Герб України

Ухвала від 24.02.2014 по справі 908/407/14

Господарський суд запорізької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

cpg1251 номер провадження справи 16/6/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24.02.2014 Справа № 908/407/14

Боржник - товариство з обмеженою відповідальністю "Шаркторг" (код ЄДРПОУ 37494552; 69035, м.Запоріжжя, пр.Леніна/вул.Миру, 155/13, прим.3; голова ліквідаційної комісії Власов Р.В., 69002, м.Запоріжжя, вул.Г.Сталінграду, 48, кв.112)

про банкрутство

Суддя Ніколаєнко Р.А.

Представники учасників:

від боржника - Власов Р.В. (голова ліквідаційної комісії, рішення зборів № 1 від 20.11.2013)

ТОВ "Шаркторг" у відповідності до положень ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 № 4212-VІ (далі - Закон "Про відновлення платоспроможності...") подано заяву про порушення справи про банкрутство товариства.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 11.02.2014 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 16/6/14, підготовче засідання суду призначено на 24.02.2014.

На обґрунтування подання заяви боржник зазначив, що 20.11.2013 учасником ТОВ "Шаркторг" Бродецьким А.О. було прийнято рішення товариство ліквідувати та створено ліквідаційну комісію у складі голови ліквідаційної комісії Власова Р.В. В ході ліквідаційної процедури, за результатами проміжного ліквідаційного балансу виявилася неможливість погасити кредиторську заборгованість в розмірі 91000,00 грн., чим спричинено звернення що суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника боржника, суд

ВСТАНОВИВ :

21.01.2011 виконавчим комітетом Запорізької міської ради зареєстровано юридичну особу - ТОВ "Шаркторг" за адресою: м.Запоріжжя, пр.Леніна/вул.Миру, 155/13, прим.3, за кодом ЄДРПОУ 37494552.

20.11.2013 учасником ТОВ "Шаркторг" Бродецьким А.О. прийнято рішення за № 1 ліквідувати товариство, створено ліквідаційну комісію у складі голови ліквідаційної комісії Власова Романа Володимировича, якому доручено здійснити всі передбачені при припиненні юридичної особи шляхом ліквідації заходи.

Згідно з положеннями ст.104 Цивільного кодексу України (ЦК України) юридична особа може бути припиненою шляхом ліквідації.

Відповідно до ч.1 ст.110 ЦК України юридична особа ліквідується, між іншим, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами.

За вимогами ст.105 ЦК України учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи - ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи.

За вимогами ст.60 Господарського кодексу України орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в офіційних друкованих органах повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.

За положеннями ст.35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису. Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Відомості про дату публікації повідомлення, яке містить інформацію про строк заявлення вимог кредиторів щодо юридичної особи, що припиняється, надаються органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України не пізніше наступного дня з дати публікації такого повідомлення.

В Бюлетені державної реєстрації № 267(32) від 28.11.2013 опубліковано повідомлення про рішення учасника про ліквідацію ТОВ "Шаркторг" з відображенням визначеного строку для пред'явлення вимог кредиторів, а також із зазначенням відомостей про голову ліквідаційної комісії та адреси для заявлення вимог кредиторів.

Крім того, про розпочаток процедури ліквідації голова ліквідаційної комісії повідомив явних та потенційних кредиторів, зокрема ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, Шатравка А.В., м.Запоріжжя, ПП "АФ "Астрата", с.Петрівка Глобинського району Полтавської області.

В ході ліквідаційної процедури головою ліквідаційної комісії було проведено інвентаризацію активів, за результатами якої встановлено відсутність товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, необоротних активів, виробничих запасів тощо (акт інвентаризації матеріальних активів станом на 01.02.2014).

Станом на 01.10.2013 рахунки боржника, що відкривалися для здійснення розрахунково-касових операцій, закрито, що підтверджено інформаційним листом ПАТ КБ "ПриватБанк".

При цьому виявилася кредиторська заборгованість в загальному розмірі 91000,00 грн., яка виникла перед Шатравка А.В., м.Запоріжжя та ПП "АФ "Астрата", с.Петрівка Глобинського району Полтавської області, боржником визнається та обліковується у бухгалтерській звітній документації.

Згідно з ч.1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред'явлених кредиторами вимог кредиторів, результати їх розгляду.

Суду представлено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ "Шаркторг" на 01.02.2014, який відповідає встановленим вимогам та відображує кредиторську заборгованість в розмірі 91000,00 грн., відсутність активів та дебіторської заборгованості.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням учасника від 01.02.2014 №2.

Також 01.02.2014 учасником вирішено подати до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство за вимогами ст.95 Закону "Про відновлення платоспроможності...".

Згідно з вимогами ч.3 ст.110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Частиною 1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ "Шаркторг" дотримано встановлених законом вимог щодо ліквідації юридичної особи за рішенням власника, про що приведено вище. Також встановлено неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів через перевищення пасивів за результатами проміжного ліквідаційного балансу.

Таким чином, боржник правомірно та обґрунтовано звернувся до господарського суду, оскільки є наявними підстави для порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Шаркторг".

Слід порушити провадження у справі про банкрутство ТОВ "Шаркторг", у відповідності до ч.10 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з метою виявлення усіх кредиторів здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом призначається на 03.03.2014.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ, ст.ст.65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Шаркторг" (код ЄДРПОУ 37494552; 69035, м.Запоріжжя, пр.Леніна/вул.Миру, 155/13, прим.3).

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Шаркторг" .

Судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом призначити на 03.03.2014 о 10-20.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Тюленіна, 21/Шаумяна, 4, корп.2 (к.216).

Зобов'язати представити суду:

боржника - пояснення щодо обставин справи на дату судового засідання;

ДПІ - довідку про податкову заборгованість боржника та про надання ним останньої податкової звітності; відомості про наявні у боржника рахунки в установах банків із зазначенням дат відкриття та закриття; інформацію про призначення та проведення податкових перевірок щодо боржника відповідно до закону, акти та матеріали перевірок станом на дату судового засідання.

Явку представника боржника, голови ліквідаційної комісії Власова Р.В. в судове засідання визнати обов'язковою.

Копії ухвали надіслати боржнику, голові ліквідаційної комісії Власову Р.В. , відділу з питань банкрутства ГУЮ у Запорізькій області, Орджонікідзевському ВДВС Запорізького МУЮ, державному реєстратору реєстраційної служби Запорізького МУЮ (Орджонікідзевський район), ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, Шатравка А.В., м.Запоріжжя, ПП "АФ "Астрата", с.Петрівка Глобинського району Полтавської області, Орджонікідзевському районному суду м.Запоріжжя.

Суддя Р.Ніколаєнко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.02.2014
Оприлюднено26.02.2014
Номер документу37321360
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/407/14

Ухвала від 23.04.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 16.04.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 14.04.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 07.04.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Постанова від 03.03.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 24.02.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 11.02.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні