№ 105/254/14-ц
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"12" лютого 2014 р. суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Джанкойського міськрайонного суду АР Крим з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 11.01.2014 року зазначений позов залишено без руху за наступних підстав.
Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Згідно абзацу першого підпункту третього пункту першого частини другої статті четвертої Закону України «Про судовий збір» в редакції № 590-VII від 19.09.2013 року розмір судового збору із позовних заяв про розірвання шлюбу складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 243 грн. 60 коп.
Судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп. необхідно було сплатити на наступні реквізити: р/р № 31215206700014, одержувач: Джанкойське УДКСУ АРК, ЄДРПОУ: 37694755, МФО: 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу: «Судовий збір», код: 22030001.
Ухвалою Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 11.01.2014 року про залишення позову без руху позивачу роз'яснено, що необхідно усунути недоліки протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення позивач отримала копію ухвали про залишення позовної заяви без руху 06.02.2014 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Станом на 12.02.2014 року недоліки, зазначені в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху не усунуті, в зв'язку з чим позовна заява визнається неподаною і належить поверненню позивачу.
Разом з тим, суд вважає необхідним звернути увагу заявника на те, що відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Згідно зі ст. 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Частиною 3 ст. 3 вказаного Закону встановлено, що судова система забезпечує доступність до правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією України та законами України. Відповідно до ч. 1 ст. 7 цього ж Закону кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002 року роз'яснено, що ч. 2 ст. 124 Конституції України передбачає право на захист судом прав юридичних та фізичних осіб, встановлює юридичні гарантії його реалізації, надаючи можливість кожному захищати свої права будь-яким, не забороненим законом способом. Кожна особа має право вільно обрати не заборонений законом спосіб захисту прав, у тому числі і судовий захист. Суб'єкти правовідносин мають право на звернення до суду для захисту своїх прав та інтересів. Право на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
В силу викладеного, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 121 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ч. 2 ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - визнати неподаною та повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із даним позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя Н. А. Старова
Суд | Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2014 |
Оприлюднено | 19.02.2014 |
Номер документу | 37194335 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Старова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні