Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 січня 2014 року Справа №827/3143/13-а
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді - Прохорчук О.В.,
секретар судового засідання - Олійник С.О.,
за участю представників:
позивача - Обухова Алла Вячеславівна, довіреність № 22/9/27-05-10-25 від 29.08.2013,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у письмовому провадженні у місті Севастополі справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів у місті Севастополі до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" про стягнення несплаченої фінансової санкції,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів у місті Севастополі звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" про стягнення несплаченої фінансової санкції у розмірі 308,08 грн.
Позов обґрунтовано тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачена фінансова санкція за несвоєчасну сплату щомісячної вартості торгового патенту.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на задоволенні позову.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду з адреси відповідача повернулось поштове відправлення з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні, оскільки відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" зареєстровано в якості юридичної особи 19.08.2006 за № 10771430003003030 в якості юридичної особи та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів у місті Севастополі як платник податків і зборів з 21.08.2006 за № 7852.
Судом встановлено, що 30.03.2010 Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя Приватному підприємству "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" було видано торгівельний патент на право здійснення торгівельної діяльності з надання побутових послуг серії ТПБ № 341245 терміном дії з 01.04.2010 по 31.03.2011.
Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 № 98/96-ВР (втратив чинність 01.01.2011) визначається порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності.
Згідно з пунктом 4 статті 3 вказаного Закону вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.
Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів: на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 30 до 160 гривень.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" оплата вартості торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями здійснюється щоквартально до 15 числа місяця, який передує звітному кварталу. Під час придбання торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату у розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На цю суму зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній квартал його дії. Суб'єкт підприємницької діяльності може здійснити попередню оплату вартості торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями за весь термін його дії. При цьому суб'єкт підприємницької діяльності звільняється від додаткового внесення плати за торговий патент на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями у разі, якщо прийнятими після цього актами законодавства збільшується його вартість.
Підпунктом 267.5.3 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України встановлено, що під час придбання торгового патенту суб'єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.
Відповідно до підрозділу 7 розділу XX. "Перехідні положення" Податкового кодексу України торгові патенти, видані згідно з вимогами Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", строк дії яких не закінчився на момент набрання чинності цим Кодексом, підлягають поверненню до контролюючих органів за місцем їх придбання у тримісячний строк (але не пізніше закінчення строку їх дії).
Суб'єкти господарювання несуть відповідальність за дотримання порядку використання торгових патентів, виданих відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", та за дотримання строку сплати за них, передбачену главою 11 розділу II цього Кодексу.
Як вбачається з облікової картки платника, доданої до матеріалів справи, відповідач станом на 31.12.20011 має заборгованість з щомісячної сплати вартості торгового патенту за січень та лютий 2011 року, у загальному розмірі 320,00 грн. (160грн. х 2).
Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
На виконання вказаної вимоги, позивачем до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" була нарахована пеня у розмірі 3,98 грн.
Пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
16.11.2011 Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів у місті Севастополі на адресу відповідача було надіслано податкову вимогу № 565 у розмірі 308,08 грн., з яких: за основним платежем - 304,10 грн., пеня - 3,98 грн., поштове повідомлення за якою повернулось з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідачем у добровільному порядку сума нарахованого податкового зобов'язання не сплачена.
Як свідчать матеріали справи, на момент подачі позовної заяви Приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" має заборгованість перед бюджетом з щомісячної вартості торгового патенту з урахуванням переплати у розмірі 15,90 грн., у розмірі 308,08 грн.
Згідно зі статтею 20 Податкового кодексу України у випадках, встановлених законом, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на сума податкового боргу або його частини.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Гоар" (99053, місто Севастополь, вул. М.Музики, 88-а, кімната 101, код ЄДРПОУ 34541473, інші реквізити в матеріалах справи відсутні) в доход місцевого бюджету Гагарінського району міста Севастополя (УДК ДКСУ у м.Севастополі, код платежу 11021000, ЄДРПОУ 37975544, р/р 31111009700006, МФО 824509) заборгованість зі сплати щомісячної вартості торгового патенту у розмірі 308,08 грн. (триста вісім гривень вісім копійок).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис О.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 27 січня 2014 року.
Згідно з оригіналом.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя О.В. Прохорчук
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2014 |
Оприлюднено | 07.03.2014 |
Номер документу | 37468822 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Прохорчук О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні