Копія
Справа № 822/223/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2014 року 10:25м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянувши адміністративну справу за позовом Хмельницька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до Фермерське господарство "Оберіг-4" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Фермерського господарства "Оберіг-4", у якому просить суд стягнути із відповідача 1499,45 грн. податкового боргу за рахунок готівки, що належить платнику податків для погашення податкового боргу.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимог просив задоволити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час і місце слухання справи був повідомлений належним чином, інформація про що знаходиться у матеріалах справи. Заперечень, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за його відсутності суду подано не було.
Частина 2 ст. 128 КАС України вказує, що неприбуття в судове засідання без поважних причин сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання по даній справі не проводиться, а із врахуванням положень ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за такої явки.
Дослідивши матеріали справи та надані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що відповідач - Фермерське господарство "Оберіг-4" зареєстроване Волочиською районною державною адміністрацією 02.10.2007 року, що підтверджується копією Витягу з ЄДРОФООП.
Згідно даних Хмельницької ОДПІ, за ФГ "Оберіг-4" рахується податковий борг у розмірі 15027,39 грн., однак, враховуючи, що на частину суми податкового боргу є судові рішення (№2-а-7727/09/2270 від 22.09.2009 р. на суму 845,15 грн., №2270/6743/12 від 19.11.2012 р. на суму 12682,79 грн.), то стягненню підлягає сума 1499,45 грн. по земельному податку з юридичних осіб.
Позивачем для вжиття заходів по стягненню податкової заборгованості з відповідача, у відповідності до п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Хмельницькою МДПІ було надіслано на адресу боржника першу податкову вимогу №1/106 від 07.11.2008 р., яка вручена директору підприємства та другу податкову вимогу №2/130 від 11.12.2008 року, яка вручена боржнику про що свідчить повідомлення про вручення відділення поштового зв'язку.
У зв'язку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку, позивачем подано позов до ду.
Статтею 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів.
Відповідно до ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.1 ст.1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В силу п.15.1 ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
У відповідності до п.14.1.153 ст.14 ПКУ податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п.16.1.4 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Статтею 41 ПК України встановлено, що контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
На підставі матеріалів, наявних у справі, суд встановив наявність податкової заборгованості у розмірі 1499,45 грн..
Пунктом 59.1 ст.59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п. 20.1.18. ст. 20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу ч. 95.3. ст. 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Судом зважається на те, що податковий борг визначений на підставі декларацій, які були подані самостійно відповідачем, а також податкові вимоги в адміністративному та судовому порядках не оскаржувались та не скасовувались, доказів про сплату заборгованості суду не подано.
Враховуючи вище викладене, суд вважає вимоги Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 158, 159, 162, 257 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задоволити.
Стягнути з Фермерського господарства "Оберіг-4" (код ЄДРПОУ 35344995) податковий борг у розмірі 1499 (одна тисяча чотириста дев'яносто дев'ять) грн. 45 коп. за рахунок готівки, що належить платнику податків.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2014 |
Оприлюднено | 20.02.2014 |
Номер документу | 37227672 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Салюк П.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні