Постанова
від 25.02.2014 по справі 805/2489/14
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2014 р. Справа №805/2489/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10:25

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

судді Загацької Т.В.,

при секретарі Аржанові К.С.

за участю:

представника відповідача Тулінова Є.П.

розглянувши адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві, звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць без одержання дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки і виробництво столярних виробів з деревини із застосуванням придбаного за кордоном технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості вісім одиниць, у тому числі станки круглопиловий РК 300А №404, круглопиловий РК 300А №453, рейсмовий МР 415 №399, рейсмовий МР 415 № 400, свердловий RDA 900 № 402, фрезовий SFN 400/7 № 403, фуговий RES 410 № 410, шлифовий ЛЕТ22 №680 без проведення експертизи на відповідність їх нормативно - правовим актам з охорони праці, діючим на території України на виробничому об'єкті «столярний цех» по вул. Світлого Путі, 1, м. Донецьк на ТОВ «ЕСПОСТО» у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідно до направлення на перевірку № 017/03-41 від 16.01.2014 року у період з 03.02.2014 року по 04.02.2014 року посадовими особами теруправління проведено планову перевірку об'єкта «столярний цех» по вул. Світлого Путі, 1, м. Донецьк на підприємстві товариство з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО», розташованого за адресою: 83052, Донецька область, м. Донецьк, вул. Бурденка, 27 на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Під час проведення перевірки виявлено два порушення нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Також позивач вказує на те, що у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, є підстави для повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць без одержання дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки і виробництво столярних виробів з деревини із застосуванням придбаного за кордоном технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості вісім одиниць, у тому числі станки круглопиловий РК 300А №404, круглопиловий РК 300А №453, рейсмовий МР 415 №399, рейсмовий МР 415 № 400, свердловий RDA 900 № 402, фрезовий SFN 400/7 № 403, фуговий RES 410 № 410, шлифовий ЛЕТ22 №680 без проведення експертизи на відповідність їх нормативно - правовим актам з охорони праці, діючим на території України на виробничому об'єкті «столярний цех» по вул. Світлого Путі, 1, м. Донецьк на ТОВ «ЕСПОСТО».

На підставі вищезазначеного позивач просив суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно якої просив розглянути справу без його участі.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог, надав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно ч.1,3 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд приймає визнання адміністративного позову до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивач - Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві діє на підставі Положення про територіальне управління Держгріпромнагляду України у Донецькій області, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 02.12.2011 року №186-к.

У відповідності до пункту 1 статті 38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють, зокрема центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарського діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

У відповідності до пункту 4 Положення територіальне управління відповідно до покладених на нього завдань, зокрема здійснює у визначеному порядку державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю, у тому числі з питань:

будівництва, реконструкції та експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки, потенційно небезпечних об'єктів і виробництв;

видобування вуглеводнів, їх транспортування, переробки та використання на підприємствах, в установах та організаціях;

застосування технологій, технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва;

забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;

виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження, випробування і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва;

облаштування системами автоматичного контролю і управління технологічними процесами та станом виробничого середовища;

проведення робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також утилізації зброї, звичайних видів боєприпасів, виробів ракетної техніки та палива, вибухових матеріалів військового призначення, окрім вибухових матеріалів, призначених для військового та спеціального використання.

В судовому засіданні встановлено, що Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві видано наказ від 29.11.2013 року №1174, згідно якого наказано: начальникам відділів, секторів та державних інспекцій теруправління забезпечити виконання Плану роботи Держгірпромнагляду у Донецькій області на 2014 рік.

У відповідності до вищезазначеного наказу Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві видано направлення на проведення перевірки від 16.01.2014 року за №017/03-41 для проведення планової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки на ТОВ «ЕСПОСТО».

За результатами проведення вищевказаної перевірки позивачем складений акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 04.02.2014 року №017/03-11.

Вищезазначеним актом перевірки посадовими особами позивача серед іншого встановлені наступні порушення відповідачем:

1) На підприємстві ТОВ «ЕСПОСТО» виробництво столярних виробів з деревини виконується із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості тридцять дев'ять одиниць без одержання дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки (порушення ст. 21 Закону України «Про охорону праці»);

2) У столярному цеху виробництво столярних виробів з деревини виконується із застосуванням придбаного за кордоном технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості вісім одиниць, у тому числі станки круглопиловий РК 300А №404, круглопиловий РК 300А №453, рейсмовий МР 415 №399, рейсмовий МР 415 № 400, свердловий RDA 900 № 402, фрезовий SFN 400/7 № 403, фуговий RES 410 № 410, шлифовий ЛЕТ22 №680 без проведення експертизи на відповідність їх нормативно - правовим актам з охорони праці, діючим на території України.

У відповідності до статті 4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Разом з тим, відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року №826 загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Приписами пункту 2.26 зазначеного Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені критерії, якими керується адміністративний суд при перевірці рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень. Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що у зв'язку з наявними порушеннями, зазначеними в акті перевірки від 04.02.2014 року №017/03-11, та у зв'язку з існуванням на даний момент загрози життю та здоров'ю працівників відповідача необхідно застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць без одержання дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки і виробництво столярних виробів з деревини із застосуванням придбаного за кордоном технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості вісім одиниць, у тому числі станки круглопиловий РК 300А №404, круглопиловий РК 300А №453, рейсмовий МР 415 №399, рейсмовий МР 415 № 400, свердловий RDA 900 № 402, фрезовий SFN 400/7 № 403, фуговий RES 410 № 410, шлифовий ЛЕТ22 №680 без проведення експертизи на відповідність їх нормативно - правовим актам з охорони праці, діючим на території України на виробничому об'єкті «столярний цех» по вул. Світлого Путі, 1, м. Донецьк на ТОВ «ЕСПОСТО».

Отже, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей, у зв'язку із чим задовольняє позов у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСПОСТО» (ЄДРПОУ 31552105) шляхом повної заборони виробництва столярних виробів з деревини із застосуванням технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості в кількості тридцять дев'ять одиниць без одержання дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки і виробництво столярних виробів з деревини із застосуванням придбаного за кордоном технологічного устаткування підвищеної небезпеки деревообробної промисловості у кількості вісім одиниць, у тому числі станки круглопиловий РК 300А №404, круглопиловий РК 300А №453, рейсмовий МР 415 №399, рейсмовий МР 415 № 400, свердловий RDA 900 № 402, фрезовий SFN 400/7 № 403, фуговий RES 410 № 410, шлифовий ЛЕТ22 №680 без проведення експертизи на відповідність їх нормативно - правовим актам з охорони праці, діючим на території України на виробничому об'єкті «столярний цех» по вул. Світлого Путі, 1, м. Донецьк на ТОВ «ЕСПОСТО» у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Стягнути з Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державна інспекція нагляду у будівництві на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 73,08 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 25.02.2014 року, постанова в повному обсязі буде виготовлена 26.02.2014 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Загацька Т. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.02.2014
Оприлюднено03.03.2014
Номер документу37390720
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/2489/14

Постанова від 25.02.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Загацька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні