, коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Приймаючи до уваги, що судові відправлення були повернуті із відміткою поштової установи "за закінченням терміну зберігання", суд вважає за можливе розглядати справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із приписами ст. 85 ГПК України в судовому засіданні 10.02.2014р. оголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутнього в судових засіданнях представника позивача, проаналізувавши наявні у справі докази та давши їм правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
01.01.2010 р. між ВАТ „Одесагаз", правонаступником якого є ПАТ „Одесагаз", (Облгазом) та МП у вигляді ТОВ „Мечта" (Споживачем) укладено договір на постачання, транспортування природного газу та технічне обслуговування газового обладнання госпрозрахункових комунально-побутових об'єктів № 000632, предметом якого є умови споживання, постачання, транспортування та облік природного газу та технічне обслуговування газового обладнання Споживача в пункті споживання, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Мельницька, 1.
Відповідно до п. 2.1 Договору сторони визначили, що Облгаз здійснює постачання та транспортування природного газу розподільчими газопроводами у обсязі 3 2000 м.куб. на рік, в тому числі по місяцях: в січні, лютому, березні, листопаді та грудні по 500 м.куб.; в квітні 250 м.куб.; в травні, липні, червні, серпні та вересні по 50 м.куб.; в жовтні - 200 м.куб.
Згідно п.п. 3.1.1 - 3.1.3 Договору Облгаз зобов'язався відповідно до умов Договору поставляти та транспортувати від ГРС до Споживача природний газ у обсягах, зазначених у п. 2.1 даного Договору; здійснювати оперативний контроль за споживанням газу Споживачем та вести щомісячний облік спожитого газу; здійснювати якісне технічне обслуговування газового обладнання, передбаченого виконавчо-технічною документацією Споживача.
Відповідно до п. 3.1.9 Договору вартість технічного обслуговування газового обладнання Споживача встановлюється згідно розрахунку цін на технічне обслуговування комунально-побутових підприємств, складеному на підставі типових норм часу на технічного обслуговування та ремонт систем газопостачання, затверджених НАК „Нафтогаз України" в 2006р.
П. 3.3.1 Договору Споживач зобов'язався щомісячно з 20 по 25 число з'явитись на газову дільницю Облгазу з журналом обліку для складання актів прийому-передачі природного газу.
П. 4.1 - 4.3 Договору передбачено, що постачання газу Споживачу здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку газу. Облгаз передає Споживачу газ, а Споживач приймає газ у обсягах, зазначених у п. 2.1 даного договору. Для визначення об'єму протранспортованого, поставленого та реалізованого Споживачу газу приймаються дані наступних комерційних вузлів обліку газу: G-6 № 13573 та G-6 № 15207.
Відповідно до п. 4.13 Договору прийом - передача газу у відповідному місяці оформлюється актами прийому - передачі між Облгазом та Споживачем. Акт прийому - передачі є підставою для остаточних розрахунків.
Розділом 5 Договору встановлено:
- вартість природного газу та тарифи на постачання та на послуги по транспортуванню природного газу для споживачів України, що надаються підприємствам НАК „Нафтогаз України" визначені згідно з Постановами НКРЕ, Постановами Кабінету Міністрів та наказами НАК „Нафтогаз України" (п. 5.1 Договору);
- вартість 1 000 куб.м. природного газу на момент укладання Договору складає 2 663,11 грн. (п. 5.2 Договору);
- сторони домовились, що ціна на газ, вказана в цьому договорі, може змінюватись на підставі нормативних актів уповноважених державних органів, наказів НАК „Нафтогаз України", і приймається сторонами до виконання з моменту введення в дію без додаткового попередження (п. 5.3 Договору);
- у разі, якщо на протязі дії даного договору, в установленому чинним законодавством України порядку, будуть внесені зміни щодо ставки податку на додану вартість або порядку його нарахувань, обчислення або сплати, сторони самостійно нараховують ПДВ за новою ставкою, згідно діючого законодавства України (п. 5.4 Договору).
Розділом 6 Договору сторони передбачили порядок та умови проведення розрахунків:
- оплата за споживання природного газу здійснюється грошовими коштами шляхом перерахування на рахунок Облгазу 100% вартості газу, який запланований для поставки у наступному місяці, не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку поставки газу. При невиконанні Споживачем даних умов щодо попередньої оплати - Облгаз не здійснює постачання газу Споживачу (п. 6.1 Договору);
- у випадку сплати Споживачем суми, що перевищує вартість фактично спожитого ним місячного обсягу газу, Облгаз зараховує її як передплату наступного періоду споживання газу (п. 6.2 Договору);
- у разі перебору Споживачем договірних обсягів газу, що зазначені у реєстрі, без попереднього узгодження з Облгазом, Споживач проводить оплату за перебраний обсяг газу до 10 числа місяця, наступного за звітним. Звірка розрахунків за звітний місяць здійснюється Облгазом і Споживачем до 25 числа наступного за звітним місяця на підставі відомостей про фактичну оплату вартості послуг і актів прийому-передачі газу. Вказана звірка оформлюється актом звірки (6.3 Договору);
- неподання, або несвоєчасне подання рахунків на оплату наданих послуг не є підставою для затримки чи відмови від розрахунку. Кошти, що надходять від Споживача на рахунок Облгазу в першу чергу спрямовуються на погашення заборгованості за минулі періоди, а також пені за умови наявності заборгованості (6.4 Договору).
П. 7.2 Договору встановлено, що за несвоєчасну оплату послуг по постачанню, транспортуванню природного газу та обслуговуванню газового обладнання у строки, зазначені в розділі 6 договору, Споживач сплачує на користь Облгазу, крім суми заборгованості, пеню за кожний день прострочення платежу, в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня. У разі наявності заборгованості у Споживача, Облгаз має право припинити постачання газу, а Споживач сплачує борг з урахуванням його збільшення внаслідок інфляції та відсотків річних.
У разі відхилення фактичного обсягу споживання газу від планового обсягу, узгодженого сторонами в п. 2.1 Договору обсягу поставки, у бік збільшення, Споживач зобов'язується до 10 числа місяця, наступного за місяцем поставки, сплатити вартість спожитого газу понад узгоджений обсяг. В іншому разі Споживач сплачує на користь Облгазу штраф у розмірі 200% різниці вартості фактичного обсягу споживання і узгодженого обсягу поставки (п. 7.3 Договору).
Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2014р., а в частині проведення розрахунків за послуги - до їх повного здійснення.
На виконання умов Договору № 000632 від 01.01.2010р. ПАТ „Одесагаз" у період з січня по березень 2013р. включно, поставило, а МП у вигляді ТОВ „Мечта" прийняло природний газ у обсязі 2 749 м. куб. на загальну суму 12 957,96 грн., що підтверджується підписаними сторонами актами приймання-передачі природного газу:
- від 31.01.2013р. по лічильнику № 13573 в обсязі 883 м.куб. на суму 4 162,20 грн.;
- від 31.01.2013р. по лічильнику № 15207 в обсязі 433м.куб. на суму 2 041,03 грн.;
- від 28.02.2013р. по лічильнику № 13573 в обсязі 334 м.куб. на суму 1 574,37 грн.;
- від 28.02.2013р. по лічильнику № 15207 в обсязі 443 м.куб. на суму 2 088,17 грн.;
- від 31.03.2013р. по лічильнику № 13573 в обсязі 372 м.куб. на суму 1 753,50 грн.;
- від 31.03.2013р. по лічильнику № 15207 в обсязі 284 м.куб. на суму 1 338,69 грн.
Відповідно до Постанови НКРЕ № 131 від 28.12.2011р., Постанови НКРЕ № 159 від 28.12.2011р., Постанови НКРЕ № 473 від 19.04.2012р. та Податкового кодексу України, вартість природного газу складається з: ціни на газ, вартості транспортування природного газу магістральними газопроводами, тарифу на постачання, збору у вигляді цільової надбавки на природний газ, податку на додану вартість та на період нарахування боргу складають 4 713,70 грн. за 1000 м.куб.
Відповідно до актів приймання-передачі природного газу (від 31.03.2013р., 28.02.2013р., 31.03.2013р.) МП у вигляді ТОВ „Мечта" спожило в січні - березні 2013р. газу з перевищенням обсягів споживання газу, встановлених договором, а саме:
- в січні 2013р. різниця між узгодженим та фактичним обсягом споживання газу склала 816 м.куб. (1 316 м.куб. - 500 м.куб.), у лютому 2013р. різниця між узгодженим та фактичним обсягом споживання газу склала 277 м.куб. (777 м.куб. - 500 м.куб.), в березні 2013р. різниця між узгодженим та фактичним обсягом споживання газу склала 156 м.куб. (656 м.куб. - 500 м.куб.).
Відповідач взяті на себе зобов'язання за договором в повному обсязі не виконав належним чином, здійснивши лише часткову оплату отриманого газу в сумі 8 844,76грн., а саме:
- 24.12.2012р. відповідачем здійснена оплата в розмірі 1 644,76 грн. яка позивачем зарахована як передплата за споживання запланованого за договором обсягу газу в січні 2013р.;
- 09.01.2013р. відповідачем здійснена оплата в розмірі 3 000 грн., яка позивачем зарахована наступним чином: 712,09 грн. - на погашення заборгованості за спожитий запланований обсяг газу у січні 2013р., 2 287,91 грн. - оплата за спожитий газ з перевищенням обсягів споживання газу, встановлених договором, у січні 2013р.);
- 11.02.2013р. відповідачем здійснена оплата в розмірі 4 200 грн., яка позивачем зарахована наступним чином: 240,86 грн. - технічне обслуговування за 1 квартал 2013р., 1 558,47 грн. - погашення заборгованості за спожитий газ з перевищенням обсягів споживання газу, встановлених договором, у січні 2013р., 2 400,67 грн. - оплата за спожитий запланований обсяг газу у лютому 2013р.)
У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості в розмірі 4 354,06 грн. (12 957,96 - 8 844,76 - 240,86) за договором № 000632 від 01.01.2010р., ПАТ „Одесагаз" і звернулось до суду з позовом та уточненнями до нього, згідно яких, окрім суми основної заборгованості 4 354,06 грн., просить суд стягнути з МП у вигляді ТОВ „Мечта" також 4 082,06 грн. - штрафу за перевищення обсягів споживання газу за лютий - березень 2013р., 126,18 грн. - 3% річних, 333,38 грн. - пені.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України, однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, а в силу вимог ч.1 ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У відповідності до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з вимогами ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов'язань містяться і у ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу України.
Із встановлених обставин справи вбачається, що між сторонами у справі 01.01.2010р. укладено договір на постачання, транспортування природного газу та технічне обслуговування газового обладнання госпрозрахункових комунально-побутових об'єктів № 000632, згідно з яким позивач зобов`язався здійснювати постачання та транспортування природного газу в пунктах споживання відповідача, а відповідач, в свою чергу, зобов'язався проводити оплати за отриманий газ та надані послуги в порядку та на умовах, встановлених договором.
Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ч. 2 ст. 901 Цивільного Кодексу України положення глави 63 цього Кодексу "Послуги" можуть застосовуватись до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Господарським судом в ході розгляду справи встановлено, що за поставлений позивачем в період з січня - по березень 2013р. включно, природний газ загальною вартістю 12 957,96 грн. МП у вигляді ТОВ „Мечта" розрахувалось частково в сумі 8 603,90 грн.
Приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що позовні вимоги ПАТ "Одесагаз" в частині стягнення суми основного боргу у розмірі 4 354,06 грн. підтверджуються наявними в матеріалах справи документами, суд вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з вимогами ч.1 ст.230 Господарського кодексу України штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов'язання. Вимогами п.3 ч.1 ст.611 ЦК України також передбачено, що одним із наслідків порушення зобов'язання є сплата неустойки, а в силу вимог ч.2 ст.551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Як вище встановлено господарським судом, умовами укладеними між сторонами договорами передбачено, що:
- оплата за споживання природного газу здійснюється грошовими коштами шляхом перерахування на рахунок Облгазу 100% вартості газу, який запланований для поставки у наступному місяці, не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку поставки газу (п. 6.1 Договору);
- у разі перебору Споживачем договірних обсягів газу, що зазначені у реєстрі, без попереднього узгодження з Облгазом, Споживач проводить оплату за перебраний обсяг газу до 10 числа місяця, наступного за звітним (6.3 Договору);
- за несвоєчасну оплату послуг по постачанню, транспортуванню природного газу та обслуговуванню газового обладнання у строки, зазначені в розділі 6 договору, Споживач сплачує на користь Облгазу, крім суми заборгованості, пеню за кожний день прострочення платежу, в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня. (п. 7.2 Договору).
На підставі зазначених норм, позивачем нараховано відповідачу пеню на загальну суму 333,38 грн., з яких:
- з суми 712,09 грн. - залишку боргу за отриманий у січні 2013р. запланований обсяг газу: за період з 25.12.2012р. по 08.01.2013р. - 4,38 грн.;
- з суми 2 356,85 грн. - боргу за отриманий у лютому 2013р. запланований обсяг газу: за період з 25.01.2013р. по 10.02.2013р. - 16,47грн.;
- з суми 1 261,87 грн. - залишку боргу за отриманий понад узгоджених обсягів у лютому 2013р. газ: за період з 11.03.2013р. по 08.09.2013р. - 90,30 грн.;
- з суми 2 356,85 грн. - боргу за отриманий у лютому 2013р. запланований обсяг газу: за період з 22.02.2013р. по 22.08.2013р. - 170,86 грн.;
- з суми 735,34 грн. - боргу за отриманий понад узгоджених обсягів у березні 2013р. газ: за період з 11.04.2013р. по 09.10.2013р. - 51,37 грн.
Зазначений розрахунок пені перевірено господарським судом та встановлено його відповідність обставинам справи щодо прострочення відповідача, а також вимогам чинного законодавства та умовам договору.
Ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши розрахунок позивача щодо сплати відповідачем 3% річних у розмірі 126,18 грн.:
- з суми 712,09 грн. - за період з 25.12.2012р. по 08.01.2013р. - 0,88 грн.;
- з суми 2 356,85 грн. - за період з 25.01.2013р. по 10.02.2013р. - 3,29 грн.;
- з суми 1 261,87 грн. - за період з 11.03.2013р. по 10.02.2014р. - 34,95 грн.;
- з суми 2 356,85 грн. - за період з 22.02.2013р. по 10.02.2014р. - 68,57 грн.;
- з суми 735,34 грн. - за період з 11.04.2013р. по 10.02.2014р. - 18,49 грн., -
суд вважає його вірним та таким, що підлягає задоволенню.
П. 7.3 Договору передбачено, що у разі відхилення фактичного обсягу споживання газу від планового обсягу, узгодженого сторонами в п. 2.1 Договору обсягу поставки у бік збільшення, Споживач зобов'язується до 10 числа місяця, наступного за місяцем поставки, сплатити вартість спожитого газу понад узгоджений обсяг. В іншому разі Споживач сплачує на користь Облгазу штраф у розмірі 200% різниці вартості фактичного обсягу споживання і узгодженого обсягу поставки.
Як встановлено наявними в матеріалах справи доказами, а саме, актами приймання-передачі природного газу від 28.02.2013р. та від 31.03.2013р., МП у вигляді ТОВ „Мечта" перевищило в лютому та березні 2013р. обсяги запланованого для споживання газу, та в узгоджені договором строки не здійснило за нього оплату, у зв'язку з чим позивачем нараховано відповідачу штраф у розмірі 200% різниці вартості фактичного обсягу споживання і узгодженого обсягу поставки.
Штраф за лютий: 4 713,70 грн. х 0,277тис.м.куб х 2 = 2 611,39 грн.
Штраф за березень: 4 713,70 грн. х 0,156 тис.м.куб х 2 = 1 470,67 грн.
Перевіривши розрахунок позивача щодо сплати відповідачем штрафу у розмірі 200% різниці вартості фактичного обсягу споживання і узгодженого обсягу поставки у розмірі 4 082,06 грн., суд вважає розрахунок позивача вірним та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Ст. 32 ГПК України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість і правомірність позовних вимог, а отже і їх задоволення в повному обсязі.
На підставі ст.44, 49 ГПК України судові витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача у справі.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд вирішив:
1 . Позов задовольнити.
2. Стягнути з малого підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Мечта" (65121, м. Одеса, проспект Маршала Жукова, 4Д, код ЄДРПОУ 19216145) на користь публічного акціонерного товариства "Одесагаз" (65003, м. Одеса, пров. Одарія, 1, код ЄДРПОУ 03351208) 4 354 (чотири тисячі триста п'ятдесят чотири) грн. 06 коп. - основної заборгованості, 4 082 (чотири тисячі вісімдесят дві) грн. 06 коп. - штрафу, 126 (сто двадцять шість) грн. 18 коп. - 3% річних, 333 (триста тридцять три) грн. 38 коп. - пені та 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. - витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено та підписано 14.02.2014 року.
Суддя Мостепаненко Ю.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2014 |
Оприлюднено | 17.02.2014 |
Номер документу | 37159139 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні