Справа № 424/6824/13-ц
Провадження №2/424/221/14
рішення
Іменем України
17 лютого 2014 року Ровеньківський міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді - Ібадової Н.П.
при секретарі - Бурлака О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Ровеньки цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на період навчання», -
встановив:
Позивач звернулась до суду з позовом, у якому вказала, що відповідач ОСОБА_2, її батько, який розлучений з її матір'ю. Відповідач на утримання позивача сплачував аліменти до повноліття, а потім відповідач припинив надавати матеріальну допомогу, так як позивачу виповнилося 18 років. Але позивач не має самостійного доходу, оскільки з 10.08.2011 року навчається у Свердловському медичному училищі. Термін навчання позивача до 01.07.2015 року. На період навчання позивачу потрібні гроші на придбання підручників, зошитів, канцелярського приладдя. Крім того, позивачу потрібно харчуватися, купувати одяг та взуття, щоденно витрачувати кошти на проїзд до училища. Матері позивача одній утримувати матеріально її скрутно, так як вона утримує ще двох дітей. Відповідач працює, отримує пенсію, це свідчить про те, що він має матеріальну можливість надавати позивачу матеріальну допомогу на період навчання.
Просила суд стягнути з відповідача на її користь на її утримання аліменти у розмірі ? частки його доходів щомісячно до закінчення нею навчання у Свердловському медичному училищі, тобто до 01.07.2015 року.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась. Надала до суду письмову заяву, в якій зазначила, що заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглянути справу за її відсутності (а.с. 20).
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився. Надав до суду письмову заяву, в якій зазначив, що позов визнає. Просить суд розглянути справу за її відсутності (а.с.10).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 5).
Згідно довідки Свердловського медичного училища код 02011077 №540 від 04 жовтня 2013 року (а.с. 7), ОСОБА_1 є студентом відділення сестринська і навчається на 3 курсі за денною формою навчання. Фінансування навчання здійснюється за бюджетом. Термін навчання становить до 01.07.2015 року.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання, у зв'язку з чим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримування припиняється у випадку припинення навчання. Право на звертання до суду з позовом про стягнення аліментів мають той з батьків, з ким проживає дочка, син, а так само самі дочка, син, що продовжують навчання.
Відповідно зі ст.ст. 182, 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частині від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням стану здоров'я і матеріального становища дитини, стану здоров'я і матеріального стану платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина й інших обставин, що мають істотне значення.
Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх
дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Пунктом 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» передбачено обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує
18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу. Відповідно до ч. 3 ст. 199 СК право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів мають самі дочка, син, які продовжують навчатися, а також той із батьків, з яким вони проживають.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є працездатною особою за віком та станом здоров'я, згідно довідки № 1л-355 від 28.10.2013 року він працює у ВП «Шахтоуправління Свердловське», підземним горно робочим (а.с.9) та отримує пенсію за вислугу років згідно довідки з Пенсійного фонду України у м. Свердловськ № 59 від 08.10.2013 року (а.с.6). Інші стягнення за виконавчими листами відсутні.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з відповідача необхідно стягувати аліменти саме в розмірі ? частини його заробітку (доходу) щомісячно на утримання повнолітньої дочки на час навчання, оскільки вона перебуває на теперішній час лише на утриманні матері, і несе додаткові витрати на проїзд до місця навчання та на зворотний напрямок додому, на придбання необхідної навчальної літератури, канцелярського приладдя, інших приладів, які необхідні для навчання, витрачає гроші на продукти харчування та одяг, тобто грошові кошти їй необхідні для задоволення необхідних життєвих потреб.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст. 182, 199,200 Сімейного Кодексу України, п.п. 17,20 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» ст.ст. 213, 214, 215, 218, 294, 367 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити цілком.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на її утримання, у розмірі ? частини заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 01.11.2013 року і до закінчення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, навчання у Свердловському медичному училищі, тобто до 01 липня 2015 року, включно.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 243 гривень 60 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним Судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти дні з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Н.П. Ібадова
17.02.2014 Ровеньківський міський суд Луганської області
Суд | Ровеньківський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2014 |
Оприлюднено | 21.02.2014 |
Номер документу | 37244941 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ровеньківський міський суд Луганської області
Ібадова Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні