cpg1251
10.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про зупинення провадження
03 березня 2014 року ЛуганськСправа № 812/1229/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі: Шибаєвій Т.В.,
за участю представників
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до приватного акціонерного товариства «Алчевська друкарня» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
20 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до приватного акціонерного товариства «Алчевська друкарня» про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 24 лютого 2014 року відкрито провадження у справі за вказаним адміністративним позовом та справу призначено до розгляду у відкрите судове засідання.
У судове засідання представники сторін не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, про час, місце та дату розгляду справи повідомлені належним чином. Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
25 лютого 2014 року відповідачу відправлено повістку рекомендованою кореспонденцією, але повідомлення про вручення поштового відправлення до суду не надійшло.
У судовому засіданні суд дійшов висновку про необхідність витребування від поштамт-центру поштового зв'язку № 1 Луганської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» письмових відомостей щодо вручення поштового відправлення, направленого 25.02.2014 відповідачу, або повідомлення про причини повернення поштового відправлення, або повідомлення про причини невручення поштового відправлення.
З метою дотримання строків розгляду адміністративної справи, визначених ч.1 ст.122 КАС України, суд вважає за можливе вирішити питання про витребування додаткових доказів та зупинення провадження у справі за відсутністю сторін.
Вирішуючи питання про витребування додаткових доказів, суд виходить з такого.
Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (ч.4 ст.11 КАС України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (ч.5 ст.11 КАС України).
Частиною 1 статті 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частина 2 статті 71 КАС України).
Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази (частина 3 статті 71 КАС України).
Згідно ч.4 ст.71 КАС України, субєкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обовязку суд витребовує названі документи та матеріали.
Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України суд може збирати докази з власної ініціативи.
У відповідності із п.4 ч.2 ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку про необхідність витребування доказів, які мають суттєве значення для всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи, на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, а також про необхідність зупинення провадження у справі відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України через витребування доказів, - до 26 березня 2014 року.
Керуючись ст.ст.11, 71, 156, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Зобов'язати поштамт-центр поштового зв'язку № 1 Луганської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 25 березня 2014 року письмові відомості щодо вручення поштового відправлення, направленого 25.02.2014 приватному акціонерному товариству «Алчевська друкарня» рекомендованою кореспонденцією з повідомленням або щодо причин його невручення.
Провадження у справі № 812/1229/14 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до приватного акціонерного товариства «Алчевська друкарня» про стягнення заборгованості, зупинити, - до 26 березня 2014 року.
Після закінчення строку, на який зупинено провадження в адміністративній справі, справу № 812/1229/14 призначити до розгляду у судове засідання на 26 березня 2014 року о 10 годині 00 хвилин.
Відповідно до ч.2 ст.185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяК.О. Пляшкова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2014 |
Оприлюднено | 06.03.2014 |
Номер документу | 37450832 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.О. Пляшкова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні