cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27 лютого 2014 року Справа № 913/142/14
Провадження №8пд/913/142/14
За позовом Обласне комунальне підприємство "Компанія "Луганськвода", м. Луганськ,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-валеологічний центр "Файвер", м. Луганськ -
про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладанні договору.
Суддя господарського суду Луганської області Середа А.П.,
при секретарі судового засідання Скоковій К.Л.,
у засіданні брали участь:
від позивача - Шапка М.В. - провідний юрисконсульт юридичного відділу, - довіреність № 72 від 03.09.2013;
від відповідача - представник не з'явився, -
розглянувши матеріали справи, -
ВСТАНОВИВ:
суть спору: позивачем заявлено вимогу про врегулювання переддоговірного спору, який виник між ОКП «Компанія «Луганськвода» та ТОВ «Науково-валеологічний центр «Файвер» при укладанні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №164 від 02.09.2013, а саме, викласти у редакції, запропонованій позивачем, наступні пункти договору:
2.4. З метою контролю якості стічних вод "Виробник" здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод "Споживача" виконується уповноваженими представниками "Виробника", що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники "Виробника", так і представник "Споживача".
У разі неявки уповноваженого представника "Споживача" або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками "Виробника" із зазначенням прізвища ім'я та по батькові представника "Споживача", який відмовився підписати акт. При відмові "Споживача" виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника "Виробника на територію "Споживача" (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників "Споживача", "Виробник" виставляє "Споживачу" рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.
3.1. "Виробник" через системи комунального водопостачання надає питну воду "Споживачу" в обсягах, вказаних в п. 5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".
Точка розподілу, у якої відбувається передача води - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника", яка зазначена у п.1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1).
Відповідно до проектної документації, розробленої спеціалізованою організацією та технічних умов "Виробника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови підключатися до мереж "Виробника" "Споживачу" забороняється.
п. 4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі запланованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" заяву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.
Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в п.5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника".
4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.
4.5. "Виробник" приймає стічні води "Споживача" безперебійно за винятком часу (перерв на: проведення ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.
6.2. При відмові або зволіканні "Споживача" з допуском на його територію представника "Виробника" для зняття показників приладів обліку, перевірки водопровідних і розвідних мереж "Споживача" та контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, розрахунок за надані "Споживачу" послуги "Виробником" здійснюється згідно договірному об'єму споживання, у разі повторного випадку, - надані "Споживачу" об'єми розраховуються згідно з п. 3.3 Правил користування.
п. 7.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну петрологічну атестацію.
"Споживач" повинен виконувати рекомендації "Виробника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах. У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, споживання послуг вважається безобліковим, при цьому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування".
7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".
Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.
7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених "Виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування.
Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного магнітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".
У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 3.3,3.4 Правил користування.
"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.
п. 7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.
Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:
у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";
у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10.-4.13. Правил користування;
якщо "Споживач" має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику" даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.
При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію. У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.
п. 8.1. На дату укладання Договору встановлені наступні тарифи на:
1 м 3 питної води - 9,816 грн., у т.ч. ПДВ;
1 м 3 стічних вод - 8,66 грн., у т.ч. ПДВ.
При зміні тарифів, їх розміри доводяться до відома "Споживача" у порядку, передбаченому діючим законодавством України та є обов'язковими з моменту введення їх в дію без внесення змін до Договору.
п. 8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом: "Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку / іншому платіжному документі.
Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.
Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:
На електронну поштову скриньку
Факсом на номер
В інший спосіб
У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.
При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час вибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з |дня отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок "Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.
Форма розрахунків - безготівкова.
10.2. У разі повторного випадку відмови або зволікання "Споживача" з допуском на його територію представника "Виробника" для зняття показників приладів обліку і контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, обсяг наданих "Споживачу" послуг визначається згідно з п. 3.3 Правил користування,
та відмовити п.4.5. вважати п.4.4., п.103.-1011., вважати відповідно п.10.2.-10.10.
У зв'язку з надходженням позову господарським судом Луганської області порушено провадження у справі №913/142/14 та призначено її до слухання.
На підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи було відкладено з 30.01.2014 до 13.02.2014 - у зв'язку з невиконанням сторонами вимог ухвали в частині надання витребуваних документів; з 13.02.2014 до 27.02.2014 - з метою надання позивачу можливості підготувати заперечення на відзив відповідача.
До початку судового засідання 27.02.2014 від позивача надійшло клопотання про відмову від здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, яке судом задоволено.
У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі; надав заперечення на відзив відповідача від 26.02.2014 без вих. номера.
Відповідач до судового засідання не прибув, але 25.02.2014, через канцелярію суду, надав клопотання від 24.02.2014 без вих. номера, яким просить суд відкласти розгляд справи на іншу дату, оскільки не має можливості забезпечити явку повноважного представника у судове засідання призначеного на 27.02.2014.
Суд дійшов висновку, що клопотання відповідача не суперечить приписам ст.ст. 22 та 77 ГПК України, а тому підлягає задоволенню.
За таких обставин спір не може бути вирішено по суті у цьому судовому засіданні, з огляду на що розгляд справи підлягає відкладенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4 3 ,22,32-34,77 та 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області, -
УХВАЛИВ:
1.Розгляд справи відкласти на 13.03.2014, о 10 год. 40 хв.
2 .Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2, 5-й поверх в каб. № 511 (суддя Середа А.П.).
3. Зобов'язати позивача надати:
інші докази (за наявності).
4.Зобов'язати відповідача надати:
за наявності додаткових заперечень надати їх документальне підтвердження;
інші докази (за наявності).
ЗВЕРНУТИ УВАГУ учасників судового процесу на те, що усі документи адресовані господарському суду Луганської області повинні подаватися із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Письмові докази подаються до господарського суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" та ін.). Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналам", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватися повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Явку повноважних представників сторін в засідання суду визнати обов'язковою.
Суддя А.П. Середа
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2014 |
Оприлюднено | 03.03.2014 |
Номер документу | 37402517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Середа А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні