печерський районний суд міста києва
Справа № 757/3477/14-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.03.2014 Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Києва справу за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , з вищою освітою, неодруженого, раніше не судимого у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч.2 ст. 205 КК України, -
встановив:
Відповідно до обвинувального акту від 30.01.2014 ОСОБА_4 у березні 2010 року та в травні 2012 року організував діяльність фіктивних підприємств ПГІ «РембудГрупп» (код СДРПОУ 37044457) та TOB «СК «Айрон» (код СДРПОУ 35996337) відповідно, використовуючи ОСОБА_5 та ОСОБА_6 Мета незаконної діяльності ОСОБА_4 полягла в отриманні протиправного доходу від зайняття фіктивним підприємництвом, тобто створення суб`єктів господарської діяльності (юридичних осіб) для прикриття незаконної діяльності.
ОСОБА_4 будучи організатором злочинної діяльності брав активну участь у організації підготовки установчих документів суб`єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності, приймав заходи щодо забезпечення посвідчення їх нотаріусами та наступне подання до відповідних державних органів, з метою здійснення державної реєстрації, відкриття розрахункових рахунків в банківських установах, та вчиняв інші дії для надання незаконної діяльності фіктивним підприємствам законного вигляду.
ОСОБА_4 , для вчинення кримінальних правопорушень реалізуючи умови злочинного плану, з метою здійснення діяльності по наданню незаконних фінансових послуг з переведення грошових коштів з безготівкової форми у готівкову, а також з метою надання вказаній діяльності видимості законної господарської діяльності організував створення фіктивного суб`єкту підприємницької діяльності - юридичної особи, організаційно - правової форми із назвою ПП «РембудГрупп» (код ЄДРПОУ 37044457), засновником та директором якого виступив ОСОБА_6 .
Так, ОСОБА_6 діючи за вказівкою ОСОБА_4 , реалізував злочинний план останнього, підписавши статут ПП «РембудГрупп» від 17.03.2010, який був засвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_7 .
Підписання ОСОБА_6 реєстраційних документів ПП «РембудГрупп» дало змогу ОСОБА_4 здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
В подальшому, 22.03.2010 на підставі наданих в Печерську районну у м. Києві державну адміністрацію документів, була проведена державна реєстрація юридичної особи - ПП «РембудГрупп», присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 37044457, а також видано свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_1 .
Підшукавши замовників на незаконну конвертацію грошових коштів, ОСОБА_4 конвертував такі кошти у банківських установах, передаючи готівку, за вирахуванням відсотків за конвертацію, замовникам - представникам підприємств реального сектору економіки, займався веденням бухгалтерського і податкового обліку підконтрольних фіктивних підприємств.
Продовжуючи злочинну діяльність, ОСОБА_4 в травні 2012 року залучив до неї ОСОБА_5 та повторно організував створення фіктивного суб`єкту підприємницької діяльності TOB «СК Айрон» (код ЄДРПОУ 35996337) для використання в своїй злочинній діяльності з переведення безготівкових грошових коштів у готівку, використовуючи банківські рахунки даного підприємства.
Так, ОСОБА_5 діючи за вказівкою ОСОБА_4 реалізував злочинний план останнього та підписав статут TOB «СК Айрон» від 15.05.2012, який був засвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_8 .
Підписання ОСОБА_5 реєстраційних документів ТОВ «СК Айрон», дало змогу ОСОБА_4 здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
Після чого, за наданими документами на перереєстрацію ТОВ «СК «Айрон» з попереднього власника, статутом підприємства в новій редакції, 15.05.2012 в органах державної реєстрації, було проведено перереєстрацію підприємства та заміну свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «СК «Айрон», де ОСОБА_5 , за вказівкою ОСОБА_4 , виступив засновником. В подальшому, ОСОБА_5 за вказівкою ОСОБА_4 в ПАТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) на підставі наданих ним заяв, укладених договорів та заявок відкрив розрахункові рахунки ТОВ «СК «Айрон».
Реєстрація та перереєстрація ТОВ «СК «Айрон» (код ЄДРПОУ 35996337), ПП «РембудГрупп» (код ЄДРПОУ 37044457) в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів - назви, юридичної адреси, даних директорів товариств та зразків його особистого підпису, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість, відкриття розрахункового рахунку у банківській установі надало можливість ОСОБА_4 використовувати поточні рахунки вказаних підприємств для здійснення незаконної діяльності, а саме переведення безготівкових коштів в готівкові.
Дії ОСОБА_4 , які виразились у організації створення фіктивних підприємств ТОВ «СК «Айрон», ПП «РембудГрупп», здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме: статті 1 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від
02.07.1991року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку; статті 14 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від
року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;
пункту 3 статті 8 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні № 996-ХІУ від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах; статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу, статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.
Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
-статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:
- У засновницькому договорі товариства визначаються ... умови передання товариству майна учасників...
- статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
-статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
-статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:
Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.
Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
-статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
-статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами,
відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
-статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
-статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом. пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від
15.05.2003р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.
статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від
15.05.2003р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.
статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576- XII від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду - порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок, прийняття ними рішень, включаючи перепік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства. відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Такі дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України.
30 січня 2013 року між прокурором прокуратури Печерського району м. Києва ОСОБА_9 та обвинуваченим ОСОБА_4 укладено Угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.
Згідно даної Угоди прокурор та обвинувачений ОСОБА_4 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачений беззастережно визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України.
Крім того обвинувачений ОСОБА_4 зобов`язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні; співпрацювати з правоохоронними органами у встановленні та притягненні до кримінальної відповідальності всіх осіб причетних до злочинів; повідомляти в подальшому про всі відомі йому випадки вчинення іншими особами кримінальних правопорушень та сприяти правоохоронним органам у їх виявленні, припиненні та притягненні винних осіб до відповідальності.
Також вказаною угодою сторонами кримінального провадження узгоджене покарання у виді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 грн. та досягнуто згоди сторін щодо його призначення.
В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
При цьому судом з`ясовано, що підозрюваний цілком розуміє права визначені п.п. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
Виходячи з викладеного, суд дійшов до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором прокуратури Печерського району м. Києва ОСОБА_9 та обвинуваченим ОСОБА_4 і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.
Питання речових доказів вирішується судом у відповідності до вимог ст. 100 КПК України.
Запобіжний захід відносно обвинуваченого не застосовувався.
Цивільний позов у справі не заявлявся.
Процесуальні витрати покласти на обвинуваченого.
Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
Затвердити угоду від 30 січня 2014 року між прокурором прокуратури Печерського району м. Києва ОСОБА_9 та обвинуваченим ОСОБА_4 про визнання винуватості.
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_2 ) на користь держави (УДКСУ у Печерському районі м. Києва, банк одержувач ГУДКСУ у м. Києві; р/р 31110106700007; МФО 820019; КЕКД 21081100;01) процесуальні витрати за залучення експерта під час досудового розслідування в розмірі 294 грн. 00 коп.
Документи, які долучені до матеріалів кримінального провадження залишити при матеріалах кримінального провадження.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу відносно ОСОБА_4 не застосовувати.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення..
Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 2 ст.473 Кримінального процесуального кодексу України.
Копія вироку видається учасникам кримінального провадження відразу після його проголошення.
Суддя:
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2014 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 37432199 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Царевич О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні