ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" лютого 2014 р. Справа № 821/206/14 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Транчуковій О.С.,
за участю:
представника відповідача - Пасько І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тапа" про стягнення коштів за податковим боргом,
встановив:
Новокаховська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - позивач, Новокаховська ОДПІ) звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тапа" (далі - відповідач, ТОВ "Тапа"), в якому просить стягнути податковий борг з орендної плати за землю в сумі 1479,54 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що у відповідача існує узгоджене грошове зобов'язання по орендній платі за землю державної та комунальної власності у сумі 1479,54 грн., яке до теперішнього часу не погашено.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні зазначила, що грошове зобов"язання з орендної плати за землю в сумі 1479,54 грн. підприємством задекларовано самостійно.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Тапа" зареєстроване як юридична особа 03.02.2003 р. Нововоронцовською районною державною адміністрацією та перебуває на обліку як платник податків в Новокаховській ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області (Нововоронцовське відділення).
Положеннями пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Положеннями п.288.7 ст.288 ПК України передбачено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу
Згідно з вимогами п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п.п.287.1, 287.3 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Судом встановлено, що в оренді у ПП "Тапа" перебуває земельна ділянка не сільськогосподарського призначення, площею 1142 га, нормативна грошова оцінка якої становить 150070,22 грн.
16 липня 2013 року ПП "Тапа" до Новокаховської ОДПІ (Нововоронцовське відділення) подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2013 рік, в якій самостійно визначило податкові зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності із річною сплатою в сумі 1500,70 грн. та щомісячною сплатою в розмірі 125,06 грн.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Із дослідження облікової картки платника податку вбачається, що підприємство не сплачувало самостійно визначені суми грошового зобов'язання по орендній платі за землю, у зв'язку із чим виникла заборгованість в сумі 1479,54 грн.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Положеннями п.59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Так, на виконання вимог податкового законодавства контролюючим органом було сформовано та надіслано на адресу підприємства податкову вимогу форми "Ю" від 24.07.2013 р. № 1 на суму 729,38 грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із обліковою карткою ПП "Тапа" податковий борг в загальній сумі 1479,54 грн. відповідачем не сплачено.
За приписами ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов'язання щодо сплати заборгованості в сумі 1479,54 грн., заявленій до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає вимоги Новокаховської ОДПІ обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України, суд -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тапа" (74200, Херсонська область, Нововоронцовський район, смт.Нововоронцовка, вул.Петровського, буд.20, код ЄДРПОУ 31827734) до місцевого бюджету Нововоронцовської селищної ради (р/р 33217815700234 в ГУ ДКСУ у Херсонській області, код ОКПО 38030534, МФО 852010, код призначення платежу 13050200) заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 1479 (одна тисяча чотириста сімдесят дев"ять) грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 лютого 2014 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2014 |
Оприлюднено | 20.02.2014 |
Номер документу | 37230387 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні