Рішення
від 13.02.2014 по справі 161/21266/13-ц
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/21266/13-ц

Провадження № 2/161/134/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2014 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Крупінської С.С.

при секретарі - Бакай Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Глорія-Буд-Плюс» про визнання майнового права на квартиру та заборону вчиняти будь-які дії по передачі іншим особам майнового права на квартиру, --

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання майнового права на квартиру та заборону вчиняти будь-які дії по передачі іншим особам майнового права на квартиру. Позов мотивує тим, що 03.08.2007 року між нею та Приватним підприємством «Глорія-Буд-Плюс» було укладено контракт Н-Х-1/07/08/69, згідно умов якого відповідач від свого імені за дорученням і за рахунок позивача здійснює комплекс організаційно-правових, проектних і будівельно-монтажних робіт по поетапному спорудженню житла для позивача за адресою: АДРЕСА_1 із наступною передачею у власність позивача квартири (будівельний № 5а), загальною площею 45,07 кв. м., що складається із 1 (однієї) кімнати, яка розташована на 2 поверсі, секції № 7.9.

Пунктом 2.6 Контракту встановлено, що загальна ціна означеного Контрактом житла складає 166 759 гривень, яку у відповідності до умов Контракту позивач сплатила. Відповідно до специфікації № 1 щодо Контракту Н-Х-1/07/08/69 запланований термін закінчення будівництва і здачі об'єкта в експлуатацію секції 29.05.2008 року. Пунктом 3.2 Контракту встановлено обов'язки виконавця, зокрема: своєчасно передати Замовнику виконані поетапно та в цілому роботи по спорудженню житла, оформивши передачу актом прийому-передачі; після завершення будівництва та прийняття нерухомого майна в експлуатацію, а також після повної оплати Замовником ціни майна згідно даного Контракту передати документи, що за Законом необхідні Замовнику для реєстрації права власності на це майно. Разом з цим, пункт 4.16 Контракту передбачає, що об'єкт вважається завершеним будівництвом в разі його прийняття відповідною комісією, функції якої передбачено чинним законодавством.

Станом на час звернення до суду об'єкт не зданий в експлуатацію. Будь-яких дій для здачі в експлуатацію будинку, де знаходиться квартира позивача відповідач не вчиняє. Виходячи з приписів ст. 190 ЦК України та умов Контракту, позивач вважає себе такою, що набула майнового права на квартиру. Однак, відповідач її майнових прав не визнає. Крім того, позивач передбачає, що відповідач може вчиняти дії, які дадуть йому змогу позбавити позивача майнових прав шляхом продажу квартири іншим особам. А тому, просить визнати майнове право на квартиру, про яку зазначила у позові. З метою унеможливлення передати майно іншим особам заборонити відповідачу та будь-яким іншим особам, в тому числі правонаступникам відповідача, вчиняти будь-які дії по передачі майнового права на квартиру іншим особам.

Представник позивача у судове засідання не з'явилась, а подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності.

Відповідач не забезпечив явку свого представника в судове засідання, хоча належним чином був повідомлений про місце і час розгляду справи.

Дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

В судовому засіданні встановлено, що 03.08.2007 року між ОСОБА_1 та Приватним підприємством «Глорія-Буд-Плюс» було укладено контракт Н-Х-1/07/08/69, згідно умов якого відповідач від свого імені за дорученням і за рахунок позивача здійснює комплекс організаційно-правових, проектних і будівельно-монтажних робіт по поетапному спорудженню житла для позивача за адресою: АДРЕСА_1 із наступною передачею у власність позивача квартири (будівельний № 5а), загальною площею 45,07 кв. м., що складається із 1 (однієї) кімнати, яка розташована на 2 поверсі, секції № 7.9.

Пунктом 2.6 Контракту встановлено, що загальна ціна означеного Контрактом житла складає 166 759 гривень, яку у відповідності до умов Контракту позивач перерахувала. Відповідно до специфікації № 1 щодо Контракту Н-Х-1/07/08/69 запланований термін закінчення будівництва і здачі об'єкта в експлуатацію секції 29.05.2008 року. Пунктом 3.2 Контракту встановлено обов'язки виконавця, зокрема: своєчасно передати Замовнику виконані поетапно та в цілому роботи по спорудженню житла, оформивши передачу актом прийому-передачі; після завершення будівництва та прийняття нерухомого майна в експлуатацію, а також після повної оплати Замовником ціни майна згідно даного Контракту передати документи, що за Законом необхідні Замовнику для реєстрації права власності на це майно. Разом з цим, пункт 4.16 Контракту передбачає, що об'єкт вважається завершеним будівництвом в разі його прийняття відповідною комісією, функції якої передбачено чинним законодавством.

Судом встановлено, що протягом тривалого часу відповідач не вчиняє будь-яких дій для здачі в експлуатацію житла, яке має передати позивачу, що є грубим порушення умов укладеного між сторонами контракту.

Виконавши умови контракту, позивач з незалежних від неї причин не може зареєструвати за собою право власності на належну їй квартиру, а тому не може володіти, користуватись та розпоряджатись придбаною квартирою.

Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; та ін. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

У ст. 190 ЦК України встановлено, що майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Майнові права є не споживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.

Суд на підставі наведених норм ЦК України приходить до висновку, що право ОСОБА_1, яка повністю оплатила вартість будівництва квартири, є майновим правом.

Спосіб захисту цього права шляхом його визнання є таким, що відповідає загальним принципам цивільного права та не є зловживанням правом у будь-якому вигляді.

Оскільки існують підстави вважати, що у майбутньому у ОСОБА_1 можуть виникнути труднощі з отриманням необхідних документів для реєстрації права власності на належне їй майно, то слід визнати за нею майнове право на квартиру.

У відповідності до ч. 2 ст. 386 ЦК України власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Тому вимога про заборону ПП «Глорія-Буд-Плюс» та будь-яким іншим особам, в тому числі правонаступникам відповідача, вчиняти будь-які дії по передачі іншим особам майнового права ОСОБА_1 на квартиру будівельний № 5а, загальною площею 45,07 кв. м., що складається з 1 (однієї) кімнати, яка розташована на 2 поверсі секції № 7.9, за адресою: АДРЕСА_1, є підставною і підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 74, 88, 212, 213, 214, 215, 224 ЦПК України на підставі ст. ст. 15, 16, 190, 331, 386, 526, 629 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати майнове право ОСОБА_1 на квартиру будівельний № 5а, загальною площею 45,07 кв. м., що складається з 1 (однієї) кімнати, яка розташована на 2 поверсі секції № 7.9, за адресою: АДРЕСА_1.

Заборонити Приватному підприємству «Глорія-Буд-Плюс» (43026, м. Луцьк, вул. Зацепи, 10; код ЄДРПОУ 33170692) та будь-яким іншим особам, в тому числі правонаступникам відповідача, вчиняти будь-які дії по передачі іншим особам майнового права ОСОБА_1 на квартиру будівельний № 5а, загальною площею 45,07 кв. м., що складається з 1 (однієї) кімнати, яка розташована на 2 поверсі секції № 7.9, за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з Приватного підприємства «Глорія-Буд-Плюс» (43026, м. Луцьк, вул. Зацепи, 10; код ЄДРПОУ 33170692) в дохід держави судовий збір в розмірі 1 667 (одну тисячу шістсот шістдесят сім) грн.. 59 коп..

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Луцький міськрайонний суд до апеляційного суду у Волинській області протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб які були відсутні під час проголошення рішення, з дня отримання його копії .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду С.С. Крупінська

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення13.02.2014
Оприлюднено11.03.2014
Номер документу37464050
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —161/21266/13-ц

Рішення від 13.02.2014

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

Ухвала від 16.12.2013

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні