Постанова
від 04.03.2014 по справі 801/1476/14
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 березня 2014 року Справа №801/1476/14

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М.,

секретар судового засідання - Золоткова Г.Ю.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Світ-Електрик» ЛТД

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Світ-Електрик» ЛТД про стягнення заборгованості в розмірі 1769,66 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач є платником податків та зборів, у зв'язку з чим повинен сплачувати податкові зобов'язання у повному обсязі у встановлений законодавством строк. Відповідач не сплачує суми визначених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, внаслідок прийнятих відносно нього податкових повідомлень-рішень. Позивачем на адресу відповідача надсилалась податкова вимога, однак, заборгованість добровільно сплачена не була.

Позивач та відповідач у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином та завчасно.

Суд, враховуючі, що наявні у матеріалах справи документи свідчать, що позивач фактично не втратив наміру вирішення спору стосовно позовних вимог, приймаючі до уваги, що в матеріалах справи є достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, з урахуванням того, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, керуючись ст. 122, ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності не з'явившихся учасників процесу.

Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма «Світ-Електрик» ЛТД (код ЄДРПОУ 24863088, адреса згідно реєстраційних даних: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, Залізничний район, вул. Карла Маркса, буд. 43, кв.2) зареєстроване у якості юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.6).

Матеріали справи свідчать, що відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік в ДПІ у м. Сімферополі АР Крим.

Таким чином, судом встановлено, що ТОВ Фірма «Світ-Електрик» ЛТД зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.

Згідно з п. 15.1. та 16.1 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Платник податків зокрема зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 31.11 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з пп. 46.1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 203.1 ст. 203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 ст. 203 ПК України для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що співробітниками ДПІ у м. Сімферополі 21.02.2011 року проведена камеральна перевірка своєчасності подання декларації з податку на додану вартість позивача, якою встановлені порушення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість», а саме несвоєчасне подання податкових декларацій з ПДВ за січень-листопад 2010 року.

За результатами перевірки був складений акт №1019/15-2 від 16.02.2011 року.

На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0004931502/0 від 29.03.2011 року, про застосування штрафних санкцій в сумі 1870,00 гривень.

Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу, та отримано ним 13.04.2011 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні, та сума заборгованості за вказаним повідомленням-рішенням була частково сплачена відповідачем в сумі 102,34 гривень.

Таким чином, за вказаним податковим повідомленням-рішенням, несплаченою залишилась сума заборгованості в сумі 1767,66 гривень.

Співробітниками ДПІ у м. Сімферополі 21.04.2011 року проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість позивача, якою встановлені порушення п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової декларації з ПДВ за січень 2011 року.

За результатами перевірки був складений акт №5286/15-2 від 21.04.2011 року.

На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0010711502 від 14.06.2011 року, про застосування штрафних санкцій в сумі 01,00 гривень.

Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу, однак конверт повернувся за закінченням терміну зберігання, а отже вважається врученим. Сума заборгованості по вказаному повідомленню-рішенню залишилась несплаченою у повному обсязі.

Співробітниками ДПІ у м. Сімферополі 18.05.2011 року проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість позивача, якою встановлені порушення п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової декларації з ПДВ за січень 2011 року.

За результатами перевірки був складений акт №6178/15-2 від 18.05.2011 року.

На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0012911502 від 11.07.2011 року, про застосування штрафних санкцій в сумі 01,00 гривень.

Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу, однак конверт повернувся за закінченням терміну зберігання, а отже вважається врученим. Сума заборгованості по вказаному повідомленню-рішенню залишилась несплаченою у повному обсязі.

На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень-рішень у встановленому діючим законодавством порядку.

Таким чином, розмір загальної суми заборгованості з податку на додану вартість, яка підлягає стягненню з відповідача складає 1769,66 гривень.

Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 14.1.153. ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Судом встановлено, що на адресу відповідача була направлена податкова вимога №3856 від 10.05.2011 року на суму 1767,66 гривень, однак конверт повернувся за закінченням терміну зберігання, а отже вважається врученим.

Згідно з п.п. 59.5 ст.59 ПК України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Судом встановлено, що згідно з даними облікової картки платника, відповідачем сума податкового боргу, що заявлений в позові, не погашена та виникла після надіслання відповідачу податкової вимоги.

Приймаючи до уваги, що відповідачем згідно з вимогами ст. 71 КАС України не надані докази про погашення зазначеної заборгованості та про оскарження податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій у встановленому діючим законодавством порядку, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 1769,66 гривень.

Відповідно до ст. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, суд вирішуючи питання про погашення за рахунок платника податків податкового боргу, яке здійснюється шляхом стягнення коштів з рахунків банку або за рахунок готівки, приймає рішення про стягнення з боржника коштів в рахунок погашення податкового боргу.

Приймаючи до уваги, що податковий борг в розмірі 1769,66 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, позивачем повністю дотриманий порядок стягнення такого боргу, визначений Податковим кодексом України, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20, ст. 95 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Світ-Електрик» ЛТД коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 1769,66 гривень.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючі, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні, яке відбулось 04.03.2014 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05.03.2014 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Світ-Електрик» ЛТД (код ЄДРПОУ 24863088, адреса згідно реєстраційних даних: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, Залізничний район, вул. Карла Маркса, буд. 43, кв.2) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість заборгованість у розмірі 1769 (одна тисяча сімсот шістдесят дев'ять) гривень 66 копійок та перерахувати на р/р 31114029700002, ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, код платежу 3014010100.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кудряшова А.М.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення04.03.2014
Оприлюднено06.03.2014
Номер документу37462659
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/1476/14

Постанова від 04.03.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кудряшова А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні