Рішення
від 17.02.2014 по справі 722/219/14-ц
СОКИРЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 722/219/14

Номер провадження 2/722/126/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2014 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого-судді: Побережної О.Д.

при секретарі: Марівцан Г.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Держземагенства у Сокирянському районі Чернівецької області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - реєстраційна служба Сокирянського районного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання права власності на земельні ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 07.02.2014 року звернулася до суду з позовом до відділу Держземагенства у Сокирянському районі Чернівецької області про визнання права власності на земельні ділянки, зазначивши третьою особою без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - реєстраційну службу Сокирянського районного управління юстиції у Чернівецькій області.

Посилається на те, що їй належать на праві власності земельні ділянки площею 2,0635 га, кадастровий номер 7324010100:04:001:0071, та площею 0,6408 га, кадастровий номер 7324010100:03:001:0491, які розташовані на території Сокирянської міської ради Чернівецької області та призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що посвідчене державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЧВ №088152. Оскільки оригінал зазначеного державного акту був позивачкою втрачений, вона звернулася в редакцію газети «Дністрові зорі», де подала оголошення про втрату цього документу. По закінченню місячного строку з моменту опублікування зазначеного оголошення в газеті, вона звернулася до відділу Держземагенства в Сокирянському районі із заявою про видачу їй дублікату вищезазначеного державного акту, однак отримала відмову, в якій їй було рекомендовано звернутися по даному питанню до реєстраційної служби Сокирянського РУЮ, а у випадку їхньої відмови - до суду. Звернувшись до відповідача, вона також отримала відмову, яка мотивована тим, що реєстраційна служба наділена повноваженнями з видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, а відповідно і щодо видачі дубліката державного акта лише з 01.01.2013 року. Таким чином, жодна із організацій не може видати їй документ, який би підтвердив її право власності на земельні ділянки у зв`язку зі змінами в законодавстві.

Просить на підставі ст. 392 ЦК України визнати за нею право власності земельні ділянки площею 2.0635 га, кадастровий номер 7324010100:04:001:0071 та площею 0,6408 га, кадастровий номер 7324010100:03:001:0491, які розташовані на території Сокирянської міської ради Чернівецької області та призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

У судове засідання позивачка не з`явилася, однак подала до суду заяву про розгляд справи без її присутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Представник відповідача Крамар І.О. в судове засідання також не з`явилася, однак подала заяву, в якій зазначила про визнання позовних вимог та просить справу розглядати без її присутності.

Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суду за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельних ділянок, які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,0635 га, кадастровий номер 7324010100:04:001:0071, та площею 0,6408 га, кадастровий номер 7324010100:03:001:0491, які розташовані на території Сокирянської міської ради Чернівецької області та призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, право власності на які були посвідчене державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧВ №088152 від 14.07.2005 року.

Даний державний акт позивачк5а втратила та звернулася до відділу Держземагенства в Сокирянському районі із заявою про видачу його дубліката.

З листа відділу Держземагенства у Сокирянському районі №11 від 04.02.2014 встановлено, що у зв'язку з запровадженням з 01 січня 2013 року набули чинності Закони України «Про Державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у зв'язку з чим повноваження територіальних органів держземагентсва у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, земельного сервітуту, користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) припинилися.

З листа реєстраційної служби Сокирянського РУЮ №73/04-12 від 05.02.2014 року, дублікат документа повинен містити ті ж відомості, що й оригінал документа. Фактично видача дубліката полягає у відтворенні тексту документа, дублікат якого видається, що спрямоване на відновлення такого документа у випадку неможливості використання останнього з певних причин. За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа, лише суб'єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому, втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб'єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа. Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб'єктом, який видав такий документ, це ліквідація (припинення діяльності) такого суб'єкта. У такому видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного суб'єкта або архівною установою.

Із запровадженням з 01.01.2013 року в Україні системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Закону України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень проводиться, зокрема, органами державної реєстрації прав - структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції (ст.6). Згідно із п.6 ч.2 ст.9 вказаного Закону державний реєстратор прав на нерухоме майно у випадках, встановлених Законом, видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Повноваженнями з видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно та, відповідно, його дубліката державні реєстратори прав на нерухоме майно наділені, починаючи з 01.01.2013 року.

Таким чином, на даний час механізм видачі особі дубліката державного акту про право власності на земельну ділянку, отриманого до 01.01.2013 року замість втраченого, законодавчо не врегульований.

Відповідно до витягів з технічної документації №11 та №12 від 16.01.2014 року нормативні грошові оцінки вищевказаних земельних ділянок складають відповідно 39614,05 грн. та 39488,68 грн.

Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

За таких обставин, визнання представником відповідача позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі ст.ст.16, 392 ЦК України та керуючись ст. ст.10, 11, 60, 61, 174, 212, 214, 215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 право власності на земельні ділянки, які розташовані на території Сокирянської міської ради Чернівецької області та призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2.0635 га, кадастровий номер 7324010100:04:001:0071 та площею 0,6408 га, кадастровий номер 7324010100:03:001:0491.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий: /підпис/

З оригіналом згідно:

СудСокирянський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення17.02.2014
Оприлюднено19.02.2014
Номер документу37173315
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —722/219/14-ц

Рішення від 17.02.2014

Цивільне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Побережна О. Д.

Ухвала від 08.02.2014

Цивільне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Побережна О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні