Рішення
від 20.02.2014 по справі 910/25704/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/25704/13 20.02.14

За позовом Компанії "Byrass Consultants limited";

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія ВЕЛГО";

про стягнення 7 086,45 дол. США (що становить 56 641,99 грн.)

О. В. Мандриченко

Представники:

Від позивача: не з'явився;

Від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 7 001,15 дол.США (55 960,19 грн.) заборгованості за оренду приміщення, 85,30 дол.США (681,80 грн.) пені, а також 1 720,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.12.2013 р. порушено провадження у справі №910/25704/13, розгляд справи призначено на 30.01.2014 р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.01.2014 року відкладено розгляд справи до 20.02.2014 року.

Через канцелярію Господарського суду м. Києва 13.02.2014 року позивач подав заяву про уточнення назви відповідача, в якій зазначає правильне найменування відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія ВЕЛГО"

Позивач та відповідач були належним чином повідомлені про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення господарського суду, яке міститься в матеріалах справи, однак своїх повноважних представників у судове засідання 20.02.2014 р. сторони не направили.

Відповідач не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Зважаючи на те, що неявка представників сторін не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Між Компанією "Byrass Consultants limited" (Нікосія, Кіпр) (надалі орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія ВЕЛГО» (надалі - орендар) 01 липня 2011 року було укладено договір оренди № 07/01 (надалі - договір).

Відповідно до п. 1.1. договору, орендодавець передає, а орендар приймає у тимчасове, строкове платне користування приміщення, розташоване за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 64, прим. 2, загальною площею 52,00 м. кв. (надалі орендоване майно) для використання його орнедарем згідно з цілями його діяльності.

Згідно з п. 5.2. договору, договір набув чинності з моменту його підписання, тобто з 01.07.2011 р.

Пунктами 3.1., 3.5. договору встановлено, що за користування орендованим майном орендар сплачує щомісячно орендодавцеві орендну плату у доларах США шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок орендодавця в період з 01 по 10 числа місяця передуючого звітному місяцю.

Відповідно до п. 3.3. договору, загальна сума орендної плати в місяць за цим договором складає 500 доларів США без ПДВ і визначається згідно умов договору.

Пунктом 4.1.2 договору, відповідач взяв на себе обов'язок своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату та інші витрати за цим договором.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

На підтвердження виконання свого зобов'язання за договором позивач надав суду акт приймання-передавання орендованого майна від 01.07.2011 року, який підтверджує факт передачі орендодавцем орендареві орендованого майна.

Термін оренди відповідно до п. 5.3. договору становить 35 місяців з моменту його укладення.

Згідно з частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Відповідно до п. 3.3. договору, загальна сума орендної плати в місяць за цим договором складає 500 доларів США без ПДВ і визначається згідно умов договору.

Відповідач не виконував взяті на себе зобов'язання за договором в повному обсязі, внаслідок чого у нього виникла заборгованість по сплаті орендних платежів, передбачених договором за період з липня 2011 року по вересень 2013 року у сумі 7 001,00 доларів США, що становить 55 960 грн. 19 коп. з урахуванням курсу долару НБУ, який станом на 16.12.2013 р. становив 7 грн. 993 коп. за 1 дол. США 00 цент.

Згідно з п.п. 9.1., 9.1.2. договору, договір може бути розірваний достроково за ініціативою орендодавця у випадку прострочення більше ніж на 10 календарних днів сплати орендних платежів.

При цьому п. 4.4.5. договору встановлено, що орендодавець має право ініціювати розірвання в односторонньому порядку договору оренди попередивши орендаря письмово за 30 календарних днів.

Матеріалами справи встановлено, що 09.08.2013 р. позивачем на адресу відповідача було направлено лист № 562/2 про розірвання договору оренди з 30.09.2013 р.

Пунктом 9.3. договору передбачено, що розірвання договору в любому випадку не звільняє орендаря від обов'язків оплатити у повному обсязі заборгованість по орендній платі та іншим платежам, а також збитків нанесених орендодавцю.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, факт наявності заборгованості зі сплати орендних платежів у розмірі 7 001,00 доларів США (що становить 55 960 грн. 19 коп. з урахуванням курсу долару НБУ станом на 16.12.2013р.) у відповідача перед позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і відповідачем не спростований, тому позовні вимоги в цій частині визнаються судом обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 85,30 доларів США (що становить 681 грн. 80 коп. з урахуванням курсу долару НБУ, який станом на 16.12.2013 р. становив 7 грн. 993 коп. - за 1 долар США 00 цент) за несвоєчасне виконання грошового зобов'язання за договором. Стосовно вимоги позивача про стягнення пені суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до п. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно зі ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання, настають наслідки, передбачені договором або законом.

Дії відповідача є порушенням зобов'язань, тому є підстави для застосування встановленої законодавством відповідальності.

Статтею 230 ГК України визначено, що штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми, які учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі неналежного виконання господарського зобов'язання. Цією ж статтею визначено види штрафних санкцій - неустойка, штраф, пеня. При цьому порядок нарахування та розмір санкцій, які можуть бути встановлені договором, встановлені частиною 4 ст. 231 ГК України: у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання, в певній визначеній грошовій сумі, у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів.

Відповідно до частини 6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язань припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Пунктом 6.2. договору сторони встановили, що за несвоєчасне внесення орендної плати, комунальних та інших платежів, передбачених цим договором, орендар сплачує орендодавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу за кожен день такого прострочення.

Враховуючи вищевикладене, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню пеня в розмірі 85,30 доларів США (що становить 681 грн. 80 коп. з урахуванням курсу долару НБУ станом на 16.12.2013 р.), та що відповідає обґрунтованому розрахунку позивача, з яким погоджується суд.

За таких обставин, позовні вимоги позивача є правомірними та обґрунтованими, а тому задовольняються в повному обсязі.

Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 75, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія ВЕЛГО" (інд. 02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 12-В, кв. 172, код ЄДРПОУ 37689216) на користь Компанії "Byrass Consultants limited" (Кіпр, Нікосія, Карпінісі, 30, реєстраційний номер НЕ 106460) суму заборгованості по орендній платі у розмірі 7 001 (сім тисяч один) долар 15 центів США, що становить 55 960 (п`ятдесят п`ять тисяч дев`ятсот шістдесят) грн. 19 коп., пеню в розмірі 85 (вісімдесят п'ять) долари 30 центів США, що становить 687 (шістсот вісімдесят сім) грн. 80 коп., а також 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. витрат, пов'язані зі сплатою судового збору. Видати наказ.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О. В. Мандриченко Дата складання рішення 05.03.2014 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2014
Оприлюднено06.03.2014
Номер документу37505255
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/25704/13

Ухвала від 11.03.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Рішення від 20.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні