Ухвала
від 17.02.2014 по справі 909/163/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

17.02.14 Справа № 909/163/14

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняка Б.П. розглянувши матеріали справи

за позовом: Долинського міжрайонного прокурора ( вул. Котляревського , 2 , м. Долина ,77500) в інтересах держави в особі Долинської міської ради , пр. Незалежності ,5 , м. Долина , 77504

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю " Наполеон Д", вул. Л. Українки ,16 , м.Долина , Івано-Франківська область ( вул. Калинова ,6/2 , с. Мала Тур"я , Долинського району , Івано-Франківської області)

про: стягнення збитків в сумі 155827,44 грн.

визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.

ВСТАНОВИВ

Долинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Долинської міської ради звернувся до господарського суду Івано-Франківської з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " Наполеон Д" , в якому просить стягнути збитки в сумі 155827,44 грн.

З метою забезпечення позову, позивачем у даній справі заявлено вимогу щодо вжиття заходів до забезпечення позову а саме прокурор просить накласти арешт на все майно та грошові кошти відповідача .

Розглянувши дану вимогу , суд не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.66 Господарського процесуального кодексу України заходи до забезпечення позову можуть бути вжиті за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери, тощо) яке є у відповідача може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Заявник повинен обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову.

З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст.33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання рішення суду без наведеного відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної вимоги.

В порушення вищевикладених вимог господарського процесуального законодавства, заявником не наведено будь-яких обґрунтованих доводів, як і не подано будь-яких доказів, в обґрунтування застосування заходів до забезпечення позову, а відтак, вимога про вжиття заходів забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 61,64,65,66, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.

2. Відмовити у задоволенні вимоги про вжиття заходів забезпечення позову.

3. Розгляд справи в судовому засіданні призначити на 13.03.14 о 10:00год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 12.

4. Зобов'язати надати в судове засідання:

ВІДПОВІДАЧА :

- витяг з ЄДРПОУ на час розгляду справи судом та статут;

- письмовий відзив на позов із зазначенням доказів, що підтверджують викладені у відзиві обставини та нормативно-правового обґрунтування своїх заперечень; забезпечити надіслання прокурору та позивачу копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України;

- документи, що підтверджують факти викладені у відзиві на позовну заяву (оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії - до матеріалів справи).

Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 Господарського процесуального кодексу України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.

Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи представникам сторін з'явитися в судове засідання для дачі пояснень та згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.

Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.

Відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються учасниками процесу в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Суд звертає увагу учасників процесу на те, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 4.10.2 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 року № 1153).

Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду (п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року).

Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та неподання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).

Суддя Гриняк Б.П.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


Михайлюк А. С. 17.02.14

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.02.2014
Оприлюднено19.02.2014
Номер документу37209083
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/163/14

Ухвала від 19.03.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Калашник В. О.

Ухвала від 14.04.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Калашник В. О.

Ухвала від 16.05.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Калашник В. О.

Ухвала від 17.02.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Гриняк Б. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні