Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
копія/Справа № 689/365/14-а
2-а/689/19/14
УХВАЛА
14.02.2014 року смт. Ярмолинці
Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Баськов М.М., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ясенівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області про оскарження дій посадових осіб, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в порядку адміністративного судочинства, просив встановити факт порушення посадовими особами Ясенівської сільської ради Ярмолинецького району його прав, зокрема визнати за ним право приватної власності на землю згідно Державного акту серії Р2 №8830086, кадастровий номер 6825889600:02:010:0011, встановивши, що він, ОСОБА_1 є власником земельної ділянки, а не ОСОБА_1 На обгрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 31.03.2005 року йому був виданий Державний акт на право приватної власності на землю серії Р2 № 883086, який був зареєстрований в книзі державних актів на право приватної власності на землю за №010576500918. Проте у вказаному державному акті його прізвище було записано як ОСОБА_2, що порушує право власності позивача.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16 квітня 2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» за загальним правилом розмежування компетенції судів з розгляду земельних та пов'язаних із земельними відносинами майнових спорів відбувається залежно від суб'єктного складу їх учасників. Ті земельні та пов'язані із земельними відносинами майнові спори, сторонами в яких є юридичні особи, а також громадяни, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статус суб'єкта підприємницької діяльності, розглядаються господарськими судами, а всі інші - в порядку цивільного судочинства, крім спорів, зокрема, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, вирішення яких згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 17 КАС віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п. 7 вказаної постанови захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч. 3 ст. 152 ЗК України шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобіганню
вчинення дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсним рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Враховуючи, що між сторонами виник спір з приводу права власності на земельну ділянку, який відноситься до цивільної юрисдикції, це, в свою чергу, виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» у разі відмови у відкритті провадження у справі сплачена сума судового збору повертається.
Керуючись ст.ст. 3, 17, 109, 165, 186 КАС України, ст. 15 ЦПК України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ясенівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області про оскарження дій посадових осіб.
Повернути ОСОБА_1 сплачену ним за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Ярмолинецькому районі; код отримувача - 37852525, банк отримувача ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, рахунок 31219206700590, МФО 815013, призначення платежу: судов. збір за позовом ОСОБА_1. п. 3.1.2, Ярмолинецький рай.суд Хмельн.обл., код ЄДРПОУ 02887651, - суму судового збору у розмірі 73,08 грн., згідно квитанції №11490576 від 10.02.2014 р.
На ухвалу через суд першої інстанції, суддя якого її ухвалив, позивачем може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
Копія вірна:
Суддя М. М. Баськов
Суд | Ярмолинецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2014 |
Оприлюднено | 05.03.2014 |
Номер документу | 37455026 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Баськов М. М.