cpg1251
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2014 р. Справа № 805/18044/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліор-Агроімпорт" про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 5104,02 грн.,
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2013 року Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Головного Управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліор-Агроімпорт" про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 5104,02 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліор-Агроімпорт" обліковується податковий борг у загальному розмірі 5104,02 грн., який виник у зв'язку з несплатою самостійно визначених податкових зобов'язань. Так, заборгованість з авансових внесків з податку на прибуток у сумі 5104,02 грн., виникла через несплату відповідачем зобов'язань, самостійно визначених ним у податковій декларації. Крім того, позивач вказав, що прийняті ним заходи, направлені на погашення наявної суми боргу відповідача не призвели до позитивних результатів, що стало підставою для звернення позивача до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів в рахунок погашення наявної суми боргу. Враховуючи вищезазначене, позивач просив суд стягнути з відповідача кошти в рахунок погашення податкового боргу у загальному розмірі 5104,02 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Оскільки сторони в судове засідання не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, справа відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України розглянута в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліор-Агроімпорт» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області від 23.11.2009 р., ідентифікаційний код 36835414, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 5-6), перебуває на податковому обліку у Центрально-Міському відділенні Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області з 24 листопада 2009 року, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (а.с. 10).
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового Кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації та уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно частини 2 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Пунктом 56.11 статті 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до пункту 57.1. статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
08 серпня 2013 року відповідачем надано до Макіївської міжрайонної державної податкової інспекції Головного Управління Міндоходів у Донецькій області декларацію № 9048739842 за звітний податковий період за 2 квартал 2013 року, що підтверджується квитанціями від 08.08.2013 року №1 та №2 (а.с. 11-12,13).
У вказаній декларації відповідачем була самостійно визначена сума податкового боргу зі сплати єдиного податку, за 2 квартал 2013 року у розмірі 4506,62 грн.
Також, податковим повідомленням-рішенням від 10.10.2013 року № 0000901500 визначені штрафні санкції 597,40 грн. (а.с.21).
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, що станом на день судового розгляду відповідачем не сплачені податкові зобов'язання з єдиного податку у сумі 5104,02 грн. та штрафні санкції у сумі 597,40 грн., які є податковим боргом у розумінні підпункту 14.1.175 статті 14 ПК України. Зазначене підтверджується доказами наданими позивачем та розрахунками суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Позивачем 04 вересня 2013 року Товариству з обмеженою відповідальністю «Ліор-Агроімпорт» виставлена податкова вимога № 52-15 на суму 4506 грн., яку було направлено відповідачу, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.20).
Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений статтею 60 ПК України.
При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
Як вбачається із матеріалів справи, починаючи з 04 вересня 2013 року (дата формування податкової вимоги) Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліор-Агроімпорт» безперервно мало податковий борг, у зв'язку з чим направлена податкова вимога №52-15 є чинною.
Відповідачем зазначене не спростовано, документальних обґрунтувань в підтвердження того, що наведена податкова вимога вважається відкликаною не надано.
12 вересня 2013 року 2013 року позивачем було прийнято рішення про опис майна відповідача у податкову заставу №1/05-91-15-11-2, яке направлено платнику податків, рекомендованим листом з повідомленням (а.с. 33).
Відповідно до пункту 87.11 статті 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до пункту 87.2. статті 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно пункту 95.1 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність у відповідача відкритих банківських рахунків, з яких податкова інспекція може стягнути кошти в рахунок погашення наявного податкового боргу.
Тому, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліор-Агроімпорт» підлягає стягненню заборгованість з єдиного податку у сумі 5104,02 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 17, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліор-Агроімпорт" про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 5104,02 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліор-Агроімпорт" (83032, Донецька область, м. Макіївка, м-н «Центральний», буд.5, кв.38, код ЄДРПОУ 36835414) суму податкового боргу з єдиного податку 5104 (п'ять тисяч сто чотири) грн. 02 коп. на користь місцевого бюджету м. Макіївки (код 37990227) на рахунок № 31519969700068, код платежу 18050300, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області (МФО 834516).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2014 |
Оприлюднено | 28.02.2014 |
Номер документу | 37360464 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чекменьов Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні