Рішення
від 18.02.2014 по справі 910/25628/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/25628/13 18.02.14

За позовом Приватного підприємства "Горн-С";

до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації;

про стягнення 65 284,05 грн.

О. В. Мандриченко

Представники:

Від позивача: Моренко Ю.І., представник, довіреність № б/н від 14.01.2014 р.;

Від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 57 510,00 грн. основного боргу, 5 128,63 грн. трьох відсотків річних, 2 645,46 грн. інфляційних втрат, а також 1 720,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.12.2013 р. було порушено провадження у справі № 910/25628/13 та призначено її до розгляду на 23.01.2014 р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.01.2014 року відкладено розгляд справи до 18.02.2014 року.

У судовому засіданні 18.02.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням, яке повернулось на адресу суду і підтверджує факт направлення ухвали господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Зважаючи на те, що неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-

ВСТАНОВИВ:

Між Управлінням освіти Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації (далі - замовник) та приватним підприємством "Горн-С" (далі - виконавець) 29.12.2010 р. було укладено договір № 183 (далі-договір).

Відповідно до п. 1.1. виконавець за завданням замовника зобов'язується на свій ризик виконати роботи з поточного ремонту тепломереж ЦО та мереж ХВП, ГВП, каналізації в закладах освіти Шевченківського району міста Києва, перелік, вартість та термін виконання яких наведений в додатку № 1, у відповідності з кошторисами, які є невід'ємними частинами даного договору.

Згідно з п. 1.2. обсяг та конкретні види робіт по кожному об'єкту визначаються в кошторисі, що затверджується замовником.

Кошториси є приблизними в розумні ст. 844 Цивільного кодексу України (п. 1.4.).

Згідно з п. 3.1. ціна визначена на підставі державних будівельних норм та становить 70 000,00 грн, в тому числі ПДВ.

Відповідно до п. 4.1. роботи за цим договором фінансуються за рахунок бюджетних коштів.

Згідно з п. 4.2. замовник здійснює оплату робіт, що передбачені договором, по кожному об'єкту протягом 10-ти календарних днів з дня підписання сторонами акту здачі-приймання виконаних робіт по конкретному об'єкту, передачі виконавчої документації.

У разі затримки бюджетного фінансування замовник сплачує вартість виконаних робіт протягом 10 банківських днів з моменту поновлення бюджетного фінансування та отримання ним коштів на свій розрахунковий рахунок (п. 4.5.).

Згідно з п. 5.1. здача-приймання виконаних робіт по кожному об'єкту здійснюється згідно з діючими нормами і правилами та оформлюється актом здачі-приймання виконаних робіт. Замовник перевіряє правильність акту протягом 10-ти робочих днів з дня його отримання та підписує, виходячи з реально виконаних робіт або відмовляє в підписанні акту та дає письмову обґрунтовану відповідь про причину відмови. При наявності недоліків у виконаних роботах сторонами складається дефектний акт.

Відповідно до п. 5.2. виконавець у встановленому чинним законодавством України порядку щомісячно складає акти типової форми № КБ-2в і, додатково, по кожному об'єкту, довідку про вартість виконаних підрядних робіт (типова форма № КБ-3).

За порушення умов даного договору винна сторона відшкодовує спричинені цим збитки у порядку, передбаченому чинним законодавством (п. 9.1.).

Відповідно до п. 9.4. за порушення термінів оплати виконаних робіт без поважних причин замовник на вимогу виконавця сплачує на користь останнього пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період нарахування пені, від вартості неоплачених робіт по конкретному об'єкту за кожен день затримки. У разі, якщо причиною затримки є затримка фінансування робіт з бюджету Шевченківського району м. Києва, замовник звільняється від сплати пені.

Додатком № 1 до договору сторони погодили календарний план-графік надання послуг по об'єктах.

На виконання умов договору сторони підписали акт приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2010 р. на суму 19 960,00 грн., акт № 3 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2010 р. на суму 19 130,00 грн., акт № 4 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2010 р. на суму 18 420,00 грн.

Всього виконавцем було виконано робіт на загальну суму в розмірі 57 510,00 грн.

У порушення умов договору замовник за виконані роботи в розмірі 57 510,00 грн. не розрахувався.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача суми боргу в розмірі 57 510,00 грн. з огляду на наступне.

Статтями 11, 509 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.

Згідно з приписами статей 526 Цивільного кодексу України та 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України.

Частина 1 статті 837 Цивільного кодексу України передбачає, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Згідно з ст. 854 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк, або за згодою замовника, - достроково.

Згідно з ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача 3% річних в розмірі 5 128,63 грн. та інфляційні втрати в розмірі 2 645,46 грн.

Дії відповідача є порушенням договірних зобов'язань (ст. 610 Цивільного кодексу України), тому відповідач вважається таким, що прострочив (ст. 612 Цивільного кодексу України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом відповідальності.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Наданий позивачем розрахунок 3% річних в розмірі 5 128,63 грн. та інфляційних втрат в розмірі 2 645,46 грн. приймається судом як вірний.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Приватного підприємства "Горн-С" підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Управління освіти Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації (04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-А, код ЄДРПОУ 37470086) на користь приватного підприємства "Горн-С" (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37, код ЄДРПОУ 32658890) 57 510 (п'ятдесят сім тисяч п'ятсот десять) грн. 00 коп. основного боргу, 5 128 (п'ять тисяч сто двадцять вісім) грн. 63 коп. трьох відсотків річних, 2 645 (дві тисячі шістсот сорок п'ять) грн. 46 коп. інфляційних втрат та 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 28.02.2014 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.02.2014
Оприлюднено03.03.2014
Номер документу37425098
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/25628/13

Рішення від 18.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні