cpg1251 номер провадження справи 27/10/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2014 Справа № 908/495/14
про стягнення 223 430 грн. 14 коп.
Суддя Дроздова С.С.
Представники сторін:
Від позивача: Тьо-Левіна Г.В., дов. 3 24/1 від 10.01.2014 р.
Від відповідача : не з'явився
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мелітопольські теплові мережі", Запорізька область, м. Мелітополь звернулося до господарського суду Запорізької області з позовом до Комунальної установи "Мелітопольський пологовий будинок" Мелітопольської міської ради Запорізької області, Запорізька область, м. Мелітополь про стягнення 223 430 грн. 14 коп. основного боргу на підставі договору № 102 від 18.10.201р
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010р., протоколом автоматичного розподілу справ між суддями від 19.02.2014р., справу 908/495/14 передано на розгляд судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 20.02.2014р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 908/495/14, присвоєно справі номер провадження 27/10/14 та призначено судове засідання на 05.03.2014р.
05.03.2014р. до початку розгляду справи представник позивача заявив письмове клопотання щодо відмови від здійснення технічної фіксації судового процесу.
Головуючим суддею оголошено яка справа розглядається, склад суду, та роз'яснено представнику позивача, який прибув в судове засідання, його права, у тому числі право заявляти відводи.
Відводів складу суду не заявлено.
У судовому засіданні 05.03.2014р. представник позивача підтримав позовні вимоги, на підставах, викладених у позовній заяві. Просить суд стягнути з відповідача 223 430 грн. 14 коп. основного боргу.
Представник відповідача у судове засідання, відкрите 05.03.2014 р. не з'явився, про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином, надіслав на адресу господарського суду, письмову заяву, в якій зазначив, що проти позову не заперечує, суму позовних вимог визнає в повному обсязі та просить суд розглянути справу без участі свого представника.
Заява відповідача прийнята судом, відповідно до ст. 22 ГПК України.
Відповідно до ст. 78 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Справу розглянуто в порядку ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами, оригінали яких судом оглянуті в судовому засіданні 05.03.2014р.
Розглянувши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути - визнання права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 13, ч. 1, 2 ст. 14 Цивільного кодексу України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.
Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне. Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди вирішують спори у порядку позовного провадження.
Позов - це вимога позивача про захист порушеного або оспорюваного суб'єктивного права чи охоронюваного законом інтересу, яка здійснюється у визначеній законом процесуальній формі. Згідно з господарським процесуальним законодавством предмет позову це матеріально - правова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен винести рішення. Матеріально-правова вимога позивача повинна опиратися на певні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме на підставу позову.
Згідно з ст. 20 ГК України право на захист особа здійснює на свій розсуд.
Господарським судом встановлено , що 18.10.2013р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Мелітопольські теплові мережі" (учасник) та Комунальною установою "Мелітопольський пологовий будинок" Мелітопольської міської ради Запорізької області (замовник) укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти № 102.
Відповідно до п. 1.1 договору учасник зобов'язується надавати замовникові послуги з постачання теплової енергії вчасно та відповідної якості, а замовник зобов'язується прийняти і оплатити надані послуги своєчасно і за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.
Учасник постачає (відпускає) замовнику теплову енергію у вигляді гарячої води з максимум теплового навантаження 0,416650 Гкал/год, з них на опалення організації 0,416650Гкал/год.
Максимальне теплове навантаження на опалення приймається по поданій замовником проектній документації, розрахованій спеціалізованою організацією.
Згідно п. 5.1 договору строк надання послуг: жовтень-грудень 2013р.
Місцем надання послуг є Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Кізіярська, 37 (п. 5.2 договору).
Відповідно до п. 6.3.2 договору учасник зобов'язаний забезпечувати вчасне та відповідної якості надання послуг згідно із законодавством та умовами договору.
Згідно п. 6.1.1 договору замовник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати за надані послуги.
Відповідно до розділу 3 договору ціна цього договору становить 288 161 грн. 00 коп.
Для нарахування плати за опалення встановлено двоставковий тариф, який містить дві складові: тариф за одиницю фактично спожитої теплової енергії, грн/Гкал 598,08 без ПДВ; та 4,68 грн. за 100 ккал/год приєднаного теплового навантаження в місяць протягом опалювального сезону.
Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування і узгодженню сторонами договору не підлягають.
В разі зміни тарифів та затвердження їх в установленому законом порядку (рішення органів місцевого самоврядування) вони примінюються сторонами без укладення додаткової угоди до даного договору.
Плата за надані послуги за наявності засобів обліку теплової енергії справляється за їх показаннями згідно з пунктами 10-13 Правил надання послуг з централізованого опалення.
Ціна цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін. У разі зменшення ціни договору відповідно зменшуються обсяги поставки теплової енергії учасником. Учасник має право припинити поставку у разі недостатності фінансування замовника для подальшої оплати послуг.
Виконавчий комітет Мелітопольської міської ради 28.08.2006 року затвердив рішення № 172 «Про затвердження тарифів на виробництво теплової енергії, а також послуги з теплопостачання, порядку їх застосування».
Згідно рішення для нарахування бюджетним організаціям та іншім споживачам плата за опалення встановлено двоставковий тариф, який складається з абонентної плати та плати за спожиту теплову енергію. Абонентна плата нараховується як при відсутності так і при наявності теплолічильника щомісяця від 01 жовтня по 31 березня включно.
Відповідно до п. 4.1 договору розрахунки проводяться шляхом оплати замовником після пред'явлення учасником рахунка-акта здачі-приймання наданих послуг. Розрахунковий період оплати послуг - один календарний місяць. Платежі вносяться не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, згідно наданого учасником рахунку-акта.
Учасник виконуючи свої обов'язки та керуючись відповідними рішеннями Мелітопольської міської ради «Про початок опалювального сезону", "Про закінчення опалювального сезону", та дотримуючись вимог СніП 2.04.05-91 *У "Опалення, вентиляція, кондиціювання" постачав теплову енергію відповідачу, внутрібудинкові опалювальні прилади якого підключені до централізованих мереж теплопостачальника. Замовник в свою чергу надані послуги споживав і претензій щодо їх невідповідності умовам договору не надсилав.
Позивач взяті на себе зобов'язання за договором виконав у повному обсязі.
У листопаді 2013р. відповідачу відпущено теплової енергії на суму 86 043,32 грн., згідно акта виконаних робіт № 6385. Відповідач не здійснив оплату, в результаті чого борг за листопад 2013р. склав 86 043 грн. 32 коп.
У грудні 2013р. відповідачу відпущено теплової енергії на суму 137 386,82 грн., згідно акта виконаних робіт № 7753. Відповідач не здійснив оплату, в результаті чого борг за грудень 2013р. склав 137 386 грн. 82 коп.
Отже, в порушення умов договору, в узгоджені строки та в узгоджених розмірах відповідач не розрахувався за спожиту теплову енергію, внаслідок чого за ним склалася заборгованість за період листопад - грудень 2013 р. в сумі 223 430 грн. 14 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Тобто, цивільні права і обов'язки виникають не тільки за наявності прямо вказаних обставин, але й з інших юридичних фактів.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 13, ч. 1, 2 ст. 14 Цивільного кодексу України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Статтями 11 та 509 Цивільного кодексу України визначено, що однією із підстав виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватись належним чином і в установлений строк, є договір.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до положень ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Як свідчать надані суду документи, між сторонами склалися господарські відносини, що породили взаємні обов'язки.
Відповідач не надав суду доказів належного виконання зобов'язання і сплати суми боргу у повному обсязі.
В матеріалах справи міститься акт звірки взаємних розрахунків від 25.02.2014р., який узгоджений, підписаний обома сторонами та скріплений печатками підприємств на суму 223 430 грн. 14 коп.
Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, у силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо) або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Ст. 218 ГК України встановлено, що підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги про стягнення з Комунальної установи "Мелітопольський пологовий будинок" Мелітопольської міської ради Запорізької області, Запорізька область, м. Мелітополь 223 430 грн. 14 коп. основного боргу.
Відповідно до ст. 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, ст. 34 ГПК України.
На підставі статті 85 ГПК України - 05.03.2014року прийнято рішення про задоволення позовних вимог.
Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача, оскільки спір до суду доведений з його вини.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Мелітопольські теплові мережі", Запорізька область, м. Мелітополь до Комунальної установи "Мелітопольський пологовий будинок" Мелітопольської міської ради Запорізької області, Запорізька область, м. Мелітополь задовольнити.
Стягнути з Комунальної установи "Мелітопольський пологовий будинок" Мелітопольської міської ради Запорізької області (72318 Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Кізіярська, 37, код ЄДРПОУ 05499116, р/р 35412001032525 ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мелітопольські теплові мережі" (72312 Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Луначарського, 61, код ЄДРПОУ 05541114, р/р 26036300640599 у філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк України», МФО 313957) 223 430 (двісті двадцять три тисячі чотириста тридцять) грн. 14 коп. основного боргу, 4 468 (чотири тисячі чотириста шістдесят вісім) грн. 60 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя С.С. Дроздова
Рішення оформлено та підписано 06.03.2014р.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2014 |
Оприлюднено | 06.03.2014 |
Номер документу | 37492545 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні