Справа № 815/732/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2014 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Колесниченка О.В.,
при секретарі Бобровській О.Ю.
за участю сторін:
представника позивача Ткач А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДПІ у Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккаржа Плюс» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі у розмірі 18729,13 грн. та 3640,39 грн. з податку на прибуток, -
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернулась ДПІ у Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккаржа Плюс» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі у розмірі 18729,13 грн. та 3640,39 грн. з податку на прибуток.
В обґрунтування своєї правової позиції позивачем зазначено, що з метою забезпечення виконання своїх податкових зобов'язань, згідно приписів пункту 89.3 ст. 89 ПКУ, майно відповідача, на яке поширюється право податкової застави, було оформлене актом опису майна від 18.09.2013 року. Застава зареєстрована в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 42082654. У зв'язку із тим, що відповідачем не погашено суму боргу, просить суд стягнути зазначений борг за рахунок майна відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд задовольнити їх з підстав викладених у позову.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше одного місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
З огляду на викладене суд вважає, що справу можливо розглянути без участі відповідача, належним чином повідомленого про розгляд справи, на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає за необхідне задовольнити даний позов з наступних підстав.
Відповідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 20.1.18. Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 41.5. ст.41 Податкового Кодексу України, визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
У відповідності до п. 95.1 та ч. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Аккаржа плюс» (код ЄДРПОУ 32213784) зареєстровано виконавчим комітетом Овідіопольської районної державної адміністрації 17.10.2002 року за №04057209Ю0020815. Відповідача взято на облік в органах ДПС 23.10.2002 року за №763.
Станом на 14.11.2013 року за відповідачем рахується податковий борг у сумі 22369,52 грн., а саме:
- по податку на прибуток - 3640,39 грн.
- по податку на додану вартість - 18729,13 грн.
Щодо суми податкового боргу у сумі 22369,52 грн., то до неї вже існує судове рішення про стягнення на користь бюджету, так, Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.12.2013 року по справі № 815/8085/13-а позов ДПІ у Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккаржа Плюс» про стягнення податкового боргу у розмірі 22369,52 грн., задоволено повністю.
Згідно з п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання з ПДВ у розмірі 18729,13 грн. та податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 3640,39 грн. є узгодженою.
В зв'язку з несплатою заборгованості позивачем було винесено податкову вимогу №161-19 від 07.06.2013 року, яка була отримана відповідачем 29.08.2013 року.
18.09.2013 року податковим керуючим складений Акт опису майна №63, на які поширюється право податкової застави на загальну суму 105806,94 грн.(а.с. 62)
Згідно Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №42082654 до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено реєстраційний запис про обтяження майна на підставі п.п. 89.1.1.,п. 89.1 ст. 89 ПК України, об'єкт обтяження: майно платника податків згідно з Актом опису майна №63 від 18.09.2013 року.
Судом встановлено, що відповідач має заборгованість зі сплати податкового боргу у розмірі 22369,52 грн.
Приймаючи рішення суд виходив з наступного.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 ПК України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п. 87.2. ст. 87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Відповідно до ст. 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення. Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Статтею 89 ПКУ передбачено, що право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми "грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.
Згідно п. 95.1. ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3. ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Судом встановлено, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобов'язання.
Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить з податку на додану вартість у сумі 18729,13 грн. та з податку на прибуток у сумі 3640,39 грн. є узгодженою, а відтак є підстави для надання дозволу Державній податковій інспекції на погашення суми заборгованості за рахунок майна платника.
З урахуванням вищевикладених обставин, за наявності в матеріалах справи доказів вжиття органом податкової служби передбачених ПК України заходів погашення податкового боргу, з урахуванням положень п. 2 ст. 19 Конституції України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86,94, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ДПІ у Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккаржа Плюс» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі у розмірі 18729,13 грн. та 3640,39 грн. з податку на прибуток - задовольнити повністю.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу ТОВ «Аккаржа плюс» (код ЄДРПОУ-32213784) за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі (акт опису майна №63 від 18.09.2013р., витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №42082654) у розмірі 18729,13 грн. (вісімнадцять тисяч сімсот двадцять дев'ять гривень тринадцять копійок) з податку на додану вартість на КБК 14010100 розрахунковий рахунок 31118029700360 та 3640,39 грн. (три тисячі шістсот сорок гривень тридцять дев'ять копійок) з податку на прибуток на КБК 11021000 розрахунковий рахунок 3 116009700360, МФО 828011, банк отримувача УДКСУ в Овідіопольському районі Одеської області, код отримувача 37929461 ГУДКС в Одеській області.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України , шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України .
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21.02.2014 року.
Суддя О.В. Колесниченко
Адміністративний позов ДПІ у Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккаржа Плюс» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі у розмірі 18729,13 грн. та 3640,39 грн. з податку на прибуток - задовольнити повністю.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу ТОВ «Аккаржа плюс» (код ЄДРПОУ-32213784) за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі (акт опису майна №63 від 18.09.2013р., витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №42082654) у розмірі 18729,13 грн. (вісімнадцять тисяч сімсот двадцять дев'ять гривень тринадцять копійок) з податку на додану вартість на КБК 14010100 розрахунковий рахунок 31118029700360 та 3640,39 грн. (три тисячі шістсот сорок гривень тридцять дев'ять копійок) з податку на прибуток на КБК 11021000 розрахунковий рахунок 3116009700360, МФО 828011, банк отримувача УДКСУ в Овідіопольському районі Одеської області, код отримувача 37929461 ГУДКС в Одеській області.
21 лютого 2014 року.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2014 |
Оприлюднено | 24.02.2014 |
Номер документу | 37259835 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Колесниченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні