Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2014 р. Справа № 805/1401/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "МІР" м. Донецьк
про: стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з орендної плати за землю в розмірі 26767,39 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ворошиловського району м. Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області, з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "МІР" м. Донецьк про стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з орендної плати за землю в розмірі 26767,39 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що станом на момент звернення до суду, за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом з податкового зобов'язання на загальну суму 26767,39 грн., яка складається з заборгованості з орендної плати за землю, який виник у зв'язку з невиплатою узгоджених грошових зобов'язань згідно поданих декларацій від 20.02.2013 року № 1300003322 за період березень - листопад 2013 року в розмірі 26165,74 грн. та пені в розмірі 601,65 грн.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Представник позивача через канцелярію надав клопотання відповідно до якого уточнив позовні вимоги просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МІР» податковий борг з рахунків у банках, які обслуговують боржника у сумі 26763,65 грн. на користь місцевого бюджету. Також позивач зазначив, що сума боргу виникла на підставі не сплати зобов'язань по податковій декларації № 1300003322 від 20.02.2013 року за період березень - грудень 2013 року в сумі 37891,60 грн. (частково зменшено за рахунок переплати 725,86 грн. та часткової сплати у розмірі 11000 грн.) та пені у розмірі 597,91 грн. Відповідно до зазначеного клопотання також просив суд розглянути справи в порядку письмового провадження.
Відповідач явку свого представника до судового засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги з урахуванням уточнень підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «МІР» зареєстровано в якості юридичної особи, включено до ЄДРПОУ за № 25689209 та перебуває на обліку в ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області як платник окремих видів податків.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
20.02.2013 року Товариством з обмеженою відповідальністю «МІР» подана податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 1300003322 на 2013 рік на суму 45496,92 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем не сплачено самостійно визначена сума податку за період з березня по грудень 2013 року згідно облікової картки у відповідача обліковується переплата в розмірі 725,86 грн. та була часткова сплата в розмірі 11000 грн., в зв'язку з чим на момент звернення до суду з позовною заявою сума боргу відповідно до вищевказаних податкових декларацій складає 26165,74 грн.
Відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України встановлено, що пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
В в'язку з наведеним та на підставі п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України податковим органом згідно облікової картки нараховано пеню в розмірі - 597,91 грн.
Таким чином загальна сума податкового боргу з орендної плати за землю з урахування нарахованої пені складає 26763,65 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 288.2. Податкового кодексу України, платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань щодо якої пред'явлено позовні вимоги, є податковою заборгованістю.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В зв'язку з наявною заборгованості та на підставі картки особового рахунку платника податків, податковим органом прийнято податкову вимогу № 52-15 від 22.07.2013 року на суму 3036,93 грн. Зазначена податкова вимога надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, поштове відправлення повернуто на адресу позивача з відміткою «за зазначеною адресою не продиває».
Доказів оскарження зазначеної вимоги в судовому або адміністративному порядку суду не надано. Також доказів виконання вимоги суду не надано.
Таким чином, у результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, у наслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
Згідно п. 95.1, п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зважаючи на те, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обов'язку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "МІР" м. Донецьк про стягнення податкового боргу з рахунків у банках на суму 26763,65 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «МІР» м. Донецьк (83062, м. Донецьк, вул. Ткаченка, 125, код ЄДРПОУ 30100457), в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом з орендної плати за землю з юридичних осіб: основний платіж - 26165,74 грн., пеня - 597,91 грн., а у загальному розмірі 26763,65 грн. (двадцять шість тисяч сімсот шістдесят три гривні шістдесят п'ять копійок).
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Олішевська B.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2014 |
Оприлюднено | 03.03.2014 |
Номер документу | 37361143 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Олішевська B.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні