Постанова
від 03.02.2014 по справі 805/612/14
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 лютого 2014 р. Справа № 805/612/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області

до державного підприємства Шахти виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"-"Схід"

про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до державного підприємства Шахти виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"-"Схід" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 1, в сумі 152 058,75 грн. за грудень 2013 року. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що особам, що працювали на підприємстві відповідача на роботах, що надають право на призначення пенсій на пільгових умовах (список № 1) органами пенсійного фонду були виплачені пенсії. Всупереч положень пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пункту 6 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19 грудня 2003 року, підприємством відповідача не було здійснено виплат, направлених на відшкодування органам Пенсійного фонду у передбаченому чинним законодавством порядку витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 152 058,75 грн. З огляду на зазначене, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 152 058,75 грн.

Представником позивача через канцелярію суду надано клопотання про розгляд справи за відсутності представника управління пенсійного фонду.

Конверт із ухвалою на адресу відповідача повернувся до суду із відміткою про невручення. З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про відкриття провадження у справі та судовий розгляд справи належним чином.

На підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач - державне підприємство Шахта виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"-"Схід" є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 00175751 (арк. справи 5-8). Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, зареєстрований та обліковується в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області.

У грудні 2013 року органами пенсійного фонду України направлялися на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", проте конверт із зазначеними розрахунками повернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області із відміткою «за закінченням терміну зберігання» (арк. справи 9-37, 46). В зазначених розрахунках позивачем пред'явлено до відшкодування фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій особам в загальній сумі 152 058,75 грн.

Правовідносини, пов'язані з виплатою та доставкою пенсій, призначених на пільгових умовах, регулюються перехідними положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція), норми яких в цій частині Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не змінювалися.

Пунктом 2 Перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон N 1058-IV) визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

За правилами абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 6 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно підпункту 6.1 Інструкції відшкодуванню в розмірі 100 відсотків підлягають витрати Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до пункту 6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного Фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Згідно з наявними у матеріалах справи карткою особового рахунку станом на 24 січня 2014 року відповідачем не відшкодовані здійснені позивачем витрати на виплату та доставку пільгових пенсій згідно розрахунку за грудень 2013 в розмірі 152 058,75 грн. (арк. справи 4).

При визначенні правомірності заявленої позивачем до відшкодування суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій суд виходить з того, що жодних зауважень з приводу розміру заявлених до відшкодування витрат чи правомірності їх здійснення від відповідача не надходило, обставина щодо правильності визначення суми витрат не є спірною між сторонами.

Аналіз Перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пункту 6 Інструкції № 21-1 дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначені особам, відповідно до пункту "а" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII (далі за текстом Закон № 1788-ХІІ) за списком № 1, покриваються підприємствами та організаціями.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку про наявність в відповідача обов'язку відшкодовувати на користь органів Пенсійного фонду України суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Через невідшкодування відповідачем фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій пред'явлених до відшкодування за грудень 2013 року виникла заборгованість в сумі 152 058,75 грн., яка на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на підставі пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по списку № 1 пред'явлених до відшкодування за грудень 2013 року в сумі 152 058,75 грн.

Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

З огляду на зазначене на підставі положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від N 21-1 від 19 грудня 2003 року та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 69-71, 79, 86, 104-107, 111, 128, 143, 155, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до державного підприємства Шахти виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"-"Схід" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 1, в сумі 152 058,75 грн. за грудень 2013 року, - задовольнити повністю.

Стягнути з до державного підприємства Шахти виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"-"Схід" (86500, Донецька область, м. Сніжне, код ЄДРПОУ 00175751) заборгованість із відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в сумі 152 058,75 грн. (сто п'ятдесят дві тисячі п'ятдесят вісім гривень 75 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 3 лютого 2014 року.

Суддя Михайлик А.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2014
Оприлюднено03.03.2014
Номер документу37362052
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/612/14

Постанова від 03.02.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Ухвала від 16.01.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні