10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 лютого 2014 рокуЛуганськСправа № 812/489/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді: Ірметової О.В.
за участю секретаря судового засідання: Семціва О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району міста Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Луганська до Публічного акціонерного товариства "Трест "Луганськвуглеавтоматика" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Ленінського району міста Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Луганська до Публічного акціонерного товариства "Трест "Луганськвуглеавтоматика" про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що Публічне акціонерне товариство "Трест "Луганськвуглеавтоматика" станом на 01.01.2014 року має заборгованість до Пенсійного фонду України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2, яка залишилася непогашеною по теперішній час, у розмірі 295 342,52 грн., яка утворилася за період з 01.11.2013 року по 01.01.2014 року.
У зв'язку з вищевикладеним позивач просив суд стягнути з відповідача недоїмку по фактичним витратам на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 в частині пенсій призначених відповідно до п. "б" - "з" ст.13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" у розмірі 295 342,52 грн. нараховані за період з 01.11.2013 року по 01.01.2014 року.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили задовольнити адміністративний позов.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач у період з 01.11.2013 року по 01.01.2014 року здійснював доставку та виплату пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту "б-з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до матеріалів справи, а саме розрахунку суми заборгованості та розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, відповідач має заборгованість до Пенсійного фонду України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у сумі 295 342,52 грн., яка по теперішній час залишилась непогашеною (а. с. 11, 7-41).
Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій були направлені підприємству (а. с. 12, 13), відповідачем не оскаржені в установленому Законом порядку, тобто суму по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій визнано, але до теперішнього часу добровільно суму боргу підприємство не сплатило.
Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Пунктом 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Таким чином виплати по оплаті пільгових пенсій відшкодовуються Пенсійному фонду за рахунок відповідних підприємств.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІУ пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пільгових пенсій, сплачених відповідно пп. "б" - "з" статті 13 зазначеного Закону та фактичні витрати на їх доставку, відшкодовуються Пенсійному фонду України підприємством, установою, організацією, на якому працював пенсіонер, за рахунок коштів на оплату праці до досягнення працівником пенсійного віку: 60 років - чоловіки, 55 років - жінки.
Відповідно до п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року N 21-1 передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (підп. 6.8 п. 6 вищезазначеної Інструкції). Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Порядок надіслання підприємствам повідомлень про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій встановлений п. 6 Інструкції про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 року № 231-1 та зареєстрованої в Мінюсті України 16.01.2004 року № 64/8663.
Із системного аналізу зазначених норм Закону України "Про пенсійне забезпечення" суд приходить до висновку, що відповідач, отримавши розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", не надавши на них заперечень та не оскарживши розрахунки у судовому порядку, фактично узгодив такі розрахунки. Відтак, визначена в розрахунках сума до відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підлягає сплаті відповідачем.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги Прокурора Ленінського району міста Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України законними та обґрунтованими.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки ст. 94 КАС України у даному випадку не передбачено стягнення судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 51, 72, 87, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Ленінського району міста Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Луганська до Публічного акціонерного товариства "Трест "Луганськвуглеавтоматика" про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Трест Луганськвуглеавтоматика" (ід. код 00181970, юридична адреса: вул. Совєтська, б.40, м. Луганськ, Луганська обл., 91055) на користь Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Луганська недоїмку по фактичним витратам на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у розмірі 295342,52 грн. (двісті дев'яносто п'ять тисяч триста сорок дві гривні 52 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 17 лютого 2014 року.
Суддя О.В. Ірметова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2014 |
Оприлюднено | 18.02.2014 |
Номер документу | 37183235 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.В. Ірметова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні