ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/4569/13-а
24 лютого 2014 року 15год. 35хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області до Закрите акціонерне товариство "Рівнефільтр" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області (далі - УПФУ в Рівненському районі) звернулося до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства "Рівнефільтр" (далі - ЗАТ "Рівнефільтр") про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені за серпень 2009 року на загальну суму 4248,93 грн.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 26.12.2013 року направлена відповідачу 27.12.2013 року, проте на адресу суду повернувся конверт з відміткою органу поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання" (а.с.24).
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України відповідач у десятиденний строк з дня отримання вищезазначеної ухвали та копії документів заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову до суду не подав.
Отже, суд вважає за можливе розглянути справу по суті в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 20.10.2009 року між УПФУ в Рівненському районі та ЗАТ "Рівнефільтр" було укладено договір №8 про розстрочення сплати накладених (нарахованих) штрафів та пені на суму 10937,68 грн. (а.с.19-21).
Оскільки відповідачем умови договору від 20.10.2009 року не виконувались, то 09.04.2012 року УПФУ в Рівненському районі було прийняте рішення про розірвання вказаного договору розстрочення в сумі 7690 грн. (а.с.18).
Матеріали справи свідчать, що ЗАТ "Рівнефільтр" є платником страхових внесків, збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та є страхувальником в розумінні Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За змістом статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані своєчасно нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.
Відповідно до абз. 5, 6 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового періоду.
Страховими внесками відповідно до ст.1 зазначеного Закону є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з пунктами 5.1.3 та 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати, а нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, розмір яких визначено частинами 8, 9 ст.106 даного Закону.
На виконання п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" УПФУ в Рівненському районі відповідно до рішень №№545-553 від 03.08.2009 року (а.с.7-15) було застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 2329,11 грн. та нараховано пеню в сумі 1919,82 грн. Вказані рішення відповідач отримав 03.08.2009 року, про що свідчать розписки представника відповідача на цих рішеннях. На даний час рішення в установленому законом порядку не оскаржувалися, а тому є чинними і підлягають до виконання.
Відповідно до ч.15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Судом встановлено, що 01.09.2009 року УПФУ в Рівненському районі відповідачу виставлено вимогу №Ю-425У на загальну суму 17140,32 грн., в т.ч. за серпень 2009 року: фінансові санкції (штрафи) в сумі 2329,11 грн. та пеня в сумі 1919,82 грн. (а.с.5). Цього ж дня відповідач отримав дану вимогу, що підтверджується розпискою заступника директора Беруна Я.С. на корінці вимоги (а.с.5). На час розгляду справи вимога відповідачем в установленому законом порядку не оскаржувалась, отже є чинною і підлягає до виконання.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із Закритого акціонерного товариства «Рівнефільтр» (35341, с.Городок, вул.Промислова, 1, Рівненський район, код ЄДРПОУ 31847855) на користь Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області (33001, вул. Соборна, 195, м. Рівне, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22555075) заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені за серпень 2009 року на загальну суму 4248 (чотири тисячі двісті сорок вісім) грн. 93 коп.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Зозуля Д. П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2014 |
Оприлюднено | 26.02.2014 |
Номер документу | 37315446 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні