Рішення
від 23.12.2011 по справі 2007/2-340/11
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-340

2011 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

„23" грудня 2011 року Великобурлуцький районний суд

Харківської області

в складі головуючого - судді РИКОВА М.І.

при секретарі ДРИЛЬ Т.І.

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кегичівської селищної ради Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Кегичівської селищної ради Кегичівського району Харківської області, в якій просить визнати за собою - спадкоємцем за заповітом, право власності на земельну ділянку за НОМЕР_1, площею 6,1001 га., кадастровий номер 6321455100:02:000:0458, розташованої на території Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району Харківської області.

На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2, яка мала у власності земельну ділянку, площею 6,1001 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району Харківської області, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії Р2 №777617, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю № 412.

Після смерті ОСОБА_2 зазначену земельну ділянку успадкував батько позивача ОСОБА_3, який після отримання свідоцтва про право на спадщину звернувся до землевпорядних органів з метою виготовлення державного акту на землю на своє ім'я.

ІНФОРМАЦІЯ_4 батько позивача помер. До дня смерті державний акт на ім'я ОСОБА_2 виготовлений не був і після смерті даної особи це неможливо зробити, оскільки правоздатність фізичної особи припиняється в момент її смерті. На момент смерті батько був зареєстрований і проживав у смт. Кегичівка Кегичівського району Харківської області. На момент смерті батько склав заповіт на ім'я позивача. ОСОБА_1 своєчасно подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька. При зверненні до нотаріуса, останньому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадок за заповітом у зв'язку з тим, що позивач не надав в нотаріальну контору оригінал державного акту на земельну ділянку на ім'я спадкодавця, який померлий не встиг отримати. Оскільки, позивач ОСОБА_1 фактично прийняв спадок, розпоряджається земельною ділянкою, тому вважає, що має право на звернення до суду з вказаним позовом про визнання за ним права власності на вищезазначену земельну ділянку, надаючи суду докази того, що спадкова земельна ділянка дійсно належала померлому, а він не відмовився від спадку в установлений законом строк.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив визнати за ним право приватної власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.

Представник Кегичівської селищної ради Кегичівського району Харківської області в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлялись належним чином, судову повістку отримали 15.12.2011 року (а.с.41), надали заяву, в якій вказали, що Кегичівська селищна рада не має ніякого відношення до вказаної земельної ділянки, просять розглянути справу у їх відсутність (а.с.27).

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши надані ними документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно ст.81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Ст.1261 ЦК України встановлює, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 (а.с.09), яка мала у власності земельну ділянку, площею 6,1001 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району Харківської області, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії Р2 № 777617, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю № 412 (а.с.08).

Після смерті ОСОБА_2 зазначену земельну ділянку успадкував батько позивача ОСОБА_3, що підтверджено копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 18 червня 2008 року державним нотаріусом Великобурлуцької державної нотаріальної контори (а.с.11). Після отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, батько позивача звернувся до землевпорядних органів з метою виготовлення державного акту на землю на своє ім'я. Згідно довідки малого приватного підприємства «Великобурлуцький земельний кадастр», технічна документація зі складання державного акту на право власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва виготовлена та знаходиться на перевірці обмінного файлу в Харківській регіональній філії «Центр ДЗК», тобто державний акт померлий не встиг отримати.

Відповідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 13.06.1974 року (а.с.07) батьком позивача є ОСОБА_3.

07 лютого 2009 року ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив розпорядження на все своє майно, де б воно не знаходилось, з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належить йому на день смерті і на що він буде мати право за законом і все майно заповідав своєму синові ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.13). До теперішнього часу заповіт ніким не змінений та не скасований.

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 13.02.2009 року (а.с.10) ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Кегичівка Кегичівського району Харківської області (а.с.10). Відповідно ч.1 ст.1221 ЦПК України, місцем відкритті спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Таким чином, відповідно до ст.1277 ЦК України відповідачем по даній справі є Кегичівська селищна рада Харківської області - орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Позивач ОСОБА_1, як єдиний спадкоємець за заповітом, шляхом подання заяви до нотаріальної контори протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, прийняв спадщину у тому числі у виді вищевказаної земельної ділянки, а відтак набув на неї право в порядку спадкування, але державним нотаріусом було відмовлено у вчинені нотаріальної дії та роз'яснено, що відповідно до п.216 Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій», порядок реєстрації нотаріусом проводиться після подання правовстановлюючих документів про належність цієї земельної ділянки спадкодавцю (державний акт на право приватної власності на земельну ділянку), який би підтверджував право власності його батька на вказану земельну ділянку.

В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач по справі є спадкоємцем першої черги по заповіту після смерті його батька ОСОБА_3, але отримати свідоцтво про право на спадщину в установленому законом порядку на земельну ділянку він не має змоги в зв'язку з відсутністю оригіналу державного акту, оскільки оформити правовстановлюючий документ ОСОБА_3 не встиг(а.с.12). Позивач є єдиним спадкоємцем першою черги, який бажає прийняти спадщину після померлого.

За обставин, коли за померлим було визнано право власності на спадкову земельну ділянку, учасники процесу не заперечують проти задоволення позову, визнання права власності на земельну ділянку за позивачем в порядку спадкування відповідає положенням чинного законодавства України, заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі за заявою позивача не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, районний суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кегичівської селищної ради Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем сел. Великий Бурлук Великобурлуцького району Харківської області, проживаючого в АДРЕСА_1 право власності на земельну ділянку за НОМЕР_1, площею 6.1001 га., кадастровий номер 6321455100:02:000:0458, розташованої на території Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району Харківської області за правом спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт.Кегичівка Кегичівського району Харківської області.

Копію рішення направити на адресу Кегичівської селищної ради Харківської області - для відома.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Великобурлуцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 26 грудня 2011 року.

Головуючий - Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області: М.І.РИКОВ

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.12.2011
Оприлюднено03.03.2014
Номер документу37373323
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2007/2-340/11

Ухвала від 12.12.2011

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 30.11.2011

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Рішення від 23.12.2011

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні