ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2083/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:
сторони у судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Воловецького туристсько - оздоровчого комплексу «Плай» про стягнення заборгованості в сумі 6 450, 43 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Управління Пенсійного фонду Воловецькому районі Закарпатської області звернулося у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Воловецького туристсько - оздоровчого комплексу «Плай» (далі - відповідач), якою просить: стягнути з Воловецького туристсько - оздоровчого комплексу «Плай» на користь Управління Пенсійного фонду Воловецькому районі Закарпатської області заборгованість із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 6 450, 43 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 26 червня 2013 року до канцелярії Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча про дату і час судового засідання був належним чином повідомлений, відповідно до вимог глави 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною у Довідці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 6 - 10). Доказом про належне повідомлення якого слугують наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 38-39). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки представника відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.
Судом встановлено, що Воловецький туристсько - оздоровчий комплекс «Плай» зареєстровано державним реєстратором Воловецької районної державної адміністрації Закарпатської області, як юридична особа, та місцем знаходження якого є: 89100, вул. Карпатська, буд. 100, смт. Воловець, Воловецький район, Закарпатська область. Дані обставини справи підтверджуються Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 6 - 10).
Судом встановлено, що Воловецький туристсько - оздоровчий комплекс «Плай» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2004 року, також як платник страхових внесків, а з 01.01.2011 року як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи.
У відповідності до частини 3 статті 15 вищезазначеного Закону страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до вищезазначеної норми фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) - є платниками єдиного внеску і відповідно до п.1 .ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - єдиний внесок є консолідованим страховим внеском, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.
Згідно п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини 1 статті 7 даного Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Відповідно до вимог п.7 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для працівників - громадян України, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, в інших юридичних осіб встановлюються у розмірі 3,6 % від суми нарахованої заробітної плати.
Згідно ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно ч.2 ст.9 вищевказаного Закону №2464-УІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежної від фінансового стану платника.
Відповідно до ч.2 ст.9 цього Закону обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат доходу, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Матеріалами справи встановлено, що Воловецький туристсько - оздоровчий комплекс «Плай» за період з січня 2013 року по березень 2013 року, здійснюючи нарахування заробітної плати не сплачував до управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області страхові внески, в зв'язку з чим і виникла заборгованість в розмірі 6 450, 43 грн.
Вищезазначена заборгованість виникла за період:
- січень 2013 року - 2190, 98 грн.;
- лютий 2013 року - 2064, 66 грн.;
- березень 2013 року - 2194, 79 грн.
Матеріалами справи встановлено, що відповідно до розрахунку заборгованості від 27.05.201 року № 2156/06 та карток особових рахунків платника заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'якове державне соціальне страхування становить 6 450, 43 грн. (а.с. 12 -25).
Частиною 10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч.3 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Управлінням пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області 07.05.2013 року сформовано та надіслано на адресу відповідача вимогу № Ю 3/24 про сплату боргу з єдиного внеску на загальну суму боргу 41 929, 83 грн. та отримана ним 08.05.2013 року (а.с. .
У добровільному порядку, в строк, передбачений законом, відповідач зазначену суму нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не погасив.
Згідно абз.6 ч.4 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Суд приходить переконливого висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Воловецького туристсько - оздоровчого комплексу «Плай» про стягнення заборгованості в сумі 6 450, 43 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Воловецького туристсько - оздоровчого комплексу «Плай» (89100, Закарпатська область, Воловецький район, смт. Воловець, вул. Карпатська, буд. 100, ідентифікаційний код - 02649182, р/р 26006300404 в Ф - ЗОУ АТ «Ощадбанк» МФО 372028) на користь управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області (89100, Закарпатська область, Воловецький район, смт. Воловець, вул. Карпатська, буд. 31, р/р 25605312698 МФО 312356 в Ф - ЗОУ АТ «Ощадбанк» код ЄДРПОУ 20449624) заборгованість із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 6 450 (шість тисяч чотириста п'ятдесят) гривень 43 (сорок три) копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Д.В. Іванчулинець
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2013 |
Оприлюднено | 06.03.2014 |
Номер документу | 37466395 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Іванчулинець Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні