Постанова
від 19.02.2014 по справі 820/812/14
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2014 р. № 820/812/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про визнання поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду по адміністративній справі за позовом заступника прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Східного територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства "ОСВ-2001" про стягнення штрафу,

В С Т А Н О В И В :

Заступник прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Східного територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача штраф в розмірі 5100 грн.

Свій позов прокурор обґрунтовує тим, що постановами Східного територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.01.2013 року № 724-СХ-1-Е, № 725-СХ-1-Е та № 726-СХ-1-Е на відповідача накладено штрафні санкції на загальну суму 5100 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів. Враховуючи, що відповідач в установлений законом термін постанови про накладення штрафної санкції не оскаржив, а штраф у добровільному порядку не сплатив, прокурор просить стягнути суму штрафу в судовому порядку.

Представники сторін та прокуратури в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін у письмовому провадженні, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно до статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Згідно пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 цього Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень Уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що постановами від 12.12.2012 року Східним територіальним управлінням національної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "ОСВ-2001". (а.с. 7-9).

Актом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 724-СХ-1-Е від 25.12.2012 року встановлено, що в порушення частини 4 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", відповідачем регулярна річна інформація про емітента за 2011 рік не розміщена у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів у строк, встановлений пунктом 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів. (а.с. 11)

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів, постановою від 03.01.2013 року № 724-СХ-1-Е на відповідача накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень. (а.с. 16)

Актом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 725-СХ-1-Е від 25.12.2012 року встановлено, що в порушення частини 4 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", відповідачем регулярна річна інформація про емітента за 2011 рік не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії у строк, встановлений пунктом 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів. (а.с. 12)

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, за неопублікування інформації, постановою від 03.01.2013 року № 725-СХ-1-Е на відповідача накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень. (а.с. 17)

Актом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 726-СХ-1-Е від 25.12.2012 року встановлено, що в порушення частини 6 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", відповідачем регулярна річна інформація про емітента за 2011 рік не подана до Східного територіального управління національної комісії з цінних паперів у строк, встановлений пунктом 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів. (а.с. 13)

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, за неподання інформації, постановою від 03.01.2013 року № 726-СХ-1-Е на відповідача накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень. (а.с. 18)

Вказані постанови направлені на адресу відповідача листом від 03.01.2013 року № 10/1/03/19 (відповідно до реєстру згрупованих поштових відправлень та чеку).

Згідно розділу XVIII "Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій", затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 року № 1470, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови.

При цьому документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу Комісії.

У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач до теперішнього часу штраф не сплатив.

Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив, постанову про його накладення не оскаржив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства "ОСВ-2001" (61068, м. Харків, пров. Тарасівський, буд. 23, ідентифікаційний код юридичної особи 31798185) на рахунок Державної казначейської служби України у Комінтернівському районі м. Харкова № 31114106700005, відкритий в ГУ ДКС України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106, МФО 851011, код УДКСУ 37999680, штраф в сумі 5100 (п'ять тисяч сто) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.С. Мороко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.02.2014
Оприлюднено28.02.2014
Номер документу37393187
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/812/14

Постанова від 19.02.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мороко А.С.

Ухвала від 22.01.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мороко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні