ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 лютого 2014 року № 826/19761/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НДК «Сан - Стандарт» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів міста Києва про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень - рішень.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «НДК «Сан - Стандарт» (далі по тексту також - позивач) з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів міста Києва (надалі також - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним і скасувати податкові повідомлення-рішення №0002062203 від 28.11.2013р. та №0002072203 від 28.11.2013р., складені Державною податковою інспекцією у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві відносно ТОВ «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722);
- визнати протиправним дії Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, щодо формування в Акті від 15.11.2013 №280/26-57-22-03-07/37226722 «Про результати документальної позапланової невиїзно перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) з питань дотримання вимог правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість по взаємовідносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «РА Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574) за період з 01.10.2012 по 31.03.2013рр. висновків про визнання нереальності здійснення господарських операцій ТОВ «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) з ТОВ «РА Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574) за період з 01.10.2012р. по 31.03.2013р.;
- визнати протиправним дії Державної податкової інспекції у Святошинському райок Головного управління Міндоходів у м. Києві, щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722), яке відбулось н підставі Акту від 15.11.2013 №280/26-57-22-03-07/37226722 «Про результат: документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженої відповідальністю «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) з питань дотримання вимог правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість по взаємовідносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «РА Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574) за період з 01.10.2012 по 31.03.2013», в тому числі дії з виключення з електронної бази даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результаті автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС України» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені ТОВ «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) у податкових деклараціях;
- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головної управління Міндоходів у м. Києві відновити показники податкової звітності ТОВ «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722), в тому числі зобов'язати відобразити електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС України» суми податкової кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які ТОВ «НДК» Сан- Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) включено до податкових декларацій з податку на додану вартість;
- витрати по справі покласти на відповідача.
06.02.2014р. в судовому засіданні за згодою сторін ухвалено про продовження вирішення справи у письмовому провадженні відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позов задоволенню не підлягає з огляду про наступне.
Матеріалами справи встановлено, що відповідачем проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «НДК» Сан-Стандарт» (код ЄДРПОУ 37226722) з питань дотримання вимог правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість по взаємовідносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «РА Лоцман» (код ЄДРОУ 37696574) за період з 01.10.2012 по 31.03.2013рр.
За результатами перевірки складено акт перевірки від 15.11.2013р. №280/26-57-22-03-07/37226722.
Перевіркою ТОВ «НДК»Сан-Стандарт» по взаємовідносинах із ТОВ «РА Лоцман» за перевіряємий період встановлені порушення:
- пп. 14.1.228. п.14.1. ст.14, п. 138.1, п. 138.2, п.138.8. ст.138, пп.139.1.1. та пп.139.1,9. 1.139.1 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755- VІ (зі змінами та доповненнями), пунктів 1 та 2 статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (із змінами і доповненнями), підпункту 2.5 пункту 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704 (із змінами і доповненнями), що призвело до заниження податку на прибуток на загальну суму 35 228,00 гри. за IV квартал 2012 року
- п. 44.1 ст. 44. п. 185.1 ст. 185, п. 188.1 ст. 188. п. 198.2 п.198.3 ст. 198., п. 201.1. 201.6. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755- VІ (із змінами і доповненнями), наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 21.12.2010р. №969 та наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 01.11.2011 року №1379, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 року за №1333/20071, пунктів 1 та 2 статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (із змінами і доповненнями), підпункту 2.5 пункту 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за № 168/704 (із змінами і доповненнями), що призвело до заниження податку на додану вартість на загальну суму 60 080,00 гри., в тому числі по періодах: - за жовтень 2012 року у сумі 7000,00 грн.; - за листопад 2012 року у сумі 12550,00 грн.; - за грудень 2012 року у сумі 14000,00 грн.; - за січень 2013 року у сумі 9800,00 грн.; - за лютий 2013 року у сумі 5850,00 грн.; - за березень 2013 року у сумі 10880,00 грн.
За результатами перевірки, на підставі акту від 15.11.2013р. №280/26-57-22-03-07/37226722 відповідачем винесені податкові повідомлення - рішення від 28.11.2013р. №0002062203; №0002072203.
Позивач категорично не погоджується з висновками контролюючого органу про наявність у фінансово - господарській діяльності позивача порушень законодавства України, господарські операції, здійснювані з контрагентом - Товариством з обмеженою відповідальністю «РА Лоцман» були реальними, спрямованими на настання юридичних наслідків, що ними обумовлені, що підтверджується належним чином оформленими первинними документами позивача, поданими як у ході перевірки, так і під час судового розгляду справи. За таких обставин, спірні податкові повідомлення рішення є протиправними, підлягають скасуванню, у зв'язку з чим позивач оскаржив їх до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Відповідач проти задоволення позову заперечував з підстав необґрунтованості та безпідставності. В обґрунтування своєї позиції зазначав, що висновки перевірки відповідають дійсним обставинам справи, порушення позивачем законодавства у перевіряємому періоді підтверджується матеріалами перевірки. У задоволенні позову просив відмовити.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив із наступного.
Зі змісту акту перевірки вбачається, що відповідачем у ході перевірки, зокрема, були використані акт Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області від 11.07.2013р. №246/22-437696574 про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ«РА«Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574) щодо підтвердження господарських відносин із контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період з 23.09.2011 по 30.04.2013рр.; - лист від ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві № 975/7/26-58-07-03 від 28.10.2013 року; - копії платіжних доручень; - копії податкових накладних; - копії актів надання послуг; - копії цивільно - правових договорів та додатків до них; - копії актів приймання-передачі приміщень згідно договорів оренди; - оборотна відомість по рахунку 685; - копія штатного розпису на 2013 рік.
Перевіркою встановлено, що позивач мав фінансово - господарські взаємовідносини із ТОВ «РА Лоцман» (код ЄДРОУ 37696574) за період з 01.10.2012 по 31.03.2013 року.
Разом з тим, перевіркою виявлено, що в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню №3201311001000184 від 15.03.2013 року (об'єднане з кримінальним провадженням №32013110090000086 від 26.03.2013 року) встановлено місцезнаходження та допитано посадових осіб ФСПД, які входили до «конвертаційного» центру викритого 03.04.2013 року.
Так, допитаний в якості свідка директор та головний бухгалтер ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) громадянин ОСОБА_3 (протокол допиту свідка від 05.09.2013 року), повідомив наступне: «Те, що являюсь директором та/або головним бухгалтером на ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) мені нічого невідомо, дані підприємства чую вперше. Фактично я ніколи не був директором або головним бухгалтером будь - якого підприємства. Мети займатися підприємницькою діяльності я ніколи не мав. Освіти для ведення бухгалтерського та податкового обліку в мене не має. Мети ухилятися, або сприяти в ухиленні від сплати податків в мене ніколи не було. Засновником вищезазначених підприємств, а також будь - яких інших підприємств, я ніколи не був. Мети реєструвати підприємства в мене не було. Доручення, довіреності на реєстрацію підприємств я нікому ніколи не давав. Жодне підприємство я не купував та в подальшому нікому ніколи не продавав. Хто являється засновником вищезазначених підприємств мені невідомо. На посаду директора або головного бухгалтера будь - якого підприємства я нікого ніколи не призначав. Жодна інформація, щодо місця реєстрації, виду господарської діяльності, кількості працюючих на вищезазначених підприємствах мені невідома. Інші службові особи підприємств мені невідомі. Печатки ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) я не замовляв для виготовлення та ніколи їх не отримував. Печатки зазначених підприємств я ніколи не бачив, та особисто не тримав. Місцезнаходження вищезазначених печаток мені невідоме. Особисто я їх нікому ніколи не передавав. Ведення бухгалтерського та податкового обліку на ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) я нікому не доручав. Особисто я ніколи не займався веденням бухгалтерського та податкового обліку на зазначених підприємствах. Хто вів бухгалтерський та податковий облік на вказаних підприємствах мені невідомо. Мені невідому місцезнаходження фінансово - господарської, бухгалтерської та податкової документації ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574). Я її особисто ніколи не бачив та не складав. Я особисто не маю жодного відношення до фінансово - господарської діяльності ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574). Я ніколи не виготовляв та не підписував будь - яких документів від імені директора та/або головного бухгалтера ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574), в тому числі: податкові накладна, видаткові накладні, договори, акти виконаних робіт, акти прийому - передачі, рахунки фактури, довіреності, податкову звітність. Податкову звітність, а саме: податкові декларації ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) я ніколи не складав, не підписував та не подавав. Ключі для подачі електронної ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) я не отримував, договори на подачу електронної звітності ніколи не підписував. Ключі доступу нікому не передавав, мені не відомо місцезнаходження ключів для подачі електронної звітності. Я не підписував договори на систему «Клієнт Банк» для ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) та не отримував ключі доступу до даної програми. Де знаходиться комп'ютери з системою «Клієнт Банк» на даний час мені невідомо, та мені ніколи не було відомо його місцезнаходження. Свідомо я нікому не надавав довіреностей на право представляти мої інтереси в будь - яких органах. Мети займатися фінансово - господарською діяльністю на ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) я ніколи не мав, та не займався нею. Жодних документів від імені вищезазначених підприємств ніколи не підписував. Прошу вважати підписи на документах ТОВ «РА Лоцман» (код 37696574) виконані навпроти прізвища ОСОБА_3 не дійсними, оскільки я їх ніколи не ставив.»
Разом з тим, до ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві надійшов акт Ірпінської ОДШ ГУ Міндоходів у Київській області від 11.07.2013р. №246/22-4/37696574 про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ «РА «Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574) щодо підтвердження господарських відносин із контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період з 23.09.2011 року по 30.04.2013р. У вище наведеному акті зазначено, що: «ВПМ ДПІ У Києво-Святошинському районі Київської області ДПС в ході проведення комплексу заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності, ліквідації схем мінімізації податкових зобов'язань було направлено на адресу управління податкового контролю наступні службові записки: - від 01.04.2013 року №242/7/07-014 щодо ознак фіктивності ТОВ «Прімум Компані» (код ЄДРПОУ 37779105), в якій зазначено наступне: «Попередньо встановлено, що ТОВ «Прімум Компані» за адресою реєстрації не знаходиться, відсутні офісні, складські чи інші приміщення необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності, кількість працюючих на підприємстві 1 особа.
Відповідно до наявної інформації в 2012 році підприємством імпортовано електричне обладнання, меблі, освітлювальне обладнання та запасні частини для автомобілів з Китаю, Індії та Турції.
Водночас, в ході відпрацювання попередньо встановлено, що ТОВ «Прімум Компані» імпортовані товари фактично реалізуються за готівкові грошові кошти без відповідного відображення в податковій звітності та бухгалтерському обліку, при цьому підприємством безпідставно формується податковий кредит для реально діючих суб'єктів господарювання від яких надходять безготівкові грошові кошти за нібито отримані товари і послуги, з наданням відповідних документів, які слугують прикриттям «безтоварних» операцій».
Також Ірпінською ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області від ВПМ ДПІ у Києво-Святошинському р-ні отримано службову записку від 19.04.2013 року №318/7/07-014, згідно якої встановлено, що на рахунки фіктивних СГД, задіяних в схемі незаконної конвертації грошових коштів, від реально діючих суб'єктів господарювання надходили безготівкові грошові кошти у вигляді оплати за нібито отримані товари і послуги та в подальшому перераховуються на рахунки підприємств - імпортерів, якими імпортований товар реалізується за готівку. В той же час за документами та наданою до податкових органів реалізація товару відображається на фіктивні підприємства. При цьому «пересортиця ТМЦ» відбувається на СГД, що входять до складу «конвертаційного центру», а коригування балансу податкових зобов'язань здійснюється за рахунок експортних операцій (волоські горіхи, країна отримувач - переважно Туреччина), при проведенні яких формується необхідна сума податкового кредиту без виникнення податкових зобов'язань. У злочинній схемі використовувались транзитні підприємства з ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ «РА «Лоцман» (код ЄДРПОУ 37696574, СГД - імпортер, експортер), ТОВ «Прімум Компані» (код ЄДРПОУ 37779105, СГД - імпортер, експортер), ТОВ «Скомп» (код ЄДРПОУ 38256357, СГД -імпортер, експортер), ТОВ «Детемо» (код ЄДРПОУ 37563821, СГД - імпортер, експортер), ТОВ «Імортель Груп» (код ЄДРПОУ 31663229, СГД - імпортер, експортер). За місцезнаходженням офісного приміщення КЦ вилучено печатки ТОВ «РА «Лоцман», ТОВ «Прімум Компані» , ТОВ «Скомп», ТОВ «Детемо», ТОВ «Імортель Груп», чорнові записи по обліку видачі готівки замовникам конвертаційного центру», міжнародні договори з СГД - нерезидентами, інвойси, вантажно-митні декларації, по здійсненню імпортних операцій ТОВ «РА «Лоцман», ТОВ «Прімум Компані» , ТОВ «Скомп», ТОВ «Детемо», ТОВ «Імортель Груп», а також документи на право здійснення діяльності вд імені СГД - нерезидентів, які є засновниками ТОВ «РА «Лоцман», ТОВ «Прімум Компані» , ТОВ «Скомп», ТОВ «Детемо», ТОВ «Імортель Груп».
Крім того, слідчим СВ ДПІ у Солом'янському р-ні м. Києва ДПС надано лист від 19.04.2013 року №1091/07-09/086, в якому зазначено, що в провадженні слідчого відділу ДПІ у Солом'янському р-ні м. Києва ДПС перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №320121100900000086 від 26.03.2013 року.
Досудовим слідством по кримінальному провадженню встановлено, що група осіб у складі гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 тривалий час надавали послуги по конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, використовуючи реквізити СГД з ознаками фіктивності, а саме: МППФ «Андромеда» (код ЄДРПОУ 14020271), ТОВ «Прімум Компані» (код ЄДРПОУ 37779105), ТОВ «БК «Палаццо» (код ЄДРПОУ 31748459), ТОВ «РА «Лоцман» (код ЄДРПОУ37696574), ТОВ «Новий Градь» (код ЄДРПОУ 37779084), ТОВ «Неопромтрейдінг» (код ЄДРПОУ 38256446), ТОВ «Фруком» (код ЄДРПОУ 38256383), ТОВ «Скомп» (код ЄДРПОУ 38256357), ТОВ «Детемо» (код ЄДРПОУ 37563821), ТОВ «Імортель Груп» (код ЄДРПОУ 31663229) та інші
В ході проведення оперативно слідчих заходів по кримінальному провадженню були встановлені та вилучені печатки підприємств, які згідно показів свідків використовувались вказаними особами для конвертації грошових коштів та мінімізації податкових зобов'язань, а саме: МППФ «Андромеда» (код ЄДРПОУ 14020271), ТОВ «Прімум Компані» (код ЄДРПОУ 37779105), ТОВ «БК «Палаццо» (код ЄДРПОУ 31748459), ТОВ «РА «Лоцман» (код ЄДРПОУ37696574), ТОВ «Новий Градь» (код ЄДРПОУ 37779084), ТОВ «Неопромтрейдінг» (код ЄДРПОУ 38256446), ТОВ «Фруком» (код ЄДРПОУ 38256383), ТОВ «Скомп» (код ЄДРПОУ 38256357), ТОВ «Детемо» (код ЄДРПОУ 37563821), ТОВ «Імортель Груп» (код ЄДРПОУ 31663229).
Також в ході проведення слідчих дій було встановлено, що вищезазначені підприємства за адресами реєстрації фактично не знаходяться і ніколи не знаходились.
Оскільки встановлено, що діяльність ТОВ «РА Лоцман», здійснюється поза межами правового поля, то можна зробити висновок, що взаємовідносини ТОВ «НДК»Сан-Стандарт»» з постачальниками ТОВ «РА Лоцман», не мають реального товарного характеру та вчинені без мети настання правових наслідків, а з метою штучного формування витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування.
Відповідно до статті 3 Господарського Кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва -підприємцями.
Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Статтею 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-ХІV, із змінами та доповненнями, зазначено, що сфера дії Закону, що поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно, від їх організаційно - правових форм і форм власності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік і подавати фінансову звітність згідно з законодавством.
Виходячи зі змісту пункту 2 статті 3 цього ж Закону бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерської обліку. Правила податкового обліку визначаються відповідними нормативними документами, і регламентують порядок оподаткування в Україні. Статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від і 16.07.99 р. № 996-ХІV, із змінами та доповненнями, встановлені вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Дія контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання: назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, які дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно з пунктом 2 «Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704 (із змінами і доповненнями) (далі - Положення №88) первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Підпунктом 14.1.27. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ (зі змінами та доповненнями), передбачено, що витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).
Підпунктом 14.1.228. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р., передбачено, що собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг для цілей розділу III цього Кодексу - витрати, що прямо пов'язані з виробництвом та/або придбанням реалізованих протягом звітного податкового періоду товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які визначаються відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що застосовуються в частині, яка не суперечить положенням цього розділу.
Пунктом 138.4. статті 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010р., передбачено, що витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Пунктом 138.8. статті 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. передбачено, що собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: прямих матеріальних витрат; прямих витрат на оплату праці; амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії.
Згідно п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства України, слідує, що первинні документи, що стали підставою для формування ТОВ «НДК «Сан - Стандарт» податкового кредиту виписаних осіб особою, яка заперечує свою участь у створенні та діяльності товариства - контрагента позивача, зокрема й у підписанні будь-яких первинних документів, отже, виписані від його імені податкові накладні не можна вважати належно оформленими та підписаними повноважними особами звітними документами, які посвідчують факт придбання товарів, робіт чи послуг, а тому віднесення відображених у них сум ПДВ до податкового кредиту є безпідставним.
Таким чином, наявність податкових накладних, виписаних від імені контрагента позивача не є достатньою підставою для включення сум ПДВ до податкового кредиту.
Така позиція суду повністю узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 05.03.2012р. у справі №21-421а11.
Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Згідно ч.4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору. Відповідно до ч. 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем як суб'єктом владних повноважень доведено правомірність спірних рішень.
Враховуючи викладене, керуючись статями 9, 69, 70, 71, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні позовних вимог.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя І.А. Качур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2014 |
Оприлюднено | 25.02.2014 |
Номер документу | 37295175 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Качур І.А.