ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 січня 2014 р. (17:20) Сімферополь Справа №801/11510/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Коваленко Х.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення,
за участю представників сторін:
від позивача - Мустафаєва Ельнара Талятівна, довіреність №06-0813 від 08.01.2014 року, посвідчення №46;
від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Інспекція з питань захисту прав споживачів АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за порушення законодавства про рекламу у розмірі 2550,00грн.
У судовому засіданні, яке відбулося 23.01.2014 року представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.21), надав заперечення проти позову (а.с.22).
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю відповідача.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Регулювання відносин між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлення прав споживачів, а також визначення механізму їх захисту та основ реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів передбачено Законом України "Про захист прав споживачів" (далі - Закон).
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.
Засади рекламної діяльності в Україні, регулювання відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначає Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996, № 270/96-ВР (далі - Закон № 270).
Відповідно до статті 1 Закону № 270 під зовнішньою рекламою слід розуміти рекламу, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Відповідно до частини 1 статті 16 Закону № 270, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється. Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг проводиться відповідно до цього Закону за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власниками та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху. Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб). Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.
Згідно з частиною 3 статті 16 Закону № 270, забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами: на пішохідних доріжках та алеях; у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини; поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.
Згідно з пунктом 1 частини 2 Закону № 270 відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні, зокрема у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 6 статті 27 Закону № 270, за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що посадовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим в ході здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу встановлено (фотофіксація), в м.Керч, на території магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ФОП ОСОБА_2, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, розміщена реклама з інформацією, яка направлена на формування та/або підтримання інтересу споживачів реклами товару, з відображенням торгівельних марок під якими випускається алкогольна продукція, а саме "Хлібний дар" та "Цельсій" (а.с.10-12).
За місцем реєстрації ФОП ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) та на адресу знаходження магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ФОП ОСОБА_2 АДРЕСА_2) Інспекцією направлено вимогу про надання інформації (вих. № 02 - 03 / 1163 від 23.05.2013р.) з встановленим терміном надання інформації до 15.06.2013р. Яке було отримано позивачем 27.05.2013р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.9).
На адресу Інспекції інформації про вартість розповсюдженої реклами відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу " не надійшло.
Листом Інспекції (вих. № 02-03/1494 від 27.06.2013р.) ФОП ОСОБА_2 повідомлений, що питання про накладення штрафних санкцій відповідно до ст. 27 Закону України «Про рекламу» за порушення вимог Закону України «Про рекламу» буде розглянуто на комісії Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим 09.07.2013р. в 14:00 за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд. 150, 4 поверх, каб. 418 (а.с.13).
На комісії Інспекції 09.07.2013р. було прийнято рішення № 192 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, відповідно до Постанови КМУ № 693 від 26.05.2004р. «Про порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу» , на ФОП ОСОБА_2 за порушення вимог ч. 6 ст. 27 Закону України "Про рекламу" у зв'язку з не наданням інформації щодо вартості розповсюдженої реклами спеціально уповноваженому територіальному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, необхідної для здійснення передбачених Законом України «Про рекламу » повноважень у розмірі 100 н. м. д. г., що складає (100 н . м. д. г. X 17 1700 грн. 00 коп.
Згідно ч. 7 ст. 27 Закону України «Про рекламу» на ФОП ОСОБА_2, як на розповсюджувача, що поширював рекламу самостійно і винного в недотриманні встановлених законом вимог порядку розміщення реклами, у зв'язку з неможливістю встановлення вартості розповсюдженої реклами з порушеннями вимог Закону України «Про рекламу» , у розмірі 50 н.м.д.г., що складає (50 н.м.д.г. X 17 грн.) 850 грн. 00 коп.
Разом штраф становить 2550 грн. 00 коп.
Рішення про накладення штрафу надіслано відповідачу листом з повідомленням від 12.07.2013 року №254.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим від 09.07.2013 №192 відповідачем не оскаржувалось.
Штрафні санкції в розмірі 2550,00 грн. за порушення законодавства про рекламу, на дату розгляду справи відповідачем не погашені.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 23.01.2014 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України постанову складено у повному обсязі 27.01.2014 року.
Керуючись ст.ст. 71, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1) заборгованість штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 2550,00грн. (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят гривень) в Державний бюджет м. Керч: 21081100, ОКПО 37978388, р/р 31116106700019, МФО 824026, ГУ ДКСУ України в АР Крим, м. Сімферополь.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Суддя підпис В.В.Петренко
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2014 |
Оприлюднено | 28.02.2014 |
Номер документу | 37356147 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Петренко В.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Петренко В.В.