ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2014 рокум. Ужгород№ 807/4524/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі :
головуючої судді - Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання - Нагорна Л.І.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Закарпатського окружного адміністративного суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Мукачівський верстатозавод» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Мікачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (далі - позивач, Мукачівська ОДПІ) звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Мукачівський верстатозавод» (далі - відповідач, ТДВ «Мукачівський верстатозавод») про стягнення податкового боргу по орендній платі за землю у розмірі 128263,48 грн., в тому числі пені 7998,93 грн.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак 19.02.2014 року до суду надійшло клопотання від представника позивача, в якому просить розглядати справу без участі інспекції.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судове засідання не направив, проте 19.02.2014 року до суду надійшло клопотання від представника відповідача про розгляд справи у їх відсутності.
Відтак, відповідно до п.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Дослідивши матеріали подання, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається з матеріалів справи, ТДВ «Мукачівський верстатозавод» являється юридичною особою та стоїть на обліку в Мукачівській ОДПІ як платник податків з 01.11.1994 року, що підтверджується копією довідки форми №4-ОПП від 16.03.2011 року №8298, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року (далі ПК України), платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
В порушення даної норми ТДВ «Мукачівський верстатозавод» станом на час розгляду справи має непогашений борг з орендної плати за землю в сумі 128263,48 грн., що підтверджується наступним.
З матеріалів справи суд встановив, що відповідно до декларації з орендної плати за землю за 2013 рік від 18.02.2013р. №9007134362 відповідач самостійно визначив свої зобов'язання з орендної плати за землю.
Сума податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, сума грошового зобов'язання та/або пеня у разі якщо платник податків самостійно її обчислює згідно з п.54.1. ст.54 ПК України вважається узгодженою.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання за змістом п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України визнається податковим боргом.
Згідно п. 56.11 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п.п.129.1.1. ст.129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків від
першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового
зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого
робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового
зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Суд встановив, що оскільки відповідач добровільно не сплатив за вищевказаною декларацією заборгованість з орендної плати, йому згідно з п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахована пеня в розмірі 7998,93 грн.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, Мукачівською ОДПІ надіслано податкову вимогу форми «Ю» №529 від 23.05.2011р., та вручено платнику під розписку (вручено особисто 27.05.2011р., про свідчить підпис на корінці податкової вимоги), що підтверджується копією даної вимоги наявною в матеріалах справи. Станом на час судового розгляду справи в установленому законом порядку відповідач вимогу не оскаржив.
Контролюючий орган згідно пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України має право звертатися до суду щодо стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Приписами пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.2. ст.95 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що борг в сумі 128263,48 грн. є узгодженим, оскільки такий в силу вимог ст.54 ПК України задекларований самостійно ТДВ «Мукачівський верстатозавод» і на момент розгляду даного адміністративного позову відсутні докази про його добровільну сплату боржником, тому суд приходить до переконання, що даний позов є обґрунтованим, заявленим відповідно до чинного законодавства та підлягає до повного задоволення.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 69, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Мукачівський верстатозавод» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю .
2. Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю «Мукачівський верстатозавод» (89636, Закарпатська область, Мукачівський район, смт. Кольчино, вул. Фрідяшівська, буд. 1, код ЄДРПОУ - 05723430) в дохід державного та місцевого бюджетів податковий борг в розмірі 128263,48 грн. (сто двадцять вісім тисяч двісті шістдесят три гривні сорок вісім копійок) по орендній платі за землю, в тому числі пені 7998,93 грн.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяЯ.М. Калинич
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2014 |
Оприлюднено | 04.03.2014 |
Номер документу | 37434190 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Калинич Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні