ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 січня 2014 р. (16:11 год.) Справа №801/10659/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Богацької А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар"
до Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим
про визнання протиправним та скасування рішення,
за участю представників сторін
від позивача: Окул Н.Л., довіреність №7 від 30.10.2013р.,
від відповідача: Мустафаєва Е.Т., довіреність №06-0813 від 08.01.2014р.,
Суть спору: позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення № 94 від 26.02.2013 року про накладення штрафу на позивача за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим зафіксовано розповсюдження реклами в мережі Інтернет на сайті vash-doctor.com з порушенням Закону України "Про рекламу", а саме: з інформацією про методи профілактики, діагностики та лікування, без вказівки у змісті реклами тексту застереження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен складати не менше 15% від загальної площі реклами.
Позивач зазначає, що відповідачем була надіслана вимога про надання інформації №02-03/324 від 08.02.2013 року на юридичну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", з якої вбачається, що спеціалістом Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу в мережі Інтернет на сайті vash-doctor.com зафіксовано розповсюдження реклами з порушенням Закону України "Про рекламу", а саме: з інформацією про методи профілактики, діагностики та лікування, без вказівки у змісті реклами тексту застереження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен складати не менше ніж 15% від загальної площі реклами, що є порушенням ч. 4 ст. 21 Закону України "Про рекламу".
Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим зобов'язано позивача надати документальне підтвердження інформації про вартість реклами або пояснення з зазначенням причини неможливості надання вказаної інформації; свідоцтво про державну реєстрацію, копію ліцензії на вищевказаний вид господарської діяльності; пояснення за фактом даного порушення та інформацію про усунення порушення до 22.02.2013 року.
На виконання вимоги, позивач листом від 18.02.2013 року пояснив причину неможливості надання інформації про вартість реклами на сайті за спливом строків зберігання документів від 2008 року, надав свідоцтво про державну реєстрацію та ліцензію Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", а також вказав, що порушення усунено.
Після цього, як вказано у позовній заяві, від відповідача на адресу позивача не надходило будь-яких письмових повідомлень про результат розгляду питання про накладення штрафних санкцій на Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар".
У жовтні 2013 року, як вказано у позовній заяві, до позивача надійшла повістка про виклик до Окружного адміністративного суду АР Крим з ухвалою про відкриття провадження по справі №801/8668/13-а від 09.09.2013 року та з копією позовної заяви Інспекції з питань захисту про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 1700,00 гривень.
У судовому засіданні по справі №801/8668/13-а, яке відбулось 04.11.2013 року, представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" адвокат Окул Н.Л. отримала копію рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №94 від 26.02.2013 року.
Позивач вважає, що рішення №94 від 26.02.2013 року є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
На підставі зазначеного, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим №94 від 26.02.2013 року про визнання протиправним та скасування рішення № 94 від 26.02.2013 року про накладення штрафу на позивача за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.11.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.11.2013 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Позивач в судовому засіданні 29.01.2014 року позовні вимоги підтримав у повному обсязі, відповідач проти позову заперечував.
Представник відповідача надав суду письмові заперечення до матеріалів справи та наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог з підстав, зазначених у запереченнях на позов (а.с. 37-39).
Зокрема у запереченнях вказано, що відповідачу не надано повноважень щодо проведення перевірок; посадові особи Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим мають право на отримання лише документів, усних чи письмових пояснень, відео- і звукозаписів та іншій інформації, що стосується порушення законодавства про рекламу. Тому, на думку відповідача, це підтверджує відсутність необхідності порушувати справи за порушення вимог законодавства про рекламу, лише за зверненням споживачів, чиї права у сфері реклами було порушено.
Також, відповідач зазначає, що позивач був повідомлений про розгляд питання про накладення штрафу 15.02.2013 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення та у зв'язку з відсутністю на засіданні представника особи, відносно якої порушено справу та у зв'язку з неотриманням клопотання про відкладення розгляду справи, питання про накладення штрафу було розглянуто та винесено рішення про накладення штрафу у розмірі 100 н.м.д.г., що складає 1700,00 грн. (100 х 17 грн.).
На підставі зазначеного, відповідач вважає рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу таким, що винесено відповідно до чинного законодавства і тому є правомірним, а доводи позивача необґрунтованими та просить залишити вимоги позивача без задоволення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, заслухавши представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до розділу 1 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку України від 09.11.2011 року №206, територіальними органами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики є Інспекція з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які підпорядковуються Державній інспекції України з питань захисту прав споживачів (далі - Держспоживінспекція). Інспекції утримуються за рахунок коштів державного бюджету. Інспекції є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Таким чином, Інспекція з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим у відносинах з фізичними та юридичними особами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" є юридичною особою, зареєстрованою 14.04.2008 року Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АЖ №781433, Довідкою АА №527131 Головного управління статистики в АР Крим з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (а.с.21,36).
Таким чином, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" є суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язано виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Відповідно до матеріалів справи та пояснень сторін по справі, судом було встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" має ліцензію на медичну практику, видану 15.10.2012р. Міністром охорони здоров'я України на підставі рішення про видачу ліцензії від 02.08.2013р. №31, станом дії з 02.08.2012р. (а.с.35)
Відповідно до Положення про Медичний центр Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", затвердженого наказом директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" від 01.07.2012 року № 22, лікувально-профілактичний заклад створений у жовтні 2008 року, який має назву "Медичний центр", був заснований ОСОБА_3 та ОСОБА_4, є самостійним закладом охорони здоров'я приватної форми власності, який призначений для надання амбулаторних спеціалізованих консультативно-діагностичних, лікувальних та профілактичних медичних послуг (допомоги) за спеціальностями організація й управління охороною здоров'я, акушерство та гінекологія, хірургія, судинна хірургія, ендокринологія, урологія, терапія, анестезіологія (а.с. 22-29).
Судом встановлено, що відповідно до п. 2.1. Положення про Медичний центр Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", основною метою діяльності медичного центру є надання висококваліфікованих спеціалізованих медичних послуг (допомоги) в амбулаторних умовах населенню м. Сімферополя та з інших місцевостей з використанням сучасних технологій, засобів і методів.
Під час здійснення контролю щодо дотримання вимог законодавства про рекламу спеціалістом Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим Файнгольдом С.А. в мережі Інтернет на сайті vash-doctor.com, який належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", виявлено розповсюдження реклами з порушенням Закону України "Про рекламу": з інформацією про Медичну клініку "Ваш Лікар", яка спрямована на формування та / або підтримання інтересу споживачів реклами до товару. Зі змістом : "Клініка всієї родини, лікування всіх форм безпліддя, ми працюємо для вас, Клініка ЕКО, екстракорпоральне запліднення, лікування безпліддя, штучне запліднення, програма ЕКО, центр ЕКО, ЕКО вагітність .." , без зазначення в змісті тексту реклами напису розміром 15 % від загальної площі реклами тексту попередження "Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я" , що є ознакою порушення ч. 4 ст. 21 Закону України "Про рекламу". Дане порушення зафіксовано в протоколі №324 про порушення законодавства про рекламу від 08.02.2013р., складеному начальником відділу контролю в сфері реклами Файнгольдом С.А. (а.с.42).
У судовому засіданні 20.01.2014 року головний спеціаліст відділу контролю у сфері реклами Файнгольд С.А. був допитаний як свідок по справі. Свідком було пояснено, що Інспекція з питань захисту прав споживачів в АР Крим отримує інформацію в тому числі шляхом вивчення сайтів суб'єктів господарювання і діє, як кінцевий споживач послуг. На робочому комп'ютері через Інтернет пошукову систему Google було встановлено наявність сайту медичної клініки "Ваш Лікар". Після ознайомлення з сайтом встановлено, що відсутня інформація про те, що "Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я", яка повинна займати не менше 15 % від загальної площі реклами. В даному випадку попереджувальні написи повинні бути розміщені на кожній сторінці сайту, де є реклама діяльності суб'єкта. Фіксація факту порушення відображена в протоколі про порушення законодавства про рекламу №324 від 08.02.2013 року, який складений та підписаний Файнгольдом С.А.
Свідок Файнгольд С.А. пояснив, що документальним додатковим фактом фіксації порушення законодавства про рекламу є фотографія, зроблена за допомогою функції print screen, яка в подальшому була роздрукована та додана до протоколу №324 від 08.02.2013 року.
Суд зазначає, що в матеріалах перевірки є роздрукована інформація з сайту медичної клініки "Ваш Лікар", зроблена Файнгольдом С.А. під час виявлення порушення та складання протоколу, в якій відсутня інформація про те, що "Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я", яка повинна займати не менше 15 % від загальної площі реклами (зворотній бік а.с.43).
На підставі протоколу №324 від 08.02.2013 року відповідачем була складена вимога №02-03/324 від 08.02.2013 року, яка була направлена Товариству з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" на адресу реєстрації - вул.Куйбишева,19,кв. 131, м. Сімферополь та на адресу клініки - вул.Б.Хмельницького, 13/3, м. Сімферополь. Вимога була отримана 15.02.2013 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.44).
З вимоги вбачається, що спеціалістом Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу в мережі Інтернет на сайті vash-doctor.com зафіксовано розповсюдження реклами з порушенням Закону України "Про рекламу", а саме: з інформацією про методи профілактики, діагностики та лікування, без вказівки у змісті реклами тексту застереження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен бути не менше ніж 15% від загальної площі реклами, що є порушенням ч. 4 ст.21 Закону України "Про рекламу".
Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим зобов'язано позивача надати документальне підтвердження інформації про вартість реклами або пояснення з зазначенням причини неможливості надання вказаної інформації; свідоцтво про державну реєстрацію, копію ліцензії на вищевказаний вид господарської діяльності; пояснення за фактом даного порушення та інформацію про усунення порушення до 22.02.2013 року, а також повідомлено про те, що питання стосовно накладення штрафних санкцій буде розглянуте 26.02.2013 року о 14:00 в каб.№418.
25.02.2013 року на виконання вимоги №1/18.02.2013, на адресу Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим надійшов лист від Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", у якому позивач пояснив причину неможливості надання інформації про вартість реклами на сайті за спливом строків зберігання документів від 2008 року, надав копії свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар", а також вказав, що порушення усунено (а.с.48).
26.02.2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим було прийнято Рішення №94 про накладення штрафних санкцій згідно з Постановою КМУ №693 від 26.05.2004р. "Про порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" за недотримання вимог ч. 4 ст. 21 Закону України "Про рекламу", згідно якого на позивача накладено штраф у зв'язку з неможливістю встановлення вартості розповсюдження реклами в інтернеті у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн. (100 х 17 грн.) (а.с.40).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" в своєму позові зазначає, що доказом порушення з боку позивача законодавства про рекламу, яким відповідач керується при нарахуванні штрафу, є додаток "фотокопія реклами", який за своєю природою є копією поточного зображення стану екрану комп'ютера (скріншот), зробленим за допомогою функції print screen операційної системи Windows. Дане зображення зроблене 07.02.2013 року, що видно із часу та дати, яка вказана на панелі інструментів комп'ютера.
Отже, на думку позивача, додаток "фотокопія реклами" не є належним та допустимим доказом у справі, оскільки будь-яке зазначення системної дати та часу у комп'ютері можна змінити або налаштувати показники вручну.
Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог, судом встановлено наступне.
Відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлення прав споживачів, а також визначення механізму їх захисту та основ реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів регулюються Законом України "Про захист прав споживачів" від 12 травня 1991 року N 1023-XII зі змінами та доповненнями.
У відповідності до статті 5 вказаного Закону держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.
Захист прав споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи і установи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.
Згідно статті 26 Закону України "Про рекламу" від 3 липня 1996 року N 270/96-ВР зі змінами та доповненнями контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.
На вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.
Пунктами 9,10 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 693 від 26.05.2004 року передбачено, що підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів.
Крім того, пунктами 1, 2, 3 Положення про Інспекцію з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 року № 206, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.11.2011 р. за N 1337/20075, Інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим надано право контролювати дотримання рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами законодавства про рекламу та результати перевірок кожного суб'єкта господарювання оформляти відповідним окремим актом, яким у даному випадку є протокол про порушення законодавства про рекламу № 324 від 08.02.2013 року.
Таким чином, суд вказує, що відповідач мав всі підстави для того, щоб скласти протокол №324 про порушення законодавства про рекламу від 08.02.2013 року, та мав на вчинення цих дій відповідні повноваження, а протокол про порушення законодавства про рекламу є доказом про фіксацію факту порушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про рекламу" під рекламою слід розуміти інформацію про особу чи товар, розповсюджену в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначену сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Відповідно пункту 6.4 Положення про інспекцію з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 року № 206, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.11.2011р. за № 1337/20075, посадові особі Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим накладають відповідно до законодавства адміністративні стягнення та застосовують адміністративно-господарські санкції, застосовують фінансові санкції до суб'єктів господарювання в разі порушення ними статті 27 Закону України "Про рекламу".
Згідно ч. 7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перевіряючи підстави прийняття відповідачем рішення №94 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 26.02.2013 року відносно не зазначення у змісті реклами тексту застереження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен бути не менше ніж 15% від загальної площі реклами, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України "Про рекламу" реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити: об'єктивну інформацію про лікарський засіб, медичний виріб, метод профілактики, діагностики, лікування, реабілітації і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою, а рекламований товар є лікарським засобом, медичним виробом, методом профілактики, діагностики, лікування, реабілітації; вимогу про необхідність консультації з лікарем перед застосуванням лікарського засобу чи медичного виробу; рекомендацію щодо обов'язкового ознайомлення з інструкцією на лікарський засіб; текст попередження такого змісту: "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами.
З позовної заяви вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" заперечує про те, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим було виявлено наявність порушення на сайті позивача.
Однак, листом №1 від 18.02.2013 року, Товариство з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" вказало на те, що порушення усунене, тим самим позивач погодився із виявленим порушенням та самостійно його усунув.
Таким чином, суд приходить до висновку, що факти щодо наявності порушення ч. 4 ст. 21 Закону України "Про рекламу" під час судового розгляду справи підтверджено, а прийняте відносно позивача рішення №94 від 26.02.2013р. є законним та обґрунтованим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову.
Також, судом встановлено, що позивачем при подачі позову був сплачений судовий збір у розмірі 68,82 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Ч. 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пп. 1 п.3 ч.2 ст. 4 Закону встановлено, що за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, що складає 1720,50 грн. та 4588,00 грн. відповідно; сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 68,82 грн.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013рік", становить 1147,00 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" , під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Як вбачається з позову, визнання протиправним та скасування рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим від 26.02.2013р. №94 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 1700,00 гривень є вимогою майнового характеру.
Таким чином, позивач при подачі позову повинен був сплатити 10% від мінімальної ставки розміру судового збору за подачу позову майнового характеру, тобто 172,05 грн., однак сплатив лише 68,82 грн. згідно квитанції № ПН21148 від 19.11.2013р. (а.с.2).
Отже, стягненню з позивача належить частина суми судового збору, яка складає 10% з розміру ставки судового збору (172,05-68,82=103,23).
Крім того, приймаючи до уваги, що суд відмовив у задоволенні позову, стягненню з позивача належить і решта суми судового збору, яка складає 1548,45грн. (1720,50-172,05).
Судом встановлено, що на офіційному сайті Державної судової адміністрації України зазначені реквізити сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового або немайнового характеру до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Враховуючи вищевикладене, розмір судового збору, який підлягає стягненню з позивача на користь Державного бюджету України становить 1651,68 гривень (103,23+1548,45), з направленням коштів на відповідний рахунок, призначений для сплати судового збору.
Судом 29.01.2014 року проголошені вступна та резолютивна частина постанови, а 03.02.2014 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні позову відмовити.
2. Стягнути з позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Медична клініка "Ваш Лікар" (ЄДРПОУ 35874290, адреса місцезнаходження - 95000, АРК, м. Сімферополь, вул. Б.Хмельницького, буд. 13/3) 1651, 68 грн. (одну тисячу шістсот п'ятдесят одну грн.68 коп.) судового збору до Державного бюджету України на рахунок 31210206784002, ГУ ДКС України в АРК у м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кушнова А.О.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2014 |
Оприлюднено | 05.03.2014 |
Номер документу | 37408071 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кушнова А.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кушнова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні