Постанова
від 24.02.2014 по справі 820/1593/14
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

24 лютого 2014 р. №820/1593/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.

за участю представника позивача - Куценко В.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАС И С" про накладення арешту на кошти та інші цінності, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Дзержинському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАС И С», в якому просить суд, з урахуванням уточнень, накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться в банках та належать ТОВ «КАС И С» (код ЄДРПОУ 30591410) у сумі 1361,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ «КАС И С» має податковий борг перед бюджетом у розмірі 1361, 00 грн., визначена заборгованість виникла в результаті несплати податкового повідомлення - рішення від 18.10.2012 року №00077215011 на суму 1361,00 грн. грн. Позивач, посилаючись на п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача - Куцено В.Г. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини не прибуття суду не повідомив.

Згідно ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «КАС И С» зареєстроване як юридична особа 08.10.1999 року (а.с.33) та перебуває на обліку в ДПІ у Дзержинському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області (а.с.7).

Згідно п. п.19-1.1.22 п. 19-1.1 ст. 19 Податкового Кодексу України - контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Пунктом 61.1 ст. 61 Податкового Кодексу України, визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Як вбачається з облікової картки платника податку (а.с.9), розрахунку (а.с.8,10), податкової вимоги (а.с.11), податкового повідомлення - рішення (а.с.14), копії яких приєднана до матеріалів справи, ТОВ «КАС И С» має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1361,00 грн.

Зазначена заборгованість виникла внаслідок несплати податку на прибуток.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларацій, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203,1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПКУ у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення- рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно статті 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.42.2, п.42.3 ст.42 ПК України - документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Якщо платник податків протягом чотирьох днів з дня надсилання йому контролюючим органом відповідного документа не повідомив такий контролюючий орган про зміну податкової адреси, повернення документів, як таких, що не знайшли адресата, не звільняє платника податку від їх виконання.

Згідно п. 59.1ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.58.3 ст.58 ПК України - податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Судом встановлено, що позивачем надсилалось податкове повідомлення - рішення від 18.10.2012 року № 0007721501, згідно ст. 58 ПК України.

Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, ст. 36 Податкового кодексу України).

Відповідно до положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Працівниками відділу погашення податкового боргу Дзержинського району міста Харкова складено акт про неможливість вручення податкової вимоги від 28.12.2012 року №1041 ТОВ «КАС И С» за даною адресою: м. Харків, вул. Культури, 8, у зв'язку з тим, що на момент виходу Товариство не знаходилось, тому вручити податкову вимогу не було можливим (а. с.12).

Прийнято рішення про опис майна у податкову заставу, за підписом заступника начальника ДПІ у Дзержинськлму районі м. Харкова Харківської області ДПС Дикань О.А. від 28.12.2012 року №1041 (а.с.13).

З листа Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, встановлено, що станом на 17.12.2013 року у ТОВ «КАС И С» на праві власності сільськогосподарська техніка, самохідні машини та механізми не обліковуються (а.с.20).

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Підпунктом 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

З положень наведеної норми Кодексу слідує, що законодавець чітко встановив підстави для застосування арешту коштів на банківському рахунку та інших цінностей в банку, а саме:

1) відсутність майна у платника податків, котрий має податковий борг,

2) наявність у платника податків, котрий має податковий борг, майна, балансова вартість якого менше суми податкового боргу,

3) відсутність у платника податків, котрий має податковий борг, майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу.

На теперішній час за відповідачем лічиться податковий борг у розмірі 1361,00 грн.

Відповідач не надав до суду доказів сплати заборгованості.

Відповідно до довідки ДПІ у Дзержинському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.01.2014 року №4-35/9/18-02-20, ТОВ «КАС И С» має наступний наявний розрахунковий рахунок у банківських установах: МФО 351243, назва банку - Харківська ФПАТ "УКРЫНБАНК" м. Харкова, номер рахунку: 260604480001, дата відкриття - 29.04.2004 року, валюта - українська гривня, МФО 351243, назва банку - Харківська ФПАТ "УКРЫНБАНК" м. Харкова, номер рахунку: 260044480001, дата відкриття - 19.10.1999 року, валюта - українська гривня, МФО 351931, назва банку - АТ"БАНК ЗОЛОТЫ ВОРОТА", номер рахунку: 2600833016306, дата відкриття - 26.08.2004 року, валюта - українська гривня (а.с.6).

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с.18) відсутні відомості щодо суб'єкта ТОВ «КАС И С» про наявність нерухомого майна, яке належить на праві власності.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи наявність у відповідача узгодженої суми податкового боргу та відсутність майна, яке може бути джерелом погашення боргу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про накладення арешту на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках, що належать ТОВ «КАС И С» у межах суми податкового боргу у розмірі 1361,00 грн., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАС И С" про накладення арешту на кошти та інші цінності - задовольнити в повному обсязі.

Накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться в банках та належать ТОВ "КАС И С" (код ЄДРПОУ 30591410) у сумі 1361,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 03.03.2014 року.

Суддя Л.М. Мар'єнко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.02.2014
Оприлюднено05.03.2014
Номер документу37444605
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/1593/14

Ухвала від 13.02.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

Постанова від 24.02.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

Ухвала від 31.01.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні