Вирок
від 24.02.2014 по справі 127/21458/13-к
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/21458/13-к

1-кп/127/371/14

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.02.2014 м. Вінниці

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого суддіОСОБА_1 секретаря ОСОБА_2 ,

за участю:

сторони обвинувачення - прокурора ОСОБА_3 ,

сторони захисту: обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

потерпілого ОСОБА_6 ,

представника потерпілого: ОСОБА_7 ,

представника цивільного відповідача - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №13 в м. Вінниці кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42012010010000068 від 29.11.2012 року, по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вінниці, українця, громадянина України, з середньою-технічною освітою, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину ОСОБА_8 , працюючого майстром СТО ПП « ОСОБА_9 », зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше несудимого,

- у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 271 КК України, -

в с т а н о в и в :

18.10.2012 року об 11:00 годині ОСОБА_4 , будучи службовою особою, перебуваючи за місцем роботи по вул. Гліба Успенського, 91, м. Вінниці, де на той час відповідно до наказу директора ПП «Віталавто» №06/08-12 від 06.08.2012 займав посаду майстра СТО ПП «Віталавто», дав вказівку водію ОСОБА_10 самостійно заїхати на територію СТО і в подальшому на автопідйомник майстерні для проведення діагностики його автомобіля марки «BMW 318 і» днз. НОМЕР_1 . Після цього ОСОБА_4 надав усну вказівку ОСОБА_6 , який відповідно до наказу директора ПП «Віталавто» №01/10-12 від 01.10.2012 працював автослюсарем на даному СТО, на проведення діагностики ходової частини автомобіля марки «BMW 318 і» днз. НОМЕР_1 .

ОСОБА_4 достовірно знаючи про вимоги п. 1.5 Розділу І Інструкції з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику №2, а саме що, «Заїзд автомобіля на підйомник повинен здійснювати майстер СТО» та вимоги п.14 Розділу II Посадової інструкції майстра-приймальника СТО, а саме - «Прием автомобилей у клиентов, для проведення (выполнения) работ по их обслуживанию и ремонту, а также установка автомобилей (заезд) на территорию СТО (в т.ч. постов) выполняется мастером лично», допустив щоб водій ОСОБА_10 самостійно заїжджав на автопідйомник, чим порушив вимоги вказаних інструкцій, в результаті чого ОСОБА_11 не впорався з керуванням автомобіля, здійснив з`їзд автомобіля з підйомника, та притиснув ОСОБА_6 до металевого столу переднім бампером автомобіля. В наслідок порушення ОСОБА_4 вимог посадової інструкції та інструкції з охорони праці ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді розриву передньої хрестоподібної зв`язки правого колінного суглобу, гематоми, поверхневої забитої рани та садна правого стегна, які згідно висновку експерта №206/495 від 28.03.2013 належать до категорії середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Згідно Акту №1 Форми Н-1 про нещасний випадок пов`язаний з виробництвом від 29.03.2013 та Акту проведення розслідування нещасного випадку Форми Н-5 від 29.03.2013 проведення розслідування нещасного випадку що стався 18.10.2012 на ПП «Віталавто», затвердженими директором ПП «Віталавто», майстер-приймальник ОСОБА_4 - порушив вимоги п. 12 Розділу II Посадової інструкції майстра СТО, згідно якого повинен контролювати дотримання підлеглим йому робітниками виробничої й трудової дисципліни, виконання ними правил і норм з охорони праці, пожежної безпеки та промсанітарії.

Згідно із заключеням начальника відділу страхових експертів охорони праці та профілактичних заходів відділення ВД ФССНВ у м. Вінниці ОСОБА_12 , який входив у склад комісії з розслідування нещасного випадку на ПП «Віталавто», основною причиною настання нещасного випадку є невиконання посадових обов`язків майстром СТО ПП «Віталавто» ОСОБА_4 так як він допустив заїзд на підйомник автомобіля керованого сторонньою особою.

Таким чином, майстер-приймальник СТО ОСОБА_4 порушив вимоги п. 1.5 Розділу І Інструкції з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику №2 та п.п. 12,14 Розділу II Посадової інструкції майстра-приймальника СТО, згідно з якими:

п. 1.5 Інструкції з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику - «Заїзд автомобіля на підйомник повинен здійснювати майстер СТО»;

п.12 Посадової інструкції майстра-приймальника СТО від 05.05.2009р. - «Контролирует соблюдение работниками норм и правил по охране труда, пожарной безопасности и промсанитарии».

п.14. Посадової інструкції майстра-приймальника СТО від 05.05.2009р. - «Прием автомобилей у клиентов, для проведення (выполнения) работ по их обслуживанию и ремонту, а также установка автомобилей (заезд) на территорию СТО (в т.ч. постов) выполняется мастером лично»

Порушення вимог вищевказаних Інструкцій ОСОБА_4 знаходяться в причинному зв`язку з наслідками.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою винну у вчиненні інкримінованого злочину, не визнав, дав суду показання, що він працює майстром СТО ПП «Віталавто». 18 жовтня 2012 року, коли він з слюсарями займався роботою на задньому дворі, до них на СТО під`їхав автомобіль марки «BMW». Він звернувся до ОСОБА_6 з питанням, чи зможе той оглянути і в разі необхідності відремонтувати автомобіль, на що потерпілий відповів, що зможе і пішов до боксу. ОСОБА_13 він повідомляв, що сам зажене автомобіль, який приїхав на ремонт в бокс. Ворота до боксу, де відбувався ремонт автомобілів, були відкриті з самого ранку, для того, щоб було краще освітлення. Водієві «BMW» ОСОБА_10 він сказав під`їхати до третього боксу, заїжджати на підйомник розпорядження водієві він не давав. Коли ОСОБА_10 поїхав до боксу, він залишався на задньому дворі з ОСОБА_14 . Почувши крики, вони побігли до боксу, де побачили, що ОСОБА_15 притиснутий автомобілем, також прибігли і інші люди, звільнили потерпілого, викликали швидку. Жодних вказівок від нього особисто чи від будь-кого іншого зі співробітників СТО ОСОБА_13 про те, щоб останній повідомив правоохоронним органам, що нещасний випадок з ним стався в неробочий час, він не давав та такого не чув. Від керівництва СТО потерпілому надавались кошти в якості допомоги, на лікування.

Незважаючи на не визнання вини підсудним, його вина у скоєнні злочину повністю знайшла своє підтвердження в ході судового слідства та підтверджується показаннями потерпілого, свідків, а також іншими доказами дослідженими в судовому засіданні.

Так, допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_15 дав суду показання, що він працював слюсарем з ремонту автомобілів на СТО ПП «Віталавто». 18.10.2012 року він прийшов на роботу о 09:00 годині. ОСОБА_4 дав йому вказівку запустити автомобіль «BMW» в бокс для діагностики та в разі необхідності ремонту. Автомобіль стояв перед боксом. Водій, заїжджаючи до боксу переплутав педаль газу з педаллю гальма та наїхав на нього, притиснувши його бампером автомобіля до залізної стійки, він втратив свідомість. В цей час майстер СТО ПП « ОСОБА_9 » - ОСОБА_4 був на задньому дворі СТО. Коли автомобіль заїжджав в бокс він скеровував автомобіль, при цьому стояв перед автомобілем. оскільки стояти збоку від автомобіля у нього не було можливості.

Директор СТО ПП «Віталавто» ОСОБА_16 просив, щоб він повідомляв правоохоронним органам, що це побутова травма, а не виробнича, оскільки в СТО будуть проблеми та всіх звільнять з роботи.

Заїжджати на підйомник мав майстер ОСОБА_4 . За час його роботи на СТО, де він пропрацював біля 1 місяця, обвинувачений заганяв автомобілі на підйомник біля 10 разів. Ворота в боксі для ремонту відчинялись за допомогою пульта управління, який знаходився у ОСОБА_4 , також пульт від воріт був у директора СТО.

Коли його забирала швидка, ОСОБА_17 просив повідомляти, що це побутова травма. Карету швидкої на автомобілі супроводжував ОСОБА_18 , який віз йому чистий одяг, оскільки на час травмування він був в робочому одязі.

В лікарні до нього підійшов ОСОБА_17 та запропонував написати заяву про те, що нібито він був в день травмування у відпустці та прийшов на роботу з власної ініціативи. де впав у яму, при цьому обіцяючи допомогу у витратах на лікування, на що він погодився та написав заяву. Під час написання заяви була присутня ОСОБА_19 та ОСОБА_20 . Згодом приїхали працівники СТО, юрист та йому принесли розписку від ОСОБА_21 , в якій йшлося про те, що останній нібито позичив в нього кошти в сумі 4 тисячі гривень.

Після лікування в лікарні з жовтня 2012 року по березень 2013 року, на МРТ йому сказали, що у нього розрив зв`язок та на операцію потрібно біля 16 тисяч гривень.

В лікарні, під час опитування він повідомляв, що будучи у відпустці, прийшов на СТО та впав в яму. Насправді на час нещасного випадку він не був у відпустці, для цього взагалі не було підстав, оскільки до травмування він пропрацював на СТО всього 1 місяць.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_10 дав суду показання, що він звернувся до ОСОБА_4 з приводу ремонту гальмівної системи його автомобіля, на що останній сказав йому під`їхати на СТО. 18.10.2012 року він приїхав на СТО, зайшов на задній двір, де стояв ОСОБА_4 , ОСОБА_15 та інші працівники. ОСОБА_4 сказав йому дослівно: «Давай, заїжджай!», що він сприйняв як необхідність заїхати в бокс, сам ОСОБА_4 залишався на задньому дворі. Він дав ОСОБА_4 документи, сів у автомобіль та поїхав. Перед боксом він зупинився. Через 5 хвилин підійшов ОСОБА_15 , став перед підйомником та почав махати руками, показуючи як потрібно рухатись. Він не справився з керуванням та автомобіль з`їхав з підйомника, придушивши ОСОБА_6 . Він намагався від`їхати, проте йому не вдалось це зробити.

ОСОБА_4 не просив у нього ключі для того щоб загнати його автомобіль на підйомник, а з ОСОБА_15 він взагалі не спілкувався. Раніше він звертався до послуг даного СТО, один раз також особисто заїжджав автомобілем на підйомник, а один раз автомобіль заганяв ОСОБА_4 .

Свідок ОСОБА_22 в судовому засіданні дав показання, що він в жовтні 2012 року лікувався в лікарні та лежав в одній палаті з ОСОБА_23 Миргородський ОСОБА_24 розповідав йому, що отримав травму на СТО, що його травмував водій, який не впорався з керуванням, заїжджаючи на підйомник. До потерпілого приходило багато співробітників. ОСОБА_15 в лікарні писав якусь заяву.

Свідок ОСОБА_12 в судовому засіданні дав показання, що він працює начальником відділу страхових експертів ОП ВД ФССМВ у м. Вінниці та приймав участь у складанні акта №1 від 29.03.2013 року про нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом щодо ОСОБА_6 . Крім того, ним була написана особиста думка до вказаного акта. Спочатку їм було повідомлено, що нещасний випадок стався під час перебування потерпілого у відпустці, проте в подальшому було встановлено, що це не так та команду завозити автомобіль на підйомник СТО дав ОСОБА_4 .

Свідок ОСОБА_25 в судовому засіданні дала показання, що з жовтня 2010 року вона працювала комерційним директором ПП «Віталавто». 18.10.2012 року в офіс заходили ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , які порозмовляли і вийшли. Вона вийшла на ганок офісу, ОСОБА_26 вийшов вслід за нею, сів за кермо свого автомобіля, під`їхав до боксу і зупинився перед боксом. ОСОБА_4 поруч не було. З боксу вийшов ОСОБА_15 та махнув ОСОБА_27 рукою, після чого автомобіль почав заїжджати в бокс. Вона повернулась в офіс. Згодом прибіг один із співробітників та сказав викликати швидку.

За день до події вона бачила як ОСОБА_15 писав заяву на відпуску. Потерпілий писав заяву на відпуску в її присутності, директор ОСОБА_16 погодив заяву на відпустку.

Свідок ОСОБА_16 в судовому засіданні дав показання, що він являється директором ПП « ОСОБА_9 ». Коли стався нещасний випадок з ОСОБА_23 він був у відрядженні, приїжджав до потерпілого в лікарню, де дізнався, що на нього наїхав автомобіль при заїзді в бокс.

Працівники СТО повідомили йому, що ОСОБА_15 з 18.10.2012 року перебував у відпустці та того дня не мав бути на підприємстві та виконувати будь-які роботи. Миргородський писав заяву на відпустку в офісі, при цьому ОСОБА_15 звертався з даною заявою безпосередньо до ОСОБА_17 , а він будучи присутнім підписав заяву та в цей же день був виданий наказ.

В лікарні він не просив ОСОБА_6 писати будь-які заяви, потерпілий сам побажав сказати, що він впав у яму.

Свідок ОСОБА_28 в судовому засіданні дав показання, що він працює директором автосервісу. 18.10.2012 року, коли стався нещасний випадок, він був відсутній на СТО. Йому зателефонував ОСОБА_4 та повідомив про нещасний випадок. Коли він приїхав ОСОБА_6 забирала швидка, йому повідомили, що ОСОБА_15 впав в яму. Він зателефонував директору, щоб повідомити його про цю подію.

ОСОБА_13 була виписана матеріальна допомога на лікування. Потерпілий з 17.10.12 перебував у відпустці.

Процедура перед ремонтом автомобіля наступна: клієнт має дати документи, майстер робить заявку на ремонт та заганяє автомобіль на підйомник.

В лікарні з ОСОБА_23 він не спілкувався про те, що потрібно повідомляти співробітникам прокуратури.

Свідок ОСОБА_29 в судовому засіданні дав показання, що 18.10.2012 року він з ОСОБА_23 працювали на задньому дворі СТО, після чого до них підійшов ОСОБА_4 та ОСОБА_10 Гіріч ОСОБА_30 сказав ОСОБА_13 приймати на ремонт автомобіль. Потерпілий пішов на своє робоче місце, а він з ОСОБА_4 залишились на задньому дворі.

Він на прохання ОСОБА_6 спочатку давав показання, що останній впав в яму. Насправді ж, 18.10.2012 року він прийшов на роботу о 09:00 годині. частина співробітників прибирали територію, а електрик ОСОБА_18 обслуговував автомобіль в боксі №1. Коли приїхав ОСОБА_15 , ОСОБА_4 сказав ОСОБА_27 їхати на СТО, але не заїжджати на підйомник, а ОСОБА_13 сказав одразу готуватись приймати автомобіль.

Коли ОСОБА_6 дістали з-під автомобіля, він одразу сказав, щоб з водія ОСОБА_31 «збити» гроші.

Він не пам`ятає точно, але чи в лікарні, чи ще на СТО ОСОБА_15 попросив його сказати працівникам правоохоронних органів, що він сам впав в яму.

Свідок ОСОБА_32 в судовому засіданні дав показання, що 18.10.2012 року він прийшов роботу, оскільки на той час працював електриком на СТО ПП «Віталавто», де займався роботою, а ОСОБА_23 та ОСОБА_14 прибирали територію на задньому дворі. Біля 10:40 години він вийшов на вулицю на задній двір. ОСОБА_15 та ОСОБА_33 сиділи на лавочці, він стояв біля них. До них підійшов ОСОБА_4 та сказав ОСОБА_13 приймати автомобіль, а він пішов на своє робоче місце. Потім він почув писк автомобіля та крик ОСОБА_34 . Підбігши, він побачив, що ОСОБА_6 притиснуло автомобілем. Вони дістали потерпілого викликали швидку.

ОСОБА_15 не просив давати неправдиві показання.

Того дня було холодно, проте сонячно, чи були ворота в бокс відкриті, він не пам`ятає. До нещасного випадку інструктаж на підприємстві з приводу необхідності дотримання правил безпеки ніхто не проводив. На той час водії в бокси та на підйомник заїжджали самі, про те, що автомобіль в бокс має заганяти майстер, їм ніхто не повідомляв. Після нещасного випадку з ОСОБА_23 , в бокс заганяти автомобіль стали тільки майстри.

Після того, як з ОСОБА_23 стався нещасний випадок, ОСОБА_28 та ОСОБА_4 прийшли і сказали, що потрібно говорити, що потерпілий був 18.10.2012 року у відпустці та сам вирішив відремонтувати автомобіль свого знайомого.

Свідок ОСОБА_35 в судовому засіданні дала показання, що на момент подій - 18.10.2012 року вона підтримувала з потерпілим близькі стосунки. Того дня вона телефонувала ОСОБА_13 на телефон, проте відповів ОСОБА_18 , який повідомив, що ОСОБА_34 забрали в лікарню. Коли вона приїхала в лікарню біля 12:00 год., там був ОСОБА_22 Миргородський ОСОБА_24 повідомив, що майстер ОСОБА_4 сказав йому запустити автомобіль в бокс та коли він запускав автомобіль, його придушило автомобілем. Колесник просив потерпілого написати заяву про відпустку заднім числом, щоб в СТО не було проблем. Колесник дав листок паперу і ручку ОСОБА_13 , який в той час погано себе почував, та вона допомогла ОСОБА_34 написати заяву.

Ввечері ОСОБА_36 просив потерпілого нічого не говорити про те, що трапилось насправді працівникам прокуратури, обіцяв ОСОБА_13 платити зарплату протягом усього часу, коли він буде на лікуванні. Наступного дня ОСОБА_15 , на прохання керівництва СТО, повідомив, що він сам упав в яму.

Потерпілий біля 3 місяців не міг ходити.

Представник цивільного відповідача приватного підприємства «Віталавто» - ОСОБА_5 в судовому засіданні цивільний позов ОСОБА_6 не визнав з посиланням на доводи викладені в письмовому запереченні, крім того зазначив, що позивач, він же й потерпілий ОСОБА_15 під час нещасного випадку перебував у відпустці, а обвинувачення та цивільний позов не підтверджено належними доказами.

Суд дослідивши докази в їх сукупності, вважає, що крім показань потерпілого та свідків, допитаних в судовому засіданні, вина обвинуваченого підтверджується й іншими доказами, всебічно повно дослідженими в судовому засіданні, в тому числі:

- Актом №1 Форми Н-1 про нещасний випадок пов`язаний з виробництвом від 29.03.2013 та Актом проведення розслідування нещасного випадку Форми Н-5 від 29.03.2013 проведення розслідування нещасного випадку що стався 18.10.2012 на ПП «Віталавто», затвердженими директором ПП «Віталавто», майстер-приймальник ОСОБА_4 - порушив вимоги п. 12 Розділу II Посадової інструкції майстра СТО, згідно якого повинен контролювати дотримання підлеглим йому робітниками виробничої й трудової дисципліни, виконання ними правил І норм з охорони праці, пожежної безпеки та промсанітарії (а.с. 107-111);

- заключенням начальника відділу страхових експертів охорони праці та профілактичних заходів відділення ВД ФССНВ у м. Вінниці ОСОБА_12 , який входив у склад комісії з розслідування нещасного випадку на ПП «Віталавто», основною причиною настання нещасного випадку є невиконання посадових обов`язків майстром СТО ПП «Віталавто» ОСОБА_4 так як він допустив заїзд на підйомник автомобіля керованого сторонньою особою (а.с. 71);

- Інструкцією з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику (а.с. 112-114);

- посадовою інструкцією майстра-приймальника СТО від 05.05.2009р. (а.с. 115-116);

- наказом директора ПП «Віталавто» №06/08-12 від 06.08.2012 р про прийняття на роботу майстром на СТО з 06.08.2012 року ОСОБА_4 (а.с.77);

- наказом № 01/10-12 від 01.10.2012 року про прийняття на роботу ОСОБА_6 автослюсарем (на СТО) на 0,5 ставки, з 02.10.2012 р. (а.с. 78);

- висновком судово-медичної експертизи №206/495 від 28.03.2013 року, згідно якої у ОСОБА_6 мали місце тілесні ушкодження в ділянці правої ноги : розрив передньої хрестоподібної зв`язки правого колінного суглобу, гематоми , поверхнева забита рана та садна правого стегна, - які виникли від дії тупого твердого предмету (предметів) по давності утворення можуть відповідати строку 18.10.2012 року та належать до середньої тяжкості тілесних ушкоджень (а.с. 83-84);

- даними довідки Вінницької міської станції швидкої медичної допомоги № 86 від 04.02.2013 року та даними карти виїзду швидкої медичної допомоги від 18.10.2012 року згідно яких до гр-на ОСОБА_6 було здійснено виїзд, й приводом до виїзду вказано - «придавило» (а.с. 85-86).

Незважаючи на те, що обвинувачений вину у вчиненні інкримінованого злочину не визнав, вина ОСОБА_4 у вчиненні злочину знайшла своє підтвердження в ході судового слідства та дії останнього органом досудового розслідування вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 271 КК України, як порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, що заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого.

Так, судом встановлено, що 18.10.2012 року об 11:00 годині ОСОБА_4 , будучи службовою особою, перебуваючи за місцем роботи по АДРЕСА_3 , займаючи посаду майстра СТО ПП «Віталавто», порушив вимоги п. 1.5 Розділу І Інструкції з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику №2 та п.п. 12,14 Розділу II Посадової інструкції майстра-приймальника СТО, а саме п. 1.5 Інструкції з охорони праці для слюсарів при ремонті та технічному обслуговуванні автомобілів піднятих на підйомнику, згідно якого «Заїзд автомобіля на підйомник повинен здійснювати майстер СТО»; п.12 Посадової інструкції майстра-приймальника СТО, згідно якого «Контролирует соблюдение работниками норм и правил по охране труда, пожарной безопасности и промсанитарии» та п.14. Посадової інструкції майстра-приймальника СТО, згідно якої «Прием автомобилей у клиентов, для проведення (выполнения) работ по их обслуживанию и ремонту, а также установка автомобилей (заезд) на территорию СТО (в т.ч. постов) выполняется мастером лично», давши дозвіл водію ОСОБА_10 самостійно заїхати на територію СТО і в подальшому на автопідйомник майстерні для проведення діагностики його автомобіля та надав усну вказівку автослюсарю СТО ПП «Віталавто» ОСОБА_13 провести діагностику ходової частини вказаного автомобіля. При цьому ОСОБА_11 не впорався з керуванням автомобіля та здійснив з`їзд автомобіля з підйомника, внаслідок чого ОСОБА_6 було притиснуто до металевого столу переднім бампером автомобіля.

В наслідок порушення ОСОБА_4 вимог посадової інструкції та інструкції з охорони праці ОСОБА_15 отримав тілесні ушкодження у вигляді розриву передньої хрестоподібної зв`язки правого колінного суглобу, гематоми, поверхневої забитої рани та садна правого стегна, які згідно висновку експерта №206/495 від 28.03.2013 належать до категорії СЕРЕДНЬОЇ тяжкості тілесних ушкоджень, тобто порушення вимог вищевказаних Інструкцій ОСОБА_4 знаходяться в причинному зв`язку з травмуванням ОСОБА_6 , що підтверджується акту №1 Форми Н-1 про нещасний випадок пов`язаний з виробництвом від 29.03.2013 та Актом проведення розслідування нещасного випадку Форми Н-5 від 29.03.2013 проведення розслідування нещасного випадку що стався 18.10.2012 на ПП «Віталавто», що підтверджується показаннями потерпілого ОСОБА_6 , свідка ОСОБА_10 , який в своїх показаннях пояснив, що ОСОБА_4 чітко сказав йому заїжджати, що він сприйняв як необхідність заїхати на підйомник, показаннями свідка ОСОБА_32 , який підтвердив, що ОСОБА_4 підійшов до потерпілого та дав вказівку приймати автомобіль на діагностику та ремонт, що узгоджується з показаннями свідка ОСОБА_29 в тій частині, що ОСОБА_4 сказав ОСОБА_13 приймати автомобіль на діагностику, а при цьому сам ОСОБА_4 залишився на задньому дворі СТО.

При цьому суд критично оцінює та не сприймає як доказ показання обвинуваченого ОСОБА_4 та свідка ОСОБА_29 стосовно того, що обвинувачений не давав вказівки ОСОБА_10 заїжджати на підйомник, лише сказав під`їхати до боксу, як такі, що спростовуються як показаннями потерпілого, так і свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_32 , а також діями самого ОСОБА_4 , який не забрав ключі у власника автомобіля та залишався на задньому дворі СТО, знаючи, що в бокс має заїхати автомобіль ОСОБА_10 , що в свою чергу свідчить про те, що обвинувачений не мав наміру заганяти автомобіль на підйомник. Також суд бере до уваги показання ОСОБА_10 , в яких останній повідомив, що він раніше звертався до послуг даного СТО, при цьому він один раз також самостійно заїжджав автомобілем на підйомник.

Крім того суд враховує й те, що, злочин скоєно ще й в наслідок порушення обвинуваченим ОСОБА_4 п. 12 посадової інструкції майстраприймальника СТО від 05.09.2009 року, в частині контролю дотримання підпорядкованими працівниками норм і правил по охороні праці, оскільки останній надавши водію ОСОБА_10 вказівку заїжджати на підйомник, а ОСОБА_37 приймати автомобіль, сам залишився на задньому дворі СТО, що призвело до травмування останнього.

Суд вважає неспроможними показання свідків ОСОБА_25 , ОСОБА_16 , ОСОБА_28 та самого ОСОБА_4 стосовно того, що 18.10.2012 року ОСОБА_15 перебував у відпустці, прийшов забрати свої речі та самостійно, без дозволу майстра та інших посадових осіб СТО вирішив зайнятись ремонтом автомобіля ОСОБА_10 використовуючи обладнання СТО, оскільки вони не підтверджуються жодним доказом у справі, та розцінює показання обвинуваченого, як природну захисну реакцію та намагання уникнути відповідальності за вчинений злочин, а показання вказаних свідків як намагання сприяти уникненню відповідальності обвинуваченому.

Водночас показання свідків ОСОБА_25 та ОСОБА_16 , які являлись та являються посадовими особами ПП «Віталавто», суд розцінює як намагання запобігти відповідальності підприємства перед потерпілим за завдання шкоди здоров`ю на виробництві. Крім того, такі показання обвинуваченого та вказаних свідків спростовуються показаннями потерпілого, свідка ОСОБА_22 , який в своїх показаннях зазначив, що першочергово, коли він лежав в лікарні з потерпілим, останній повідомляв йому, що отримав травму на підприємстві, а також був свідком того, що до ОСОБА_6 в лікарню приходили співробітники СТО, при цьому він бачив, що потерпілий писав якусь заяву, а також показаннями свідка ОСОБА_29 , ОСОБА_32 , а також ОСОБА_35 , яка допомагала потерпілому писати в лікарні заяву на відпуску заднім числом.

Також, суд бере до уваги, що жоден із свідків, які давали показання стосовно того, що ОСОБА_15 18.10.2012 року знаходився у відпустці не змогли дати чітких та послідовних пояснень часу обставин та умов написання вказаної заяви, а ОСОБА_6 станом на 18.10.2012 року пропрацював на ПП «Віталавто» біля двох тижнів, та не мав обґрунтованих й законних підстав для отримання відпустки, а тим більше перебуваючи у відпустці, без дозволу посадових осіб підприємства, самовільно намагався розпочати ремонт автомобіля використовуючи обладнання та приміщення підприємства.

Враховуючи викладене суд беручи до уваги показання потерпілого ОСОБА_6 , свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_22 Марковського ОСОБА_38 , ОСОБА_35 , ОСОБА_12 як такі, що відповідають дійсним обставинам вчинення злочину та підтверджуються матеріалами справи дослідивши зібрані у справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що в судовому засіданні було доведено факт порушення ОСОБА_4 вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, яке заподіяло шкоду здоров`ю ОСОБА_6 та приходить до остаточного переконання, про винуватість ОСОБА_39 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України.

Виходячи із загальних засад призначення покарання ОСОБА_4 , відповідно до ст. 65 КК України, суд враховує, що він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, однак свою вину не визнав, у вчиненому не розкаявся, при цьому позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває має на утриманні малолітню дитину.

Обставин, які б відповідно до ст. 66 КК України пом`якшували покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , або відповідно до ст. 67 КК України обтяжували б його покарання, судом не встановлено.

Сукупність зазначених обставин дають суду підстави вважати, що виправлення ОСОБА_4 , можливе без його ізоляції від суспільства, а тому йому слід призначити покарання, яке буде необхідним та достатнім для його виправлення, в межах санкції статті у виді штрафу.

При вирішенні питання щодо задоволення цивільного позову потерпілого ОСОБА_6 (а.с. 11-12) про відшкодування завданої йому матеріальної шкоди розмірі 1627 грн., 48 к. в тому числі витрат на проведення обстеження (МРТ) та доставки транспортними засобами до лікарняних закладів на суму 500 грн., стягнення не отриманих доходів в сумі 6795 грн., та стягнення 50 000 грн. у відшкодування завданої моральної шкоди, які потерпілий обґрунтовує фізичним болем та стражданнями, глибокого психологічного стресу, яких він зазнав внаслідок отримання тілесних ушкоджень, втратою душевного спокою, погіршення сну та здоров`я втратою можливості на протязі тривалого часу вільно пересуватись, працювати та реалізувати наміри і стосунки, тривалим курсом лікування, внаслідок завданої шкоди його здоров`ю, суд враховуючи роз`яснення Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди №4 від 31.03.1995 року, виходячи з принципів розумності, достатності та співмірності суми відшкодування понесеній шкоді, а також враховуючи й наявність вини самого потерпілого в отриманні травми в наслідок порушення правил техніки безпеки дійшов переконання про можливість задоволення позову про відшкодування завданої злочином моральної шкоди на суму 50000 гривень, оскільки в судовому засіданні було доведено, що потерпілий внаслідок травмування зазнав значного фізичного болю та моральних страждань, що вплинуло на нормальний розпорядок його життя.

Також суд вважає доведеними в судовому засіданні позовні вимоги про стягнення з відповідача вартості здійсненні обстеження (МРТ), на суму 1127 грн., 48 к., що безпосередньо пов`язано з лікуванням внаслідок травмування ОСОБА_6 .

Водночас суд вважає, за необхідне відмовити в задоволенні позовних вимог про стягнення 500 грн. витрат на проїзд позивача, як такі , що не підтверджуються жодним доказом, а також в відмовити в задоволенні позовних вимог про стягнення 6795 грн. втрачених доходів, оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивачеві за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України виплачено лікарняні виплати на суму 2730 грн. 48 к. що й є відшкодуванням шкоди пов`язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати., виходячи з середньомісячного заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоров`я, та відповідає положенням Постанови пленуму Верховного суду України № 6 від 27.03.1992 р., ч. 1ст. 1195, ч. 1 ст. 1197 ЦК України.

Сплачений позивачем судовий збір (а.с. 29) підлягає поверненню позивачеві оскільки подання позову пов`язано з ушкодженням здоров`я.

Керуючись ст.ст. ст. ст. 124, 368, 370, 373, 374 КПК України, суд

з а с у д и в :

Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 271 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 2550 гривень.

Цивільний позов ОСОБА_6 задовольнити частково.

Стягнути з приватного підприємства «Віталавто» вул. Гліба Успенського, 91, код ЄДРПОУ 36407233 на користь ОСОБА_6 1127 грн., 48 к у відшкодування завданої матеріальної шкоди.

Стягнути з приватного підприємства «Віталавто» вул. Гліба Успенського, 91, код ЄДРПОУ 36407233 на користь ОСОБА_6 50000 (п`ятдесят тисяч) гривень у відшкодування завданої злочином моральної шкоди.

В решті позовних вимог відмовити.

Судовий збір в сумі 115 грн. (квитанція ПН9948 від 03.10.2013р) повернути ОСОБА_13 .

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.02.2014
Оприлюднено10.01.2023
Номер документу37276311
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/21458/13-к

Ухвала від 13.09.2013

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 27.01.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Ковальська І. А.

Ухвала від 17.06.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Дедик В. П.

Ухвала від 17.06.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Дедик В. П.

Ухвала від 30.04.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Дедик В. П.

Ухвала від 08.05.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Дедик В. П.

Ухвала від 03.04.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Дедик В. П.

Вирок від 24.02.2014

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 24.09.2013

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні