Справа № 219/198/2014-ц
2/219/769/2014
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.02.2014 Артемівський міськрайонний суд Донецької області, у складі:
- головуючого судді - Медінцевої Н.М.,
- при секретарі - Бакановій А.В.,
за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача адвоката ОСОБА_2, третьої особи ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Артемівську справу за позовом ОСОБА_1 до Володимирівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Володимирівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що її батько ОСОБА_4 мав на праві приватної власності земельну ділянку площею 4.8663 гектарів, яка була йому передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та розташована на території Володимирівської сільської ради Артемівського району Донецької області, що підтверджується державним актом на право приватної власності на земельну ділянку, виданим 12 серпня 2004 року Артемівською райдержадміністрацією.
Її батько помер ІНФОРМАЦІЯ_3. Смерть батька стала для неї тяжкою втратою. Вона довгий період часу не мала можливості нормально, розсудливо мислити та займатись спадковими справами.
Після смерті батька відкрилась спадщина на вказану земельну ділянку.
Крім неї у батька є син - ОСОБА_3. Її матір - ОСОБА_5 на час смерті батька розірвала з ним шлюб. В інших шлюбних відносинах він не перебував. Дід та бабуся на день смерті батька померли. Тому, крім неї та брата інших спадкоємців у батька не має.
У встановлений законом строк вона не подала нотаріусу заяву про прийняття у спадщину земельну ділянку, бо в цей час усі документи на цю ділянку, свідоцтво про смерть батька знаходилися у її брата, який не бажав приймати спадщину і не знаходився на території України. Він виїздив на заробітки до Росії, і вона, не маючи документів, не мала можливості звернутися до нотаріальної контори. Вона не знала, де саме на той час перебував брат, та не мала з ним ніякого зв'язку, тому не могла з ним спілкуватись і попросити його передати їй потрібні документи. Крім того у неї були матеріальні труднощі. З вказаних причин нею був пропущений строк, передбачений ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини на вказану земельну ділянку, яка належала її батьку.
На даний час брат повернувся додому, і вона вирішила звернутись до нотаріуса, щоб прийняти спадщину, але дізналась про те, що нею пропущений строк для прийняття спадщини. Брат не бажає приймати в спадщину земельну ділянку, і тому крім неї інших зацікавлених осіб не має.
Просить визначити додатковий строк в шість місяців, який буде достатнім для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини від померлого батька на належну йому земельну ділянку.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягала на позовних вимогах, викладених нею в позовній заяві, та просила їх задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача адвокат ОСОБА_2, діючий за договором про надання правової допомоги, підтримав позовні вимоги позивачки та просив їх задовольнити.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, надавши письмову заяву з проханням розглянути справу в його відсутності, проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує.
В судовому засіданні третя особа ОСОБА_3 проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечував.
Суд, урахувавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.
В матеріалах справи мається паспорт серії НОМЕР_1, виданий Артемівським МВ ГУ ДМС України в Донецькій області 03 вересня 2013 року на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (л. с. 5).
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2, виданного Володимирівською сільською радою Артемівського району Донецької області 02 березня 1987 року, ОСОБА_6 (рос.) народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, та батьками є ОСОБА_4 (рос.) та ОСОБА_5 (рос.) (л. с. 6).
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Артемівську реєстраційної служби Артемівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області, ОСОБА_9 27.07.2013 року уклав шлюб з ОСОБА_1, після чого останній було присвоєно прізвище ОСОБА_1 ( л. с. 7 ).
В матеріалах справи мається паспорт серії НОМЕР_4, виданий Артемівським РВ УМВС України в Донецькій області 08 вересня 2006 року на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (л. с. 8-9).
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_5, виданого Володимирівською сільською радою Артемівського району Донецької області 01 вересня 1990 року, ОСОБА_3 (рос.) народився ІНФОРМАЦІЯ_2, та його батьками є ОСОБА_4 (рос.) та ОСОБА_11 (рос.) (л. с. 10).
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_6, виданого Часовярською міською радою м. Артемівська Донецької області 23.11.2012 року, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (л. с. 11).
В матеріалах справи мається план меж земельної ділянки, зареєстрований за кадастровим номером 1420982000:01:013:0030 (л. с. 12).
Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку ДН № 034457, виданого 12 серпня 2004 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 625, ОСОБА_4 є власником земельної ділянки площею 4.8663 гектарів, розташованої на території Володимирівської сільської ради Артемівського району Донецької області на підставі розпорядження голови Артемівської райдержадміністрації від 28 серпня 2003 року № 618 (л. с. 12).
Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно ст. ст. 1223,1225 ЦК України - ОСОБА_1 є спадкоємцем на вищевказаний спадок.
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Сторони вважали надані ними докази достатніми.
З вищенаведеного, суд вважає можливим визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини в нотаріат, що залишилась після смерті ОСОБА_4, у зв'язку з тим, що термін був пропущений з поважних причин.
Керуючись ст. ст. 355, 1258 ч.2, 1223, 1225, 1264, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 3, 5, 6, 10, 60, 61, 107, 122, 208-209, 215, 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 строк в шість місяців, який буде достатнім для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 4.8663 гектарів, яка розташована на території Володимирівської сільської ради Артемівського району Донецької області.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд Донецької області.
Рішення складено у нарадчій кімнаті.
Головуючий суддя Н.М.Медінцева
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2014 |
Оприлюднено | 11.03.2014 |
Номер документу | 37511503 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Медінцева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні