Рішення
від 19.02.2014 по справі 703/109/14-ц
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/109/14

2/703/135/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2014 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого-судді Манька М.В.

при секретарі Пшенишній А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Балаклеївської сільської ради Смілянського району про визнання права власності в порядку спадкування,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Балаклеївської сільської ради і просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,64 га, кадастровий номер 7123780500:02:001:0232, розташовану в адмінмежах Балаклеївської сільської ради, належну ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року, посилаючись на те, що спадкодавиця за життя склала заповіт, яким усе своє майно заповіла позивачу. Після смерті спадкодавиці позивач у встановлений законом строк подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але нотаріус не видав свідоцтво про право на спадщину, про що ухвалив постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Відповідач в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав повністю і просить справу розглядати без участі його представника.

Позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть, і після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно.

За життя, 24 лютого 2006 року, ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради Смілянського району Черкаської області, зареєстровано в реєстрі за № 22, який на день смерті ніким не скасовано та не змінено, яким усе своє майно заповіла ОСОБА_1- позивачу у справі.

Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняв позивач у справі шляхом подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що підтверджується інформаційним листом Смілянської державної нотаріальної контори від 18 лютого 2014 року № 600/02-14 та інформаційною довідкою зі спадкового реєстру.

Згідно з постановою про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину від 04 лютого 2014 року державним нотаріусом Смілянської державної нотаріальної контори ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на спадкове майно, а саме: на земельну ділянку, розташовану в адмінмежах Балаклеївської сільської ради, після смерті його баби ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Факт належності ОСОБА_2 земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,64 га, кадастровий номер 7123780500:02:001:0232, підтверджується державним актом на право власності на землю серії ЯБ № 169712 від 20 вересня 2004 року.

Оскільки позивач, являючись єдиним спадкоємцем за заповітом, який на час відкриття спадщини ніким не скасовано та не змінено, прийняв спадщину шляхом подання до нотконтори заяви про прийняття спадщини, тому за ним слід визнати право власності на спадкове майно - земельну ділянку площею 2,64 га, кадастровий номер 7123780500:02:001:0232, розташовану в адмінмежах Балаклеївської сільської ради.

На підставі наведеного, ст.ст. 1220, 1222, 1235, 1269 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 174, 213, 215 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, (НОМЕР_2, виданий 14 січня 2011 року Смілянським МРВ УМВС України у Черкаській області), право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,64 га, кадастровий номер 7123780500:02:001:0232, розташовану в адмінмежах Балаклеївської сільської ради Смілянського району Черкаської області, належну на підтаві державного акта на право власності на землю серії ЯБ № 169712 від 20 вересня 2004 року ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.

Головуючий: М.В.Манько

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.02.2014
Оприлюднено27.02.2014
Номер документу37341085
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —703/109/14-ц

Рішення від 19.02.2014

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Манько М. В.

Ухвала від 06.02.2014

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Манько М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні