Рішення
від 12.02.2014 по справі 910/543/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/543/14 12.02.14

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕФ АЙ ЕМ ОФІС ЦЕНТР МАГНІТОРСЬКА"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГО-СТАР"

про стягнення 68 877,44 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

В засіданні приймали участь представники:

Від позивача: Нечай М.А. по довіреності № б/н від 15.01.2014р.

Від відповідача: не з'явились

Обставини справи :

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕФ АЙ ЕМ ОФІС ЦЕНТР МАГНІТОРСЬКА" звернулось до Господарського суду міста Києва з вимогою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГО-СТАР" про стягнення 68 877,44 грн., з яких: 65 853,52 грн. - основної заборгованості, 566398 грн. - 3% річних та 2 456,94 грн. - пеня за несвоєчасну оплату орендних платежів.

Позовні вимоги обумовлені неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди нежитлового приміщення № 01/06-05/2012 від 01.06.2012р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.01.2014р. порушено провадження у справі № 910/543/14, розгляд якої призначено у судовому засіданні на 12.02.2014 р. за участю представників сторін.

У даному судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Заяв, клопотань від представника відповідача на адресу суду не надходило.

Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, адже відповідно до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18: особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Таким чином, судом були вжиті усі належні заходи для повідомлення відповідача про місце, дату та час проведення судового засідання, шляхом надсилання поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріалами справи.

Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.

У судовому засіданні 12.02.2014р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

01.06.2012р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕФ АЙ ЕМ ОФІС ЦЕНТР МАГНІТОРСЬКА" (надалі орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГО-СТАР" (надалі орендар) було укладено договір оренди нежитлового приміщення № 01/06-05-2012.

Відповідно до умов договору Орендодавець передає Орендарю в строкове платне користування без права викупу на умовах оренди Приміщення вартістю 210000,00 (двісті десять тисяч) грн. 00 коп. Розташування Приміщення вказується у Поверховому плані, підписаному уповноваженими представниками Сторін, який є Додатком №1 до цього Договору. Орендар зобов'язується використовувати приміщення згідно мети оренди, а саме в якості офісного приміщення.

Згідно з п. 2.1. договору, передача приміщення Орендареві та приймання приміщення Орендодавцем по завершенню строку оренди здійснюються за відповідними Актами передачі-приймання.

Відповідно до ч.1 ст. 763 Цивільного кодексу України договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Приміщення на умовах цього договору надається орендарю в оренду строком до 01.06.2013р., починаючи з дати підписання Акту приймання-передачі згідно цього договору. Строк дії Договору (надалі «Строк оренди») може бути продовжений за згодою Сторін. (п. п. 4.1., 4.2. договору)

Розділом п'ятим договору, сторони визначили порядок і умови орендної плати та інших платежів, відповідно до якого:

5.1. За оренду Приміщення Орендар щомісячно, з 1 (першого) по 5 (п'яте) число місяця за який здійснюється оплата, на підставі рахунків-фактур, виставлених Орендодавцем, сплачує Орендодавцю орендну плату в національній валюті України, яка становить за кожний квадратний метр орендованої площі 91,67 гри. (дев'яносто одна гривня 67 копійок), крім цього ПДВ по ставці 20% 18,33 гри. (вісімнадцять гривень 33 копійки), всього 110,00 гри. (сто десять гривень 00 копійок).

5.2. Місячна орендна плата за Приміщення на момент укладання цього Договору складає 3208,45 (три тисячі вісім гривень 45 копійок), крім цього ПДВ по ставці 20% - 641,69 (шістсот сорок одна гривня 69 копійок), всього 3850,14 гри. (гри тисячі вісімсот п'ятдесят гривень 14 копійок).

5.3. Крім Орендної плати Орендар зобов'язується щомісячно здійснювати наступні платежі:

5.3.1. відшкодування витрат Орендодавця за фактично використану Орендарем електроенергію до 5 (п'ятого) числа місяця, наступного за місяцем, на підставі показників відповідних лічильників;

5.3.2. оплата за операційні витрати Орендодавця згідно виставлених Орендодавцем рахунків, до 5 (п'ятого) числа місяця наступного за місяцем, за який здійснюється оплата, становить за кожний квадратний метр орендованої площі 29,17 гри. (двадцять дев'ять гривень 17 копійок), крім цього ПДВ по ставці 20% - 5,83 гри. (п'ять гривень 83 копійки), що разом становить 35,00 гри. (тридцять п'ять гривень 00 копійок), а за всю орендовану площу становить всього 1020,95 гри. (одна тисяча двадцять гривень 95 копійок), крім цього ПДВ по ставці 20% - 204,19 гри. (двісті чотири гривні 19 копійок), що разом дорівнює 1225,14 гри. (одна тисяча двісті двадцять п'ять гривень 14 копійок).

Сторони погодились, що у разі збільшення вартості комунальних послуг та/або зміни офіційного курсу гривні України, встановленого Національним банком України по відношенню до долару США, Орендодавець в односторонньому порядку має право провести коригування розміру Операційних витрат згідно таких змін.

Операційні витрати включають наступні витрати:

- на опалення, вентиляцію і кондиціонування;

- на водопостачання і каналізацію;

- на електроенергію, спожиту загальними інженерними системами будівлі і на освітлення приміщень загального користування пропорційно орендованої площі; на прибирання приміщень загального користування і прилеглої території (включаючи миття фасадних вікон);

- на прибирання снігу;

- на вивіз сміття;

- на охорону і підтримку громадського порядку в будівлі і на прилеглій території;

- на організацію роботи загального ресепшена, а також обслуговуючого персоналу будівлі (головний інженер, технічний персонал);

- на оренду будь-якого устаткування і матеріалів, які використовуються орендодавцем для технічного обслуговування будівлі;

- пов'язані з технічним обслуговуванням всіх інженерних систем будівлі, включаючи всі необхідні ремонтні роботи.

5.4. Орендна плата підлягає сплаті, зміні та індексації в наступному порядку.

5.4.1. Орендодавець має право один раз на рік, але не раніше ніж через рік дії договору в односторонньому порядку переглянути розмір орендної плати, не більше, ніж на 5 (п'ять) % від розміру відповідних платежів на момент перегляду. У такому випадку Орендар зобов'язується сплачувати плату зазначені платежі за Договором у новому розмірі з місяця, наступного за тим, у якому надане відповідне письмове повідомлення Орендодавця.

5.4.2. Сторони погодились, що у випадку якщо кінцевий термін розрахунків припадає на святкові та/чи вихідні дні, Орендар зобов'язаний провести розрахунок з Орендодавцем в перший робочий день після таких днів.

5.5. Нарахування орендної плати здійснюється з дати підписання Акту приймання- передачі, який засвідчує, що Орендар отримав Приміщення у користування відповідно до умов цього Договору.

5.6. Для забезпечення виконання Орендарем зобов'язань по оплаті платежів, передбачених Договором, або можливих збитків завданих ним Приміщенню чи Орендодавцю, Орендар протягом трьох днів з моменту підписання Договору вносить на рахунок Орендодавця забезпечувальний внесок, рівний розміру двомісячної орендної плати, визначеної п. 5.2. цього Договору. Протягом строку оренди страховий внесок індексації не підлягає та проценти на нього не нараховуються.

У випадку виникнення заборгованостей Орендаря по будь-якому платежу, передбаченому Договором. Орендодавець має право утримати цю заборгованість за рахунок забезпечувального внеску письмово повідомивши про це Орендаря, а Орендар зобов'язується протягом десяти днів з моменту отримання повідомлення поповнити страховий внесок до попереднього розміру.

Забезпечувальний внесок повертається Орендарю на протязі трьох банківських днів з дати повернення Приміщення за актом Орендодавцю, за умови відсутності заборгованостей та виконання Орендарем зобов'язань, передбачених п.5.2. Договору.

5.7. Орендар зобов'язаний не пізніше трьох банківських днів з дати підписання Акту приймання-передачі Приміщення сплатити авансом орендну плату за поточний місяць у розмірі місячної Орендної плати по цьому Договору.

5.8. Розмір платежів, передбачених п. 5.1; 5.2. розділу 5 даного Договору можуть бути змінені Орендодавцем в односторонньому порядку лише у випадках, передбачених п. 5.3. розділу 5 даного Договору з письмовим повідомленням Орендаря про такі зміни не пізніше ніж за 30 календарних днів до таких змін. При цьому в повідомленні повинно бути вказано підстави внесення таких змін.

5.9. Зміна власника Приміщення або передача права управління та (або) розпорядження «Приміщенням іншій особі (як то фізичній або/ юридичній особі) не є підставою для розірвання або зміни умов даного Договору, за виключенням набуття права власності на Приміщення третьою особого в порядку звернення стягнення на предмет іпотеки. До нового власника переходять всі права та обов'язки Орендодавця за даним Договором. В разі передачі права користування та (або) управління Приміщенням третій особі ця особа приймає на себе обов'язки податкового агента щодо платежів, які будуть сплачуватися за Договором оренди.

5.10. Незалежно від призначення платежу, зазначеного в платіжних документах Орендаря при перерахуванні будь-яких платежів, грошові кошти, які надходять від Орендаря на поточний рахунок Орендодавця зараховуються в наступному порядку:

- в першу чергу погашається пеня та штрафи, нараховані орендодавцем відповідно до умов даного договору. Проте таке правило застосовується на розсуд орендодавця.

- в другу чергу погашаються суми відшкодувань та компенсацій, які повинні бути сплачені орендарем орендодавцю відповідно до умов договору або норм чинного законодавства за умови їх доведеності, в тому числі, але не виключно, відшкодування витрат на оплату комунальних послуг;

В третю чергу погашається заборгованість з орендної плати.

Орендар не може заперечувати проти такого порядку погашення заборгованості Орендаря перед Орендодавцем протягом всього строку оренди. У випадку виникнення у Орендаря питань з приводу порядку погашення ним заборгованості. Орендодавець зобов'язаний детально письмово роз'яснити Орендарю яким чином здійснювалось таке зарахування в обліку Орендодавця.

Відповідно до умов договору, орендодавець зобов'язаний передати орендарю приміщення згідно поверхового плану у відремонтованому стані (*п. 6.1.1.), а орендар зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі здійснювати платежі за цим договором (п. 6.2.3.).

Пунктом 8.1. договору визначено, що за прострочення платежів за цим Договором Орендар сплачує на користь Орендодавця пеню у розмірі Подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, за кожний день прострочення платежу.

Матеріалами справи підтверджується, що на виконання умов договору між сторонами було підписано Акт передачі-приймання приміщення від 01.06.2012р., відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв приміщення загальною площею 35 кв.м., що розташовані на третьому поверсі об'єкту оренди.

З матеріалів справи вбачається, що 29.07.2013р. між сторонами було підписано додаткову угоду № 4 до договору оренди нежитлового приміщення № 01/06-05/2012 від 01.06.2012р., відповідно до якої сторони дійшли згоди про наступне:

Сторони домовились між собою про продовження Строку оренди за Договором до 31 жовтня 2013 року, у зв'язку із чим вирішили: п. 4.1. Договору викласти в наступній редакції: "4.1. Приміщення на умовах цього Договору надається Орендарю в оренду строком до 31 жовтня 2013 року, починаючи з дати підписання Акту приймання-передачі згідно цього Договору, при цьому відносини оренди за Договором призупиняються з 01 серпня 2013 року по 30 вересня 2013 року та поновлюються на тих самих умовах з 01 жовтня 2013 року."

Сторони домовились про зміну розміру (збільшення) орендної плати та операційних витрат з 01 жовтня 2013 року, шляхом внесення змін до Договору, у зв'язку із чим вирішили:

п. 5.1. Договору викласти в наступній редакції: "5.7. За оренду Приміщення Орендар щомісячно, з 1 (першого) по 5 (п'яте) число місяця за який здійснюється оплата, на підставі рахунків-фактур, виставлених Орендодавцем, сплачує Орендодавцю орендну плату в національній валюті України, яка становить за кожний квадратний метр орендованої площі 100,83 грн. (сто гривень 83 копійки) без ПДВ, крім того ПДВ за ставкою 20% (двадцять відсотків) - 20,17 грн. (двадцять гривень 17 копійок), усього - 121,00 грн. (сто двадцять одна гривня 00 копійок)".

п. 5.2. Договору викласти в наступній редакції: "5.2. Місячна орендна плата за Приміщення на момент укладання цього Договору складає З 428,22 (три тисячі чотириста двадцять вісім гривень 22 копійок) без ПДВ, крім того ПДВ за ставкою 20% (двадцять відсотків) - 685,64 (шістсот вісімдесят п'ять гривень 64 копійки), усього - 4 113,86 грн. (чотири тисячі сто тринадцять гривень 86 копійок)".

Абзац 1 пп. 5.3.2. п. 5.3. Договору викласти в наступній редакції: "5.3.2. оплата за операційні витрати Орендодавця згідно виставлених Орендодавцем рахунків, до 5 (п п'ятого) числа місяця наступного за місяцем, за який здійснюється оплата, становить за кожний квадратний метр орендованої площі 35,00 грн. (тридцять п'ять гривень 00 копійок) без ПДВ, крім того ПДВ за ставкою 20% (двадцять відсотків) - 7,00 грн. (сім гривень 00 копійок), усього -42,00 грн. (сорок дві гривні 00 копійок), а за всю орендовану площу становить усього 1 190,00 грн. (одна тисяча сто дев'яносто 00 копійок) без ПДВ, крім того ПДВ за ставкою 20% (двадцять відсотків) - 238,00 грн. (двісті тридцять вісім гривень 00 копійок), усього - 1 428,00 грн. (одна тисяча чотириста двадцять вісім гривень 00 копійок)".

Сторони домовились про сплату Орендарем частини заборгованості за Договором, що становить: 3.1. Суму Забезпечувального внеску за Договором - 7 480,00 гри. (сім тисяч чотириста вісімдесят гривень 00 копійок; 3.2. Одну третину сум, несплачених своєчасно орендарем відповідно до виставлених рахунків-фактур - 15 038,03грн., а також суму орендної плати та операційних за жовтень 2013р. - 5541,86 грн., що разом становить 28 059,89 грн. у строк до 05.10.2013р.

Сторони домовились, що у разі своєчасної сплати частини заборгованості за договором визначеної у п. 2 цієї додаткової угоди, сторони продовжать строк оренди за договором на один календарний місяць на тих самих умовах.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначає про те, що в порушення умов договору відповідач не виконав свої зобов'язання за договором оренди № 01/06-05/2012 від 01.06.2012р., внаслідок чого в останнього утворилась заборгованість в розмірі 65 853,52 грн. по орендній платі та відшкодування операційних витрат позивача та компенсації витрат електроенергії.

Матеріалами справи підтверджується, що між сторонами 30.09.2013р. було підписано Акт звірки взаємних розрахунків станом на 30.09.2013р., відповідно до якого розмір заборгованості відповідача перед позивачем становить 45 114,08 грн. за період з 01.11.2012р. по 37.07.2013р., що підтверджується відповідними актами здачі прийняття-робіт.

Всупереч вищевказаної підписаної додаткової угоди № 4 до договору, якою відповідач зобов'язувався погасити частину заборгованості, останній своїх зобов'язань з оплати заборгованості не виконав і приміщення позивачу не повернув.

Відповідно до п. 8.4 договору, якщо після закінчення строку дії даного Договору або його розірвання відповідно даного Договору та чинного законодавства України Орендар фактично не повернув Орендодавцеві Приміщення по Акту приймання-передачі, то Орендар зобов'язаний сплачувати орендну плату та інші платежі за цим Договором до моменту фактичного повернення Приміщення в порядку передбаченому п. 2.5. даного Договору, а також сплачувати пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від загальної суми заборгованості за цим Договором, що діє на момент такого прострочення до дня повернення приміщення з оренди, за винятком випадку, коли вирішується питання подовження дії договору оренди.

Таким чином у відповідача утворилась заборгованість по орендній платі за період з 01.10.2013р. по 31.01.2014р. та по відшкодуванню операційних витрат за період з 01.10.2013р. по 31.12.2012р. на загальну суму 20 739,44 грн.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Статтею 283 Господарського кодексу України передбачено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ст.ст. 11, 626 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків.

Як передбачено частинами 1 та 5 статті 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Згідно із ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

В силу ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог, відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, та відповідно до ст. 629 ЦК України договір, є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610, 611 Цивільного кодексу України, порушення зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно зі ст. 173 ГК України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання мають виконуватися належним чином, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем були порушені договірні зобов'язання в частині оплати орендних платежів в період листопада 2012р. по липень 2013р. на суму 45 114, 08 грн. та в період з жовтня 2013р. по січень 2014р. на суму 20 739,44 грн., що призвело до виникнення заборгованості в загальному розмірі на 65 853,52 грн.

З огляду на викладене позовні вимоги в частині стягнення заборгованості по орендних платежах підлягають задоволенню в сумі 65 853,52 грн.

Крім стягнення з відповідача суми основної заборгованості, позивачем заявлені вимоги про стягнення з відповідача пені в розмірі 2 456,94 грн. та 3% річних в сумі 566,98 грн.

Відповідно до статей 546, 549 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися, в тому числі неустойкою. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з ч.1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч. 6 ст. 232 ГК України).

Договірні правовідносини між платниками та одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань врегульовані Законом України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», положеннями якого встановлено, що за прострочку платежу, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін (ст. 1 Закону). Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Судом встановлений факт порушення (прострочення) відповідачем свого грошового зобов'язання, у зв'язку з чим вимога позивача про стягнення з нього пені визнається правомірною.

Пунктом 8.1. Договору сторонами передбачено, що за прострочення платежів за цим Договором Орендар сплачує на користь Орендодавця пеню у розмірі Подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що позивачем нараховано пеню відповідно до п. 8.1. договору та з урахування Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань».

З огляду на викладене суд вважає, що вимога позивача про стягнення з відповідача пені в сумі 2 456,94 грн. є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Крім того, у зв'язку з простроченням відповідачем своїх грошових зобов'язань відповідно до договору № 01/06-05/2012 оренди нежитлового приміщення від 01.06.2012 р. позивач просить стягнути та 3% річних в розмірі 566,98 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

При перевірці правильності обчислення позивачем 3 % річних судом встановлено, що розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства.

Тож, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних в розмірі 566,98 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Підсумовуючи все вищевикладене, судом задовольняються позовні вимоги повністю.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень. Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Зважаючи на вищевказане, вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову судовий збір покладається на відповідача.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГО-СТАР» (02660, м. Київ, вул. Віскозна, буд. 11, код 34343660) з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем при виконанні рішення на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕФ АЙ ЕМ ОФІС ЦЕНТР МАГНІТОРСЬКА" (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Глинки, буд. 2, офіс 504, код 35159716) 65 853 (шістдесят п'ять тисяч вісімсот п'ятдесят три) грн. 52 коп. заборгованості по орендним платежам, 2 456 (дві тисячі чотириста п'ятдесят шість) грн.. 94 коп. - пені, 566 (п'ятсот шістдесят шість) грн. 98 коп. - 3 % річних, та 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. - витрат по сплаті судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 17.02.2014р.

Суддя Трофименко Т.Ю.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.02.2014
Оприлюднено18.02.2014
Номер документу37209148
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/543/14

Рішення від 12.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні