Справа № 123/1036/14-а
Номер провадження 2-а/123/70/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.02.2014 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій неправомірними, зобов'язання до певних дій та стягнення грошових сум,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача по не застосуванню індексу інфляції при нарахуванні його пенсії та стягнути з відповідача на його користь 116526 грн. компенсації, з яких 108681 грн. заборгованості враховуючи 3% річних за період з 01.01.2004 року по 13.02.2013 року та 7845 грн. - недоотримана пенсія за 2006-2007 роки.
Позовні вимоги мотивовані безпідставною відмовою в застосуванні індексу інфляції при виплаті йому пенсії, в тому числі, яка стягується за рішенням суду.
Представник відповідача надав до суду заперечення з обґрунтуванням незастосування індексу інфляції.
Вивчивши матеріали справи та з'ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, який знаходиться на обліку відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-ХП від 03.07.1991, який Законом України від 06.02.2003 № 491-IV було викладено у новій редакції, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.
Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 %.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (стаття 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»).
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №1078 від 17.07.2003 року, частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.
Сума індексації грошових доходів, відповідно до абзацу б) пункту 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 %.
Отже, суд приходить до висновку про те, що у разі відсутності перевищення індексом споживчих цін порогу індексацій встановленого у розмірі 101 %, підстав для проведення індексації грошових доходів населення немає.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення встановлено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів у місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться.
При кожному підвищенні пенсії ОСОБА_1 встановлювався базовий місяць та з наступного місяця за базовим проводився розрахунок індексу споживчих цін для проведення індексації за наростаючим підсумком. У зв'язку із тим, що величина індексу споживчих цін не перевищувала поріг індексації (101 %) та відбувалося чергове підвищення пенсії, індексація ОСОБА_1 не проводилась.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 69, 88, 94, 99, 159-163, 1832 КАС України, статтями 4 і 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №1078 від 17.07.2003 року, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому чи скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Тихопой О. О.
Суд | Київський районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2014 |
Оприлюднено | 27.02.2014 |
Номер документу | 37288058 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський районний суд м. Сімферополя
Тихопой О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні