Справа №538/206/14-ц
Провадження по справі №2/538/106/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2014 року Суддя Лохвицького районного суду Полтавської області Крекотень С.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лохвиця, Полтавської області справу за позовом ОСОБА_1 до Бодаквянської сільської ради Лохвицького району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно та права на постійне користування земельними ділянками,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до Лохвицького районного суду Полтавської області з позовною заявою, прохаючи визнати за нею право власності на спадкове майно - селянське (фермерське) господарство «АЛІСА», як цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: с. Нижня Будаківка Лохвицького району Полтавської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24826162; визнати за нею право власності на 100% Статутного капіталу селянського (фермерського) господарства «АЛІСА», що знаходиться за адресою: с. Нижня Будаківка Лохвицького району Полтавської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24826162 та визнати в порядку емфітевзису право постійного користування земельними ділянками на території Бодаквянської сільської ради площею 17,49 га, що були надані ОСОБА_3 на праві постійного користування для ведення селянського (фермерського) господарства.
В судове засідання позивач не з`явилася, але направила заяву в якій просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача Бодаквянської сільської ради Лохвицького району Полтавської області в судове засідання не з`явився, але направив заяву в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги визнають.
Представник третьої особи державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Лохвицького РУЮ в судове засідання не з`явився, але направив заяву в якій просить справу розглядати без його участі.
Дослідивши та давши оцінку доказам по справі суд прийшов до наступного.
ОСОБА_1, являється спадкоємцем за законом після смерті свого чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Вона належним чином прийняла спадщину, що відкрилась після смерті чоловіка подавши, згідно ст.1270 Цивільного кодексу України, заяву до нотаріальної котори.
До складу спадкового майна входить селянське (фермерське) господарство "АЛІСА",як цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: с. Нижня Будаківка Лохвицького району Полтавської області.
Селянське (фермерське) господарство «АЛІСА» є юридичною особою, ідентифікаційний код юридичної особи 24826162, дата проведення державної реєстрації 04.04.1997 року.
Єдиним засновником і власником селянського (фермерського) господарства «АЛІСА» був ОСОБА_3, відповідно до положень Статуту, зареєстрованого державним реєстратором Лохвицької районної державної адміністрації 28.01.2007 року.
Для розширення селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3 було надано земельну ділянку на території Бодаквянської сільської ради, на підставі Розпорядження Лохвицької райдержадміністрації Лохвицького району Полтавської області від 17 квітня 1997 року в постійне користування, площею 45,73 гектари.
В січні 2007 року було проведено розпаювання землі між членами селянського (фермерського господарства). Після передачі в приватну власність земельних ділянок із земель постійного користування селянського (фермерського) господарства «АЛІСА» залишилось не розпайованими 17,49 га. Згідно Довідки виконкому Бодяквянської сільської ради № 9 від 15.01.2014 р.) СФГ «АЛІСА» має у постійному користуванні станом на 01.01.2014 р. згідно акта ПЛ № 00041 земельну ділянку загальною площею 17.49 га, з них - ріллі - 13,19 га, сіножаті - 0,5 га, пасовища 2,5 га, ліс -1,0 га, під господарськими шляхами і прогонами - 0,20 га, під річками і струмками 0,10 га.
Для оформлення спадкового права на майно, а саме на селянське (фермерське) господарство) позивачка звернулася до Другої Лохвицької Державної нотаріальної контори, але їй було відмовлено. Нотаріус посилається на те, що в Статуті спадкування майна члена фермерського господарства не передбачено спадкування майна члена фермерського господарства та відсутні правовстановлюючі документи на земельну ділянку.
Згідно ст.19 Закону України «Про фермерське господарство» до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, державні доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею та іншими природними ресурсами, а також інші майнові права, грошові кошти, які передані членами фермерського господарства до його складу.
Відповідно ст.23 ЗУ «Про фермерське господарство» передбачено, що успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону. Ця стаття містить відсилочну норму, яка встановлює, що спадкування здійснюється відповідно до закону.
Згідно ст.177 ЦК України об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати актуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.
Відповідно до ст.190 ЦК України майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Майнові права визнаються речовими правами.
Згідно ст.ст.1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України «Про фермерське господарство» - фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства відповідно до закону.
Термін «цілісний майновий комплекс» тлумачиться в ст.22 Закону України «Про фермерське господарство», якою передбачено, що цілісний майновий комплекс включає в себе: майно, передане до складеного капіталу; не розподілений прибуток; майнові та інші зобов'язання господарства.
Згідно ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину, або не прийняти її.
На даний час позивач займається діяльністю, передбаченою Статутом селянського (фермерського) господарства «АЛІСА», веде всі справи. Але відсутність свідоцтва про право на спадщину є перешкодою для проведення державної реєстрації з метою внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною засновника на підставі факту смерті фізичної особи.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними і обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 11, 212, 215 ЦПК України, 1218, 1220-1223, 1243, 1245, 1264, 1268 ЦК України, ст.102-1 Земельного Кодексу України, ст.23 Закону України «Про Фермерське господарство», суд -
р і ш и в :
Позовну заяву задоволено повністю .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3- селянське (фермерське) господарство «АЛІСА», як цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: с. Нижня Будаківка Лохвицького району Полтавської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24826162.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 100% Статутного капіталу селянського (фермерського) господарства «АЛІСА», що знаходиться за адресою: с. Нижня Будаківка Лохвицького району Полтавської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24826162.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку емфітевзису право постійного користування земельними ділянками на території Бодаквянської сільської ради площею 17,49 га, що були надані ОСОБА_3 на праві постійного користування для ведення селянського (фермерського) господарства.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя С. А. Крекотень
Згідно: голова суду Г.Б. Савинський
ст.секретар Л.Г. Несмирна
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2014 |
Оприлюднено | 26.02.2014 |
Номер документу | 37284876 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лохвицький районний суд Полтавської області
Крекотень С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні